KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

forum użytkowników modelu ProCeed
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: primal »

Witam

proszę o nie kasowanie wątku. proszę o ewentualne wybicie mi zakupu z głowy.
Rozważam Procced GT1.6t 204km.

wiem ze jest temat z wadami i usterkami ale tutaj prosze o faktyczne ewentualne wybicie mi modelu z glowy.
Rok temu kupilem Mazde 6 2.5l auto mialo byc super...okazalo sie po 10k przebiegu ze to auto spala tarcze hamulcowe...
a napęd lusterek po zimie nadaje sie do wymiany. i to dotyczy wszystkich roczników mazdy 6... inne wady o ile są to są sporadyczne

prosze o informację co NAPEWNO mnie spotka, rzeczy sporadyczne są sporadyczne i nie o nie tu chodzi
sprzedawca mimo prośby o szczerość nie potrafił mi nic złego powiedzieć o samochodzie :D

dziękuję za pomoc!
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Marek3003 »

Ja mam 11 tyś. km przebiegu. Reasumując wpisy na forum ....co Cię spotka?
1. lakier tak słaby że większy owad zrywa nie tylko klar ale i lakier
2. przednie lampy nie dotykaj nie myj...rysują się od samego patrzenia,
3. wyciszenie jest do bani choć w Mazdzie 2.5 nie jest wcale lepiej - miałem kilka jazd próbnych i Żonie się nie spodobała :-(
4. samochodzik jest po prostu delikatny, delikatne są zderzaki - poruszaj palcem, nakładki progów.....niektórym odpada czerwony lakier,
5. cholerna tylna klapa trzeszczy choć mam auto z kończ 2020 i miało już być dobrze, bzdura, trzeszczy
6. podłokietnik....małe piwo wystarczą podkładki meblowe
7. mnie spotkał bujający się fotel i dwa ASO nie mogą sobie poradzić,
8. choć bardzo dbam o samochód to z niepokojem myślę jak on dotrwa do np. 100 tys przebiegu.
Dlatego zaraz jak skończy się leasing, sprzedam go. Jakby co do będzie do wzięcia za niecałe 3 lata.

Ale pamiętaj, że za tą kasę -chyba nadal po podwyżkach nigdzie nie kupisz nowych 200 koni i z niezaprzeczalnie fajnym wyglądem. Tylko nie kupuj manuala.....ale to już tylko moje odczucie.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Impress »

primal pisze: 30 lis 2021, 13:45 Witam

proszę o nie kasowanie wątku. proszę o ewentualne wybicie mi zakupu z głowy.
Rozważam Procced GT1.6t 204km.

wiem ze jest temat z wadami i usterkami ale tutaj prosze o faktyczne ewentualne wybicie mi modelu z glowy.
Rok temu kupilem Mazde 6 2.5l auto mialo byc super...okazalo sie po 10k przebiegu ze to auto spala tarcze hamulcowe...
a napęd lusterek po zimie nadaje sie do wymiany. i to dotyczy wszystkich roczników mazdy 6... inne wady o ile są to są sporadyczne

prosze o informację co NAPEWNO mnie spotka, rzeczy sporadyczne są sporadyczne i nie o nie tu chodzi
sprzedawca mimo prośby o szczerość nie potrafił mi nic złego powiedzieć o samochodzie :D

dziękuję za pomoc!
Ile aut tyle opinii. Ja mam swojego od pół roku, przejechane 7tys. km i żaden ze "znanych" mankamentów nie wystąpił. Żadnych wtrysków, stukających klap. Lakier mam w stanie idealnym ale mam PPF w wersji bikini i ceramikę. Tak więc na pewno to Kopernik nie żyje...
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Kemp »

Marek3003 pisze: 30 lis 2021, 18:41 Ja mam 11 tyś. km przebiegu. Reasumując wpisy na forum ....co Cię spotka?
1. lakier tak słaby że większy owad zrywa nie tylko klar ale i lakier
2. przednie lampy nie dotykaj nie myj...rysują się od samego patrzenia,
3. wyciszenie jest do bani choć w Mazdzie 2.5 nie jest wcale lepiej - miałem kilka jazd próbnych i Żonie się nie spodobała :-(
4. samochodzik jest po prostu delikatny, delikatne są zderzaki - poruszaj palcem, nakładki progów.....niektórym odpada czerwony lakier,
5. cholerna tylna klapa trzeszczy choć mam auto z kończ 2020 i miało już być dobrze, bzdura, trzeszczy
6. podłokietnik....małe piwo wystarczą podkładki meblowe
7. mnie spotkał bujający się fotel i dwa ASO nie mogą sobie poradzić,
8. choć bardzo dbam o samochód to z niepokojem myślę jak on dotrwa do np. 100 tys przebiegu.
Dlatego zaraz jak skończy się leasing, sprzedam go. Jakby co do będzie do wzięcia za niecałe 3 lata.

