Start Stop i Apple CarPlay MY2022

forum użytkowników modelu ProCeed
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: Grundi »

Kłaniają się pierwsze problemy przy zakupie auta z obrazka,

Auto jest mega, ale jest kilka kwestii które nie dają mi spokoju.

Auto posiada system Start Stop, - czy da się to permanentnie wyłączyć, jeden z dealerów sprzedaje „ fabryczny” moduł, który odwraca działanie przycisku, czy ktoś z was posiada takie coś zamontowane?

Apple Car Play, oglądaliśmy MY2020 i tam działał bezprzewodowo, okazało się ze u nad w dużej navi działa tylko po kablu, czy są jakieś szanse na uruchomienie bezprzewodowego Apple CarPlay bez zakupu dodatkowego modułu ?

Czy można ustawić żeby przy ustawienia fotela z pamięci jednocześnie zmieniało się ustawienie lusterek zewnętrznych ? Niby pierdoła, ale przy „sporej” różnicy gabarytów moich i mini żony :-) takie działanie mocno by ułatwiło użytkowanie.

Domyślam się ze nie ma szans na zapisanie ustawień w kluczyki, tak żeby podchodząc i otwierając auto „swoim” „kluczem” automatycznie personalizuję się auto do ustawień użytkownika
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: przemster »

Ja mam ustalony termin na instalację modułu, który na stałe ma wyłączyć start/stop i na stałe włączy autohold.

Też mam JBL i rozwaliło mnie, że małe wyświetlacze mają bezprzewodowy Apple CarPlay, a w dużym tego brak. Słabe to.

Co do foteli to nie wypowiem się bo u mnie elektryki brak.
Może coś w profilach kierowcy da się jeszcze pogrzebać ?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: Grundi »

przemster pisze: 21 lis 2021, 10:29 Ja mam ustalony termin na instalację modułu, który na stałe ma wyłączyć start/stop i na stałe włączy autohold.

Też mam JBL i rozwaliło mnie, że małe wyświetlacze mają bezprzewodowy Apple CarPlay, a w dużym tego brak. Słabe to.

Co do foteli to nie wypowiem się bo u mnie elektryki brak.
Może coś w profilach kierowcy da się jeszcze pogrzebać ?

Powiedz mi ile za usługę wola ASO? Tzn za montaż tego ustrojstwa które „ naprawia błędy obrońców środowiska” żebym wiedział czy mocno chcą mnie przeciągnąć. Sama cześć to koszt niespełna 300 zł
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: przemster »

Na obecną chwilę - bo nie wiem jak to będzie finalnie - to 400 zł za całość i od razu zrobię sobie wymianę oliwy przy 2000 km za około 360 zł.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: Grundi »

Chyba zlecę na przyszły tydzień od razu :-)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: waciach »

Tylko bierz start/stop z auto hold bo są to dwa różne moduły. Ja zapytałem o start/stop i taki mi zamontowali a po fakcie się dowiedziałem że mogłem mieć inny moduł obsługujący również auto hold tylko mi tego nie zaoferowano... Koszt to nie więcej jak 500.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: Grundi »

Dziękuję za sugestię, zdecydowanie potrzebuję AH bo tym autem żona będzie jeździła, przesiadając się z Manuela :-)
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: Grundi »

Montaż zlecony, niestety w moim serwisie kwota jest wyższa niż 400 nawet wyższa niż 500 zł a dokładniej zażyczyli sobie 650 zł brutto za części z montażem.
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: przemster »

Moje miejscowe ASO zaśpiewało za całość 1000 zł.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Start Stop i Apple CarPlay MY2022

Post autor: Grundi »

Jeden z dealerów sprzedaje sam moduł za 279 zł +15 zł przesyłka, tak że jak widać każdy dealer ma swój cennik „robocizny” z tym związanej ale co zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”