Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

forum użytkowników modelu ProCeed
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: waciach »

Cześć,

Pytanie do posiadaczy automatu - jak wygląda jego praca w zestawieniu z przebytymi kilometrami ?

Jak kupowałem to mi dużo znajomych siedzących w motoryzacji mówiło że to słaby wybór bo po 10K zobaczę prawdziwe oblicze tej skrzyni i nie zobaczyłem :) Ale to było przy 10K, teraz mam już 30 i skrzynia niestety zaczęła się zachowywać inaczej tzn. przy niskiej prędkości, np. wyhamowując przed czerwonym po zdjęciu nogi z hamulca przed zupełnym zatrzymaniem pojazdu, skrzynia odczuwalnie szarpie (co czują nawet pasażerowie). Auto używane normalnie, zdecydowanie nie jest nadmiernie obciążane.

Jak jest u was ? jak jest przy jeszcze większym przebiegu ?

Pytam z ciekawości bo mam znajomych mających inne modele co już byli z automatem w ASO KIA i standard - cecha skrzyni :evil:
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: goldenguti »

W doświadczeniach z VW arteonem taty jest dokładnie to samo, nie wiem czy to cecha dwusprzęgłówek czy tylko DSG natomiast efekt jest identyczny :) I lubi szarpnąć przy ruszeniu
Marek3003
Posty: 603
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: Marek3003 »

Na pocieszenie dla Ciebie najlepsze zdanie w odpowiedzi Kia Polska na reklamacje - pasuje do wszystkiego - " reasumując jest to więc cecha a nie wada". Więc szarpanie to najpewniej ......cecha,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
romanhoks
Posty: 315
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: romanhoks »

Od kiedy DSG jest automatem? Przeciez taka skrzynia nawet przy automacie nie lezala. :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Marek3003
Posty: 603
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: Marek3003 »

A Syn ma CL 500 już prawie 19 letniego i co dziwnego.....nic nie szarpie, :D
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: goldenguti »

romanhoks pisze: 01 wrz 2021, 18:39 Od kiedy DSG jest automatem? Przeciez taka skrzynia nawet przy automacie nie lezala. :D
Od wtedy kiedy automatycznie zmienia za nas biegi ;) Automat nie jest tylko hydrauliczny ;)
Compact
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: Compact »

GT - przejechane 44 tys. - zero szarpania, działa bez zarzutu, cały czas elegancko
romanhoks
Posty: 315
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: romanhoks »

Widze ze nie masz pojecia o skrzyniach. Dla ciebie jak jest lewarek od automatu to jest automat :D .Dla mnie jak skrzynia posiada konwenter to jest prawdziwy automat. Reszta to sciema. Tylko generuje koszta.Wymienialem nie raz zestaw sprzegiel z regulacja wysprzeglika podwojnego sprzegla w kia. No i pozniej komp w reke i adaptacja skrzyni do sprzegiel. DSG tez mnie nie ominelo.Osobiscie mam automat w sportage ,ale ten prawdziwy bo na podwojnym sprzegle nie chce tego widziec .A tak apropo nie wiem jak w kraju ale zestawy sprzegiel byly zmieniane bo te pierwsze nie wytrzymywaly.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: waciach »

Automatyczna skrzynia biegów – skrzynia biegów samoczynnie zmieniająca biegi w zależności od obciążenia silnika pojazdu, zwalniając użytkownika z konieczności ręcznej zmiany biegów (wiki).

Taka jest definicja skrzyni automatycznej i tak ją rozumieją konsumenci więc roztrząsanie tego czy dany typ skrzyni automatycznej wg. Ciebie może nosić takie miano, czy też nie, nie ma tutaj ani sensu ani związku z tematem.

Jeżeli jesteś w stanie wyjaśnić to zachowanie skrzyni oraz związek z jej budową to będzie fajnie jak nas uświadomisz.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: goldenguti »

romanhoks pisze: 02 wrz 2021, 21:23 Widze ze nie masz pojecia o skrzyniach. Dla ciebie jak jest lewarek od automatu to jest automat :D .Dla mnie jak skrzynia posiada konwenter to jest prawdziwy automat. Reszta to sciema. Tylko generuje koszta.Wymienialem nie raz zestaw sprzegiel z regulacja wysprzeglika podwojnego sprzegla w kia. No i pozniej komp w reke i adaptacja skrzyni do sprzegiel. DSG tez mnie nie ominelo.Osobiscie mam automat w sportage ,ale ten prawdziwy bo na podwojnym sprzegle nie chce tego widziec .A tak apropo nie wiem jak w kraju ale zestawy sprzegiel byly zmieniane bo te pierwsze nie wytrzymywaly.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera , trzymaj, zastanów się gdzie jesteś na wykresie i zacznij się dopiero udzielać ;) Kolega potrzebuje wskazówek i konkretów, a nie Twoich domorosłych przemyśleń przy harnasiu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”