Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dostawa polifta

Post autor: przemster »

Dzisiaj w końcu odebrałem mój samochodzik. W sumie czekałem na wyprodukowanie miesiąć, ale póxnij 3 tygodnia czekanie na wystawienie faktury, czekanie na montaż haka i takie tam. Ale ogólnie się cieszę.
Tak z ciekawostek to dowiedziałem się, że KIA będzie wstrzymywała do końca roku wydawanie Proceed GT i pozostałych Ceed w wersjach z 1.6 przez CO2. Sprzedali do tej pory za mało hybryd i elektryków.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Dostawa polifta

Post autor: Dominik21 »

Masakra co oni wyprawiają. Wprowadzają klienta w błąd twierdząc,że samochód będzie w tym roku a tak na prawdę w podświadomości wiedzą,że mają problemy z co2. Ja akurat mam zamówionego Xceeda 1.6 204km i wyprodukował się prawie 4 tygodnie temu. Od tego czasu czekam na transport do salonu. Kia twierdzi,że dostawa będzie tylko jest opoznienie. Pytanie czy mówią prawdę czy robią wała.... :twisted: :twisted:
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marek3003 »

Co do Hybryd, mam Kolegę co właśnie kupił sobie X ceeda w hybrydzie. Nie wiek jak on ja kupował....bo dane techniczne są znane. 11sek do setki i 160km V max. A ponieważ pokonuje trasę na autostradzie dwa razy w miesiącu regularnie 500 km to teraz jest wk....że go Skody - z całym szacunkiem wyprzedzają. Przesiadł się z Volvo V80 2.4 diesel po czip tuningu. A miał je od nowości jakieś 10 lat :-) Czasem ludzie dziwne podejmują decyzje,
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dostawa polifta

Post autor: przemster »

A kolejna kwestia jest taka, że KIA wykonała plan sprzedażowy i teraz nikomu się nie spieszy.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Dostawa polifta

Post autor: Dominik21 »

No tak ale jednak umowa pisemna jest umową i wywiązać się powinni
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Dostawa polifta

Post autor: SławekH »

jest zakaz sprzedaży do końca roku 1.6 T-GDI ze względu na przekroczenie Co2, auta są ale nie są wydawane bo grozi kara 30 tyś pln,
komu się udało to dostał auto
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Dostawa polifta

Post autor: Dominik21 »

No nic zobaczymy jak to dalej będzie. KIA upiera się,że samochód niebawem dotrze więc mam nadzieje,że nie wprowadzają celowo człowieka w błąd.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Hej, jestem tu nowy, "przypadkowo" kupiliśmy dla żony ProCeed GT :-) mówię że przypadkowo bo szukaliśmy proceeda gt używanego z uwagi na dostępność, ale w salonie zaoferowano nam MY2022 dokładnie w naszej konfiguracji który rzekomo jedzie do nich jako DEMO salonowe, ale mogą je sprzedać, cena była dla nas do zaakceptowania, dokumenty leasingu podpisane, wpłata zrobiona, i teoretycznie wg umowy 12.11.2021 roku mamy odebrać auto z salonu, czy oni mogą teraz zacząć w naszym przypadku również kombinować z możliwością odbioru?
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Dostawa polifta

Post autor: Dominik21 »

Tego to nikt nie wie na ten moment. W moim przypadku miałem odebrać w ubiegły wtorek samochód. Na ten moment nadal czekam i nie wiadomo czy sie doczekam😑😑😑 Chociaż jeden z kolegów powyzej napisał, że odebrał w tym tygodniu samochód i czekal na odbiór 3 tygodnie od wyprodukowania więc mam nadzieje, ze w moim przypadku też samochód dotrze.. 🤔 W kazdym razie dealer twierdzi, że dostawa będzie.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: Dostawa polifta

Post autor: Dominik21 »

SławekH pisze: 05 lis 2021, 19:18 jest zakaz sprzedaży do końca roku 1.6 T-GDI ze względu na przekroczenie Co2, auta są ale nie są wydawane bo grozi kara 30 tyś pln,
komu się udało to dostał auto
Z jednej strony ma to sens jeśli samochód jest w salonie juz wyprodukowany i klient nie ma możliwości kupienia go od dealera ale jeśli ktos mial zamówiony samochód wplacil za niego juz pierwsza wpłatę i samochód już jest wyprodukowany to powinni go wydać. Zwlaszcza, ze o emisji co2 raczej wiedzą od dłuższego czasu więc informując o gotowym samochodzie i odbiorze do 3 tygodni raczej wała nie kręcą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”