Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

forum użytkowników modelu ProCeed
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: romanhoks »

No widzisz.Zostales sprowadzony na ziemie i od razy zwyzwales mnie strona wilkipedi od psychola.Ty sie lecz i poczytaj o czym o czym nie masz zielonego pojecia.To z wilkipedi tez powinienes poczytac. :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: goldenguti »

romanhoks pisze: 03 wrz 2021, 20:48 No widzisz.Zostales sprowadzony na ziemie i od razy zwyzwales mnie strona wilkipedi od psychola.Ty sie lecz i poczytaj o czym o czym nie masz zielonego pojecia.To z wilkipedi tez powinienes poczytac. :D
"Zostales sprowadzony na ziemie i od razy zwyzwales mnie strona wilkipedi od psychola" < no cóż, na pewno mogę stwierdzić, że czytania ze zrozumieniem nie opanowałeś :) Bardziej to Ty zostałeś sprowadzony na ziemię, specjalisto ;) A teraz pomóż koledze swoją obszerną wiedzą :)
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: Sid »

Chłopaki, może byście na wódkę poszli :D?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: romanhoks »

Sid poszedl bym tylko nie ma mnie w kraju. Widze ze mamy naczelnego lekarza na forum od psychologi :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: marcinek82 »

romanhoks pisze: 02 wrz 2021, 21:23 Dla mnie jak skrzynia posiada konwenter to jest prawdziwy automat. Reszta to sciema.
Dobrze napisales, dla Ciebie. Dzisiaj jest kilka rodzajow skrzyn automatycznych - zautomatyzowane, dwusprzeglowe, hydrokinetyczne i bezstopniowe. I wszystkie to automaty, rozni je tylko sposob dzialania.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: goldenguti »

romanhoks pisze: 04 wrz 2021, 09:39 Sid poszedl bym tylko nie ma mnie w kraju. Widze ze mamy naczelnego lekarza na forum od psychologi :D
Ej mistrzu, i jak tam z tą skrzynią, jakoś cicho siedzisz, mogłeś pomóc koledze jak się znasz :) (no i post wcześniej ładnie zezłomował twoją "wiedzę" o tym) ;)
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: Sid »

Ja jednak polecam wódkę :lol:. Wypijcie zdalnie :lol:. Każdy u siebie.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Lucas
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2021, 19:38

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: Lucas »

Jest szansa na merytoryczna dyskusje tutaj? 🙂 Jakie są Wasze opinie o DCT?
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Automatyczna skrzynia biegów vs przebieg

Post autor: vladi »

To zależy do czego porównywać.

vs hydrokinetyczna - przepaść na niekorzyść DVT. Szarpie, nie ma płynności, wyraźnie czuć zasprzęglenie (właśnie chyba wymyśliłem to słowo, ale wiadomo o co chodzi), trwałość już z założenia niższa, 2 sprzęgła etc. ale znacznie tańsza i lżejsza więc do "lekkich" samochodów o stosunkowo małej mocy pokroju ProCeed jak znalazł

vs VAGowska DSG - szarpie tak samo, biegi też przełącza w podobny sposób, głośna tak samo, tylko spitolone w naszych jest to, że biegi nie są na przemian na dwóch wałkach, przez co część biegów zmienia się momentalnie i nieodczuwalnie (przeskok na drugi wałek) a część jak średnio-szybki automat hydrokinetyczny, jednak odczucie jest takie przy dragu ze świateł, że ruszasz jak rakieta (tego się trzeba nauczyć - praca łopatkami i gazem musi być bo inaczej kontrola trakcji Ci wejdzie i nici z kopania zadków), biegi się pięknie zmieniają, aż przychodzi ten moment, że gość w Focusie ST cię dochodzi bo bieg masz jeszcze nie wbity... fakt, że chwilę później jest miło bo w końcu skrzynia wbije ten cholerny bieg, który ku zaskoczeniu jest sporo "dłuższy" i wygrywasz, ale można się niemiło zdziwić na krótszych dystansach

vs Toyota CVT - a idź pan z tymi wyjcami. Toyota jako japońska marka musiała podobnie do Hondy zrobić pedał który nic nie robi, tylko zwiększa głośność w środku i na zewnątrz i zrobili... CVT w ogóle nie powinno się porównywać do skrzyń DSG, bo nie zostały stworzone jako ich odpowiednik, tylko jako przekładnie bezstopniowe do hybryd. Co zresztą wyszło im super
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”