Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
jaszczur
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2021, 06:39
model samochodu: Czekam na ProCeed 1.5 DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: jaszczur »

lonewind pisze: 15 lis 2021, 23:51
jaszczur pisze: 15 lis 2021, 14:34 potwierdzam, również otrzymałem informację, że każdy samochód sprzedany w tym roku a mieści się w okresie produkcyjnym do 4 miesięcy zostanie wydany w Nowym Roku z racji braku emisji w 2021r., więc produkcja idzie zgodnie z planem ale każdy samochód już prawdopodobnie wyjedzie w styczniu.

Panie, Panowie - niestety trzeba będzie czekać.
Ja byłbym ostrożny z formułowaniem stwierdzeń na podstawie informacji od pojedynczego dilera (chyba, że zrobiłeś grubszy research to zwracam honor ;) ).

Moja sytuacja wygląda następująco

Zamówione auto: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM L+AEB (tak wiem, że to podforum proceeda, ale myślę, że każde info jest ciekawe)
Data zamówienia: 15.09.2021
Termin wydania (najpóźniejszy możliwy): 15.01.2022 (standardowe 4 miesiące)
Info od dilera: problem z wydawaniem aut z uwagi na przekroczone limity CO2 faktycznie istnieje, ale to zależy od konkretnego dilera i modelu. Np. mój diler poinformował mnie, że oni obecnie mają problem i "nie mogą" wydawać tylko Kia Sportage (kilka gotowych sztuk czeka na placu do 2022... :?). Cała reszta leci normalnie :)

Ale... (oczywiście zawsze musi być jakieś ale)... Mój egzemplarz ma wpisaną w systemie datę potencjalnej dostawy (04.01.2022) a nie ma jeszcze daty produkcji. To akurat potwierdza tą teorie o opóźnianiu jak to tylko możliwe wydawania aut.

No cóż trzeba po prostu cierpliwie czekać. Nie możemy za bardzo narzekać. W VW powiedzieli mi, że na Golfa Varianta poczekam 14 miesięcy. Sąsiadka ostatnio chciała zamówić w salonie jakiegoś suva Mercedesa... 2 lata oczekiwania. Kosmos :shock:
Niestety nie robiłem - założyłem, że limity CO2 są ogólnie na Europę, więc jeśli przekroczyli limit, to nie ma znaczenia czy wyda auto salon w Krakowie czy Gliwicach, ale widocznie jest inaczej.

Ja dostałem info, że produkcja planowana na 26.11 a dostawa na 6.12. Ale napisali też, wydają samochody, które na zamówieniu miały okres oczekiwania do końca roku, inne będą opóźniać do 2022.
14 miesięcy?! To już zdążą kolejny model wprowadzić 😉
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Nasz już coś widziałem, pierwszy raz na żywo. Prezentuje się obłędnie. Leasing zlecił rejestracje, a my zleciliśmy nałożenie ceramiki. Odbiór we wtorek.

Obrazek
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Dostawa polifta

Post autor: lonewind »

jaszczur pisze: 14 miesięcy?! To już zdążą kolejny model wprowadzić 😉
A co "najlepsze" nie można się nim przejechać przed dokonaniem zamowienia. Po prostu wyprzedali wszystko, razem z demówkami. Z założenia nie kupię auta za >100k wcześniej nim nie jadąc :roll:

Ja podjąłem ważną decyzję o zmianie wersji L na BL (Ceed SW) i tym samym wyzerowałem sobie czas oczekiwania, ale to inna historia. Przy okazji podpytałem delaera czy widzi jakąś logikę w tym jakie auta są teraz produkowane. Powiedział, że nie widzi żadnej i produkują wg kolejki tak żeby nie przestrzelić terminów. Pewnie aż takiej wolnej amerykanki nie ma, bo to byłoby niewydajne. Dużo wersji "M" ostatnio się naprodukowało, ale to po prostu najczęściej zamawiana wersja :)
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: Dostawa polifta

Post autor: primal »

przymierzam sie do zakupu Proceeda. czemu przymierzam? bo najpierw uslyszalem 120dni na realizację...
tydzien pozniej w innym slaonie 150dni. a wczoraj w innym salonie (porownuje oferty miedzy salonami)

Pani pokazała mi maila z biuletynu z fabryki że dostawa automatów 204km to uwaga 180dni!
ponoc jest problem w zwiazku z lockdownem na slowacji... :lol: :lol: :lol:
ale chyba złoże zamówienie xD
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Dostawa polifta

Post autor: waciach »

Nie narzekaj bo to na prawdę bardzo spoko czas jak słyszę od znajomych co mówią inne marki. Znajomy poprosił o info w temacie Mercedesa CLA AMG to powiedzieli że dostawa w zakresie czerwiec-grudzień 2022 bez jakiejkolwiek deklaracji maksymalnego czasu dostarczenia (pytał z miesiąc temu). Rozpytywał co można wziąć z placu - nic.
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: Dostawa polifta

Post autor: primal »

nie narzekam tylko informuję potencjalnych nabywców że musze sie uzbroic w cierpliwosc.

Sam pytalem o nową mazde 6... usłyszałem że oczekiwanie min 8msc a i tak fabryka nie zaczela produkcji na europę bo nie wiedzą czy silniki 2.5l chcą oferować na stary kontynent z uwagi na opłaty emisyjne i ich limity...

takie czasy :|
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Dostawa polifta

Post autor: Niko123 »

Juz mam termin na stingera w polowie lutego a zamawiany w maju- prawie 10 miesiecy.
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Dostawa polifta

Post autor: SławekH »

na 3.3 czekałbym nawet rok ;)
marcinpawlikovski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2021, 19:09
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-Gdi

Re: Dostawa polifta

Post autor: marcinpawlikovski »

Witam,

zamówiłem samochód w połowie października, konkretnie tego dnia w którym podrożał o 2000 zł ;)
w salonie powiedzieli, że dostawa po 1,5 miesiąca ale może się przedłużyć do 4 miesięcy.

Minęło 1,5 miesiąca i cisza, poniedziałek zadzwonię i dopytam.
Jaro45
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2021, 07:15
model samochodu: Kia proceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Jaro45 »

Jeżeli zamówiłeś GT to w tym roku nie otrzymasz auta ze względu na emisję spalin. Kia ma wstrzymane wydawanie aut
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”