Dźwięk wydechu w kabinie

forum użytkowników modelu ProCeed
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: SzaryKot »

Witam,

Widzę że na forum już były dwa komentarze na temat odpięcia kostki do modułu który sztucznie przenosi dźwięk wydechu do kabiny w przypadku Proceeda GT. Po ostatnim weekendzie trasy na autostradzie w MY21 Proceedzie GT (po faceliftingu), jestem ciekaw czy ktokolwiek inny się tym tematem zainteresował, czy rzeczywiście jest taka opcja możliwa? Podczas standardowej jazdy lub w mieście mało co zauważam dźwięk z wydechu ale przy wielogodzinnych trasach bądź wolnej jeździe pod górkę nieco męczące potrafi być - mam na myśli jazdę korzystając z trybu comfort.

Pozdrawiam,
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Lunarek »

Jedziesz do salonu, mówisz żeby odłączyli moduł i koniec, więc w czym problem ? :)
Ja tak zrobiłem, poprosiłem w ASO o wyłączenie - zajęło im to 15 minut.
Żałuję tylko jednego, że tak długo z tym zwlekałem.
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: SzaryKot »

O no i to mi się podoba, szybka i oczywista odpowiedź - dzięki! :)
A ogólnie jak wygląda rezultat z własnej ręki? czy efekty są zauważalne korzystając z obu trybów jazdy comfort/sport? coś wzięli za usługę?
Problem tkwił w tym że nie byłem przekonany że taka opcja rzeczywiście istnieje :lol: Wydaje się dużo tańsza/łatwiejsza nie inwestowanie w wygłuszanie.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Pulares »

Nie we wszystkich salonach są skłonni to zrobić. Pytałem się w "swoim" w sobotę. Nie ma opcji, nie wyłączą. :roll:
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Roman1100 »

Lunarek pisze: 13 gru 2021, 12:27 Ja tak zrobiłem, poprosiłem w ASO o wyłączenie - zajęło im to 15 minut.
Żałuję tylko jednego, że tak długo z tym zwlekałem.
Ja przy zamówieniu poprosiłem od odłączenie tego modułu i bez problemów się zgodzili. Chociaż... auta jeszcze nie mam, więc dopiero się okaże, czy nie zmienią zdania. Pewne wątpliwości mam już jednak nawet dzisiaj: czy na pewno w trybie Comfort dostrzegasz różnicę? Podczas jazdy testowej (przedliftem) starałem się uważnie przysłuchiwać i nie jestem pewny, czy w tym trybie głośnik na podszybiu w ogóle był aktywny.
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Lunarek »

Z ASO różnie to bywa.
W tym w którym początkowo chciałem serwisować auto nie potrafili podłożyć podkładek pod stukającą klapę a za odłączenie głośnika chcieli 500 zł - wyśmiałem ich prosto w twarz :lol:
...i zmieniłem ASO - odłączyli mi za darmo i powiedzieli, że aż głupio by było brać za to jakiekolwiek pieniądze :D

Co do dźwięku w Comforcie.. teoretycznie głośnik jest niby aktywny tylko w Sporcie, ale z moich obserwacji i innych użytkowników, jest mimo wszystko różnica także właśnie na Comforcie - nieduża ale jest.
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: eMiG »

Po wyjęciu wtyczki z mikrofonu na podszybiu dźwięk pierdzenia przy przyspieszaniu wyraźnie cichnie, robi się naprawdę fajnie cicho. Jeden problem, od czasu do czasu chciało by się trochę po hałasować, przydał by się jakiś wyłącznik. Moim zdaniem głośniki działają w trybie komfort i sporcie. W obu trybach wyraźnie je słychać przy każdym dynamicznym przyspieszaniu najbardziej przy małych prędkościach, później przy stabilnej jeździe w trybie komfort chyba to nie działa, w sporcie jest przez cały czas trochę głośniej.
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: SzaryKot »

Udało mi się znaleźć te dwa nagrania:
Przykład gdzie autor pokazuje jaka potrafi być różnica pomiędzy wtyczką włączona/wyłączoną (co prawda dla MY2020). Nie najlepsza jakość nagrania ale jednak słychać różnicę.
https://www.youtube.com/watch?v=Mlx8Tccw8OE

Jak wygląda proces odpięcia wtyczki w przypadku gdyby ktoś chciałby zrobić samemu
https://www.youtube.com/watch?v=KPIk5jH1_Dc
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Roman1100 »

Ja na porównaniu jazdy w trybie Normal, zwłaszcza w momentach wjazdu z drogi podporządkowanej, nie słyszę specjalnych różnic. Chodzi o fragmenty https://youtu.be/Mlx8Tccw8OE?t=61 i https://youtu.be/Mlx8Tccw8OE?t=155. Zestawienie tych dwóch dźwieków bezpośrednio po sobie - https://drive.google.com/file/d/1sHXXk8 ... sp=sharing. Nie zmienia to faktu, że wiem, na co się pisze i mam nadzieje, że przy dłuższych trasach nie będzie to specjalnie uciążliwe...

Jeśli chodzi o samą procedurę odłączenia głośnika, to podobno metoda przedstawiona w podlinkowanych filmach skutkuje pojawieniem się błędów podczas diagnostyki komputerowej auta. O ile nie zostałem wprowadzony w błąd, serwisanci dezaktywują cały moduł (nie tylko głośnik) odpowiedzialny za pracę generatora. Urządzenie znajduje się za schowkiem pasażera, ale dostęp do niego wymaga zdjęcia bocznej osłony kokpitu.
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: SzaryKot »

@Roman1100 dzięki za dodatkowe szczegóły, zadałem pytanie w kwestii odłączenia modułu w salonie gdzie kupiłem auto - zobaczymy co powiedzą.

Natomiast ostatnio wróciłem z podróży przez Polskę ~2200km i ogólnie wrażenia auta są bardzo dobre. Jedyny mankament to że przy dłuższej drodze pod górkę bądź pewnych prędkościach na autostradzie, buczenie zdecydowanie bywało zauważalne i momentami trochę uciążliwe. Ale jak to kolega powiedział... widziały gały co brały - bądź w tym przypadku uszy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”