Czy Proceed-a T-GDi 204KM nadaje się do LPG?

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
lulu
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2021, 05:08
model samochodu: 1.6 T-GDi 204KM

Czy Proceed-a T-GDi 204KM nadaje się do LPG?

Post autor: lulu »

Witam
interesuje mnie temat zagazowania Proceed-a T-GDi 204KM mało info na ten temat a zdania podzielone
na YouTube jest filmik z montażu ale informacji czy kijanka jeszcze żyje po tejże instalacji...brak
jeden ze znajomych mechaników odradził mi kupna Proceeda jeśli mam zamiar go gazować twierdząc ze ten silnik się nie nadaje...
wiem ze zagazować można dziś prawie wszystko tylko czy dojedzie to 100k???
pozdrawiam
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: LPG

Post autor: Baks »

Widziałem ze https://gazautomix.pl/ montował do kilku ceedów GT LPG i daja na to gwarancje na silnik, konkretów nie znam.
Natomiast znam jednego z właścicieli i chwali sobie oszczędności związane z tym. Koszt instalacji jest spory bo jeśli dobrze pamiętam to coś koło 6,5tyś
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: LPG

Post autor: hitman047 »

Mnie przerażają dwie rzeczy:
- utrata gwarancji
- koszt instalacji, która wykorzystuje bezpośredni wtrysk paliwa.

Utrata gwarancji w moim przypadku już by bardzo boleśnie dała się we znaki i skreśliła sens LPG i jego oszczędności - wada fabryczna wtryskiwaczy które zostały wymienione u mnie na gwarancji, koszt poza nią przekracza 10 tysięcy złotych.
Gwarant główny czyli Kia - bez problemu udowodni Ci że to Twoją wina, gwarant "zastępczy" czyli gaziarz, też bezproblemowo udowodni Ci że to wada fabryczna wtryskiwaczy. Najśmieszniejsze jest to że oboje będą mieli rację :p
Więc dla mnie temat bez sensu. Żeby nie było - nie mam nic do LPG, ale w sytuacji gdy naprawdę finalnie obniża koszty użytkowania.
lulu
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2021, 05:08
model samochodu: 1.6 T-GDi 204KM

Re: LPG

Post autor: lulu »

Dzięki za naprowadzenie mnie na prawidłowy tok myślenia bo samochód naprawdę mi się podobał. Zaufany mechanik odradzał. Skoro grzebie w tym cos wie. Najlepsze w tym wszystkim ze koncerny teoretycznie walczą z globalnym ociepleniem emisjami a gaz jest najczystszym paliwem.
Czas zalatać dziury w 28-letnim oplu i zatankować full LPG i jechać następne 540km.

Pozdrawiam
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: LPG

Post autor: huri_khan »

Zapytaj w GZW Zbrosławice, dają gwarancję (cokolwiek to znaczy w ich wydaniu) na silnik po montażu LPG.
Vito
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2020, 10:32
model samochodu: Proceed GT 2020

Re: LPG

Post autor: Vito »

Absolutnie odradzam LPG i to nie dlatego, ze jest zle, ale z proceedami sa czeste przypadki utraty mocy i m.in. Wymiany wtryskow…. Owszem firmy montujace lpg daja ubezpieczenia silnika, ale to sa wady fabryczne i napewno bedzie przepychanka. Zamiast zaoszczedzic wydasz znacznie wiecej, a do tego mnostwo nerwow. Ps. Ja bez lpg mialem z Kia problem zeby mi to w koncu naprawili po ktoryms razie. Nie wyobrazam sobie gdybym mial lpg.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: LPG

Post autor: Box »

Sorry...ale mnie śmieszy takie coś jak LPG w takim samochodzie, mowa o GT.

Proceeda kupiłem nie po to żeby się bawić w LPG...to auto ma być do innej zabawy.

Oszczędna jazda ? Trzeba było brać Stonica albo Rio...będzie taniej się jeździło.

Kiedyś widziałem Mustanga z gazem, kupowała go pewna pani entuzjastka tej marki...pomimo kilku mankamentów mechanicznych tego pojazdu pierwsze co zrobiła to wywaliła LPG, stwierdziła, że to była wiocha..i ja się z tym zgadzam.

Masz 204km musisz mieć hajs na paliwo, jak cie nie stać to trzeba brać coś innego.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: LPG

Post autor: Marek3003 »

Box pisze: 24 gru 2021, 07:05
Masz 204km musisz mieć hajs na paliwo, jak cie nie stać to trzeba brać coś innego.
Tak trzeba mieć hajs na paliwo i to duży,
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: LPG

Post autor: Box »

Zabawa musi kosztować.
Inaczej wystarczy 1.0 w LPG.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: LPG

Post autor: Grundi »

I kolejny temat w którym dochodzimy do spalania.

Panowie i Panie czy wy na prawdę liczycie ze 1,6 turbo 204 konie będzie wam Palił 6 litrów,

Jak kolega wyżej napisał do oszczędniej jazdy jest ceed w dieslu, on się zmieści w 6 litrach, ale jeżeli kupujemy z pełna świadomością ( bo wychodzę z założenia ze każdy z nas tak właśnie kupował swój samochód) auto klasy GT ( osiągów do typowych Hot Hatchy troszkę mu brakuje) to ono musi spalić 10, i myśle ze z takim spalaniem każdy z nas powinien się liczyć, jeżeli jak nasz spali 9,2 przez 2000 km to jest to bardzo zadowalający wynik, ale nawet przez chwile nie pomyślałem ze kupię „nowa konstrukcje” pod LPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”