Ale pamiętaj, że za tą kasę -chyba nadal po podwyżkach nigdzie nie kupisz nowych 200 koni i z niezaprzeczalnie fajnym wyglądem. Tylko nie kupuj manuala.....ale to już tylko moje odczucie.
Potwierdzam pkt:
4 - czerwony odpadł mi po jakimś myciu pod zderzakiem (polakierowali na gwarancji), przeciera się dość szybko tapicerka skórzana
5 - stukająca klapa to znak rozpoznawczy, nawet po podłożeniu podkładek w ASO ciągle coś tam słychać ;)

dodam jeszcze Piano Black, które po jakimś czasie może stać się Piano White lub Piano Black we wzorki ;)

Ale mimo to i tak bym kupił drugi raz (ja mam automat) :D Tak jak pisał Marek za tę kasę 200 KM z takim wyglądem i wyposażeniem nie znajdziesz 8-)
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: dejmieno »

Ja mam przejechane 15 tyś. i również nie borykam się z żadnymi większymi problemami. Stukającą klapę poprawili w ASO.

Lakier jak to lakier we współczesnych samochodach. Poprzednio miałem nową Astre i po 8 tyś. kilometrów maska wyglądała dużo gorzej niż w ProCeed. U mnie tylko kilka bardzo małych odprysków. Co do piano black to mam obklejone folia PPF w środku i teraz czyszczę normalnie przecierając szmatką.

Z tapicerką faktycznie trzeba się obchodzić delikatnie.

A czy kupiłbym drugi raz? Bardzo lubię ten samochód, ale zapewne bym nie kupił... z tego powodu, że jednak planujemy z żoną drugie dziecko i obawiam się czy się pomieścimy w tym samochodzie zakładając, że ja mam 192cm wzrostu i muszę mocno odsuwać fotel. Z samego samochodu jest zadowolony, po prostu zmieniły mi się priorytety ;). Najgorsze jest to że jestem dopiero po roku leasingu i nie ma za bardzo co zrobić z samochodem. Pozostaje wcześniejszy wykup za sporą kwotę, ewentualnie cesja leasingu, ale tutaj podobno ciężko znaleźć chętnego.

No nic może nie będzie tak źle i jakoś się poupychamy ;).

Tak jak pisali poprzednicy, ciężko w tej cenie znaleźć podobny samochód z 204km.
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: primal »

dzięki WIELKIE za odpowiedzi, wszystko wskazuje na to że dołączę do Waszego grona za 180dni bo teraz czeka się na proceed i bede wymieniać sie z Wami spostrzeżeniami odnośnie dokładania podkładek i uszczelek :lol:

generalnie widzę że auto nie bedzie dziurą bez dna po okresie gwarancyjnym i w sumie o to chodzi.
po ostatniej szkodzie całkowitej wolę wybrać coś cenowo i mocowo relatywnie rozsądnego (zwłaszcza ze era japonskich czy koreańskich niskich jeździdełek typu kombi sie niestety skończyła, nie zdziwię sie jak procced będzie ostatnim modelem gaszącym światło)

PS nowej Mazd6 bym nie kupił ponownie, obecnie wróciłem do starego accorda którym jeździłem (Rocznik 2009) to auto mimo ze starsze lepiej sie prowadzi i jest niezawodne (wymieniona nakrętka wahacza tylnego za 60złociszy....jedna jedyna usterka na przebieg 270k)
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Lunarek »

Samochód u mnie 1,5 roku, przejechane 20k km.
Usterki - właściwie tylko stukająca klapa i trzeszczący podłokietnik.
Klapa zrobiona samodzielnie podkładkami z Leroy Merlin za bagatela 5 zł. Wymienili mi w ASO na swoje podkładki podczas przeglądu.
Tak samo poprawili podłokietnik.
I to właściwie tyle.
Miałem jeszcze wymianę oleju w skrzyni w ramach akcji serwisowej.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: waciach »

Chyba jedyną wadą, która spotka Cię na pewno albo prawie na pewno to stukająca klapa. Podłokietnik też często się przewija na forum ale np. u mnie nie skrzypi. Nic czym należało by się przejmować. Jakości nie komentuję, jest jaka jest ale cena z czegoś wynika...
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: randri »

Witam - w moim przypadku - mam już 22 tyś. - klapa czasami się odezwie i przy 5 tys. km zawiesił się czujnik ciśnienia paliwa - - poza tym radość z jazdy :). Pozdrawiam
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: omar77 »

U mnie stukał podłokietnik - podkleiłem i cisza, klapa jeszcze się nie odezwała - czekam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”