Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: jaszczur »

ja swojego zamówiłem 14 Października, silnik 1.5 160KM, więc może dotrze w tym roku. Podczas zakupu nie konfigurowałem samochodu "od zera", bo handlowiec powiedział, że auto jakie chcę jest 'skonfigurowane i zamówione do produkcji' i że ma być szybciej niż konfigurowane od zera, a różnił się tylko tym, że miał 18' felgi za cały 1000zł. Dam znać, jal będę miał jakieś dalsze info
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Dostałem dziś informacje ze z uwagi na „ograniczone możliwości i limity w wydawaniu samochodów” muszę poczekać do przyszłego tygodnia, co prawda czym jest tydzień przy roku oczekiwania na Skodę :-)

Ale faktycznie zaczyna się robić problem bo pomimo dostępności samochodów, ekologia blokuje możliwość odbioru auta.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Dostawa polifta

Post autor: Dominik21 »

Opóźnienia są oczywiście ale jeśli ktoś ma w umowie ten rok a samochód sie wyprodukował to go otrzyma w tym roku. Do mnie również dzwonił dealer i powiedział, ze opóźnienia niestety są ale wszystkie samochody zamowione na ten rok zostaną wydane w terminie
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: jaszczur »

potwierdzam, również otrzymałem informację, że każdy samochód sprzedany w tym roku a mieści się w okresie produkcyjnym do 4 miesięcy zostanie wydany w Nowym Roku z racji braku emisji w 2021r., więc produkcja idzie zgodnie z planem ale każdy samochód już prawdopodobnie wyjedzie w styczniu.

Panie, Panowie - niestety trzeba będzie czekać.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Dziś leasing dostał fakturę do opłacenia. Myślicie ze i mnie mogą przeciągnąć do nowego roku? Czy jeżeli już zapłacę za auto to będą musieli je wydać „od razu”
xblue
Posty: 32
Rejestracja: 14 wrz 2021, 20:51

Re: Dostawa polifta

Post autor: xblue »

jaszczur pisze: 15 lis 2021, 14:34 potwierdzam, również otrzymałem informację, że każdy samochód sprzedany w tym roku a mieści się w okresie produkcyjnym do 4 miesięcy zostanie wydany w Nowym Roku z racji braku emisji w 2021r., więc produkcja idzie zgodnie z planem ale każdy samochód już prawdopodobnie wyjedzie w styczniu.

Panie, Panowie - niestety trzeba będzie czekać.
Ja słyszałem, że opóźnienia w wydawaniu dotyczą tylko silnika 1.6 T-GDI.
Mam nadzieję, że nie rozszerzyli tego już na 1.5 T-GDI.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Dostawa polifta

Post autor: kon »

Grundi pisze: 15 lis 2021, 16:32 Dziś leasing dostał fakturę do opłacenia. Myślicie ze i mnie mogą przeciągnąć do nowego roku? Czy jeżeli już zapłacę za auto to będą musieli je wydać „od razu”
Faktura dokumentuje sprzedaż, a więc salon ten samochód właśnie wydaje.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

kon pisze: 15 lis 2021, 19:16
Grundi pisze: 15 lis 2021, 16:32 Dziś leasing dostał fakturę do opłacenia. Myślicie ze i mnie mogą przeciągnąć do nowego roku? Czy jeżeli już zapłacę za auto to będą musieli je wydać „od razu”
Faktura dokumentuje sprzedaż, a więc salon ten samochód właśnie wydaje.

To mi się żona ucieszy :-)
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Dostawa polifta

Post autor: lonewind »

jaszczur pisze: 15 lis 2021, 14:34 potwierdzam, również otrzymałem informację, że każdy samochód sprzedany w tym roku a mieści się w okresie produkcyjnym do 4 miesięcy zostanie wydany w Nowym Roku z racji braku emisji w 2021r., więc produkcja idzie zgodnie z planem ale każdy samochód już prawdopodobnie wyjedzie w styczniu.

Panie, Panowie - niestety trzeba będzie czekać.
Ja byłbym ostrożny z formułowaniem stwierdzeń na podstawie informacji od pojedynczego dilera (chyba, że zrobiłeś grubszy research to zwracam honor ;) ).

Moja sytuacja wygląda następująco

Zamówione auto: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM L+AEB (tak wiem, że to podforum proceeda, ale myślę, że każde info jest ciekawe)
Data zamówienia: 15.09.2021
Termin wydania (najpóźniejszy możliwy): 15.01.2022 (standardowe 4 miesiące)
Info od dilera: problem z wydawaniem aut z uwagi na przekroczone limity CO2 faktycznie istnieje, ale to zależy od konkretnego dilera i modelu. Np. mój diler poinformował mnie, że oni obecnie mają problem i "nie mogą" wydawać tylko Kia Sportage (kilka gotowych sztuk czeka na placu do 2022... :?). Cała reszta leci normalnie :)

Ale... (oczywiście zawsze musi być jakieś ale)... Mój egzemplarz ma wpisaną w systemie datę potencjalnej dostawy (04.01.2022) a nie ma jeszcze daty produkcji. To akurat potwierdza tą teorie o opóźnianiu jak to tylko możliwe wydawania aut.

No cóż trzeba po prostu cierpliwie czekać. Nie możemy za bardzo narzekać. W VW powiedzieli mi, że na Golfa Varianta poczekam 14 miesięcy. Sąsiadka ostatnio chciała zamówić w salonie jakiegoś suva Mercedesa... 2 lata oczekiwania. Kosmos :shock:
rybson_opole
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2021, 13:29

Re: Dostawa polifta

Post autor: rybson_opole »

mój proceed zamówiony był 02-09-2021 , 1.6 204 hp na wszystkich pakietach
odebrałem go 29-10-2021 , więc niecałe 2 miesiące
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”