Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Lunarek »

To czy KIA liczyła czy nie kompletnie nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Limit wynika z norm EU. W tym roku limit został wyczerpany ze względu na mały udział elektryków w sprzedaży.
Gdyby sprzedali ich więcej to mogliby wydać więcej aut np typu proceed GT.
Jeśli zwiększy się im sprzedaż elektryków i hybryd to przełoży się to automatycznie na większe limity.
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: Roman1100 »

Byłem dziś w bydgoskim Autopolu z pytaniem o ProCeed'a GT zamówionego przeze mnie 25.10 i z nieukrywanym zdumieniem usłyszałem, że auto wyprodukowane, czeka właśnie na transport i spodziewany odbiór jeszcze w tym roku. Czyli z tymi limitami bywa różnie... Mimo różnych opinii na Forum warto jednak popytać dilera.
To mój pierwszy samochód kupowany jako nowy z salonu, więc przy okazji chciałbym poprosić Was o radę, czy naciskać sprzedawcę na wydanie auta w tym roku (nie jest to dla mnie kwestia krytyczna), czy lepiej wstrzymać się tych kilka dni i z odbiorem, rejestracją i ubezpieczeniem zaczekać do stycznia?
Niko123
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Dostawa polifta

Post autor: Niko123 »

Wlasciwie jesli pierwsza rejestracja w 2022 to lepiej to wyglada przy sprzedawaniu auta jak 2021, teoretycznie liczy sie data produkcji ale wiele ludzi patrzy tez na dane pierwszej rejestracji.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2021, 06:11 przez Niko123, łącznie zmieniany 2 razy.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Roman1100 pisze: 12 gru 2021, 19:16 Byłem dziś w bydgoskim Autopolu z pytaniem o ProCeed'a GT zamówionego przeze mnie 25.10 i z nieukrywanym zdumieniem usłyszałem, że auto wyprodukowane, czeka właśnie na transport i spodziewany odbiór jeszcze w tym roku. Czyli z tymi limitami bywa różnie... Mimo różnych opinii na Forum warto jednak popytać dilera.
To mój pierwszy samochód kupowany jako nowy z salonu, więc przy okazji chciałbym poprosić Was o radę, czy naciskać sprzedawcę na wydanie auta w tym roku (nie jest to dla mnie kwestia krytyczna), czy lepiej wstrzymać się tych kilka dni i z odbiorem, rejestracją i ubezpieczeniem zaczekać do stycznia?

O Autopolu można by książkę napisać :-) życzę żeby się udało z odbiorem :-) mnie tak długo zapewniali ze kupiliśmy w innym salonie :-)

Czyli widzę ze w Bydgoszczy pojawi się drugi GT po FL :-) pochwał się jeszcze jaki kolor zamówiłeś :-)
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: Roman1100 »

Zamówiłem ProCeed'a w kolorze Black Pearl (komplet pakietów bez szklanego dachu). A co do mojej dzisiejszej wizyty w Autopolu, to wpadłem do salonu właściwie przy okazji pobytu w Zielonych Arkadach - bardziej z ciekawości, niż z chęci ponaglania kogokolwiek, bo liczyłem na termin luty/marzec. Z nikim nie kontaktowałem się od chwili złożenia zamówienia, ale kiedy pojawiłem się w salonie, chyba musiałem zostać rozpoznany, bo bez żadnego pytania z mojej strony usłyszałem, że chcieli jutro do mnie dzwonić... Nie wiem, jak finalnie się to potoczy, ale akurat mi tydzień, czy nawet miesiąc zwłoki w niczym by nie przeszkadzał, zresztą stąd moje pytanie powyżej.

@Grundi, przejrzałem Twoje posty i widzę, że w Wasze ręce trafił piękny GT-ek w kolorze Dark Penta Metal. Też się nad nim zastanawiałem, ale chyba przyzwyczajenie do czerni zwyciężyło.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

U nas po trzech poprzednich czarnych autach ( co prawda były to focusy) tym razem wybraliśmy inny kolor, chociaż czarny wiódł prym przez dłuższy czas :-) ale trafiło na penta i kolor jest mega :-)

Jak tylko odbierzesz czarnego daj znać to powiem żonie ze już nieobjętą jedynym GT my2022 w mieście :-) jeżdżą trzy sztuki GT Line dwa białe i jeden penta, i nasz GT :-) Twój będzie czwarty :-)
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: Roman1100 »

Gdy oglądam tę prezentacje https://www.youtube.com/watch?v=1nNpdtIvHec, to mi się śmieją oczy :)
Grundi pisze: 12 gru 2021, 23:52 Jak tylko odbierzesz czarnego daj znać to powiem żonie ze już nieobjętą jedynym GT my2022 w mieście :-) jeżdżą trzy sztuki GT Line dwa białe i jeden penta, i nasz GT :-) Twój będzie czwarty :-)
Ooo, widzę, że masz dobre rozeznanie! Przepraszam za prywatę - w razie czego zignoruj to pytanie - czy czasem nie spotkaliśmy się w październiku przy GT-ku (chyba z 2019) roku wystawionym w Toyocie u Jaworskiego?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Był z 2019, :-) bardzo możliwe, robiliśmy do niego dwa podejścia ale do tego żebyśmy nim wyjechali od Jaworskiego zabrakło dwóch rzeczy które mieliśmy w poprzednim aucie, i w taki oto sposób kupiliśmy jednak MY2022 :-)
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Dostawa polifta

Post autor: SzaryKot »

Zamówienie złożone w sierpniu, auto (GT) zostało dostarczone nawet parę dni przed zapowiedzianym terminem w połowie Listopada. ;)
massiwo
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2021, 13:52

Re: Dostawa polifta

Post autor: massiwo »

za ile udaje Wam się wyrwać fullopcje (wszystkie pakiety + dach) w salonie? czy próg ponizej 140k brutto jest możliwy do osiegniecia? zakup na firme.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”