Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: bejker1989 »

Jaro45 pisze: 05 gru 2021, 11:16 Jeżeli zamówiłeś GT to w tym roku nie otrzymasz auta ze względu na emisję spalin. Kia ma wstrzymane wydawanie aut
To.zalezy od salonu....kazdy salon ma 30aut na miesiac do wydania.
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: jaszczur »

ja idę w sobotę podpisać leasing, więc auto albo jest albo ma już nadany VIN - na to odpowiedzi nie dostałem wprost, ale Pani od leasingu powiedziała, że skoro podpisuję umowę, to auto jest na placu. Potwierdzę w sobotę ;)

1.5 T-GDi z DCT i pakietami (poza premium) zamówione 14.10
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Dostawa polifta

Post autor: goldenguti »

jaszczur pisze: 08 gru 2021, 14:59 ja idę w sobotę podpisać leasing, więc auto albo jest albo ma już nadany VIN - na to odpowiedzi nie dostałem wprost, ale Pani od leasingu powiedziała, że skoro podpisuję umowę, to auto jest na placu. Potwierdzę w sobotę ;)

1.5 T-GDi z DCT i pakietami (poza premium) zamówione 14.10
Podpisanie leasingu = odbiór auta, od tego momentu zaczyna Ci lecieć leasing także będziesz wtedy odbierał auto, wykupywał ubezpieczenie itd itp, przed podpisaniem musisz mieć możliwość sprawdzenia, czy przedmiot leasingu jest tym o który wnioskujesz :)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Dostawa polifta

Post autor: Blues Brothers »

Chyba nie, kupa luda podpisuje umowy w starym roku, a auta będą w nowym, jakiś knyf jest.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Podpisanie umowy leasingu może odbyć się nawet bez nadanego numeru VIN, Podpisanie samej umowy również nie jest równoznaczne z rozpoczęciem leasingu, umowa może opiewać na auto które zostanie wyprodukowane w marcu, nie jest to żadnym problemem, umowę podpisujesz teraz, opłatę inicjacyjną wpłacasz teraz, a pierwszą ratę zapłacisz w miesiącu w którym przedmiot leasingu zostanie wydany.
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Lunarek »

Tak jak koledzy mówią jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
Podpisujesz umowę leasingu i czekasz na auto.
Płacisz opłatę wstępną, ale nie płacisz żadnych rat leasingowych do czasu wydania auta.
Dopiero po pojawieniu się protokołu odbioru auta umowa zaczyna swój bieg.
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: jaszczur »

Zgadzam się, podpisanie nie jest równe odbiorowi, ja dostałem informację, że auto na 99 dostanę w styczniu, ale zależy mi na fakturze i wrzuceniu opłaty wstępnej w koszty w tym roku 😉
Co do VIN - leasing jest na konkretny samochód a nie model, mi powiedzieli że mogę mieć decyzję leasingową wcześniej, ale do umowy musi być VIN.

Chodziło mi bardziej o to, że auto zamówione 14.10 z automatem, jest już wyprodukowane, więc proces poszedł sprawnie, oby inni również otrzymali auta w miarę szybko
Jaro45
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2021, 07:15
model samochodu: Kia proceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Jaro45 »

bejker1989 pisze: 06 gru 2021, 21:03
Jaro45 pisze: 05 gru 2021, 11:16 Jeżeli zamówiłeś GT to w tym roku nie otrzymasz auta ze względu na emisję spalin. Kia ma wstrzymane wydawanie aut
To.zalezy od salonu....kazdy salon ma 30aut na miesiac do wydania.
Też czekam na polifta i sprzedawca w salonie mi powiedział że wszystkie GT są wstrzymane z wydaniem i ma kilkanaście aut na placu które wyda dopiero w styczniu🤷‍♂️
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Dostawa polifta

Post autor: Ksebki »

Jak oni przekładają te odbiory na nowy rok to ich się w styczniu tyle nawarstwi, że potem znowu od połowy roku nie będą znowu nic wydawać.
Jaro45
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2021, 07:15
model samochodu: Kia proceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Jaro45 »

I tak może być, bo jak dzisiaj dzwoniłem to na 2022 rok też mają już limit wydawanych aut. KIA Nie liczyła na tak dużą sprzedaż aut
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”