Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

forum użytkowników modelu ProCeed
gregDK
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2021, 18:52
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: gregDK »

gru pisze: 29 lip 2021, 19:48
gregDK pisze: 28 lip 2021, 07:46 Zdecydowałem się na zakup i odbieram ProCeed GT już za miesiąc.
Jakim cudem dostałeś tak krótki termin? Ja zamawiałem Ceeda pod koniec marca i nadal czekam, a to przecież ta sama fabryka i w większości te same części :shock:
Akurat ta wersja, którą ja chciałem, to stała w salonie - najlepsze jest to, że jak przyjechałem oglądać GT-Line (bo jak się umawiałem to GT nie mieli na stanie), to GT stał na wystawie (pierwszy dzień), ale nie był jeszcze ogłoszony w internecie. Sprzątnąłem go zanim go wystawili (co ciekawe - cena, którą negocjowałem w danym momencie, później okazała się mniejsza niż ta, za którą chcieli go wystawiać, co akurat potwierdzają inne ogłoszenia na duńskim rynku - to wszystko trwało kilka dni. Ze względu na to, że są honorowi, to puścili po cenie omawianej).

Auto mogłem mieć już w ciągu kilku dni (tutaj to salon ogarnia wszelakie papierologie i zajmuje to ok. 7 dni), ale akurat tak się składa, że większość miesiąca będę poza domem + musiałbym płacić dodatkowo za parking w bloku, a akurat 1.09.2021 wprowadzam się do nowo kupionego domu, więc odbieram autko dzień przed tym.
Bupy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2021, 18:23
model samochodu: Proceed

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Bupy »

To spoko się złożyło, ja jestem ciekawy kiedy te poliftowe wersje będą dostarczane bo już nie mogę się doczekać
xblue
Posty: 32
Rejestracja: 14 wrz 2021, 20:51

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: xblue »

Mam zamiar zamówić Proceed-a GT-Line z silnikiem 1.5 T-GDI ze skrzynią DCT.
Wcześniej miałem Hondę Civic X 1.5 CVT 182 KM (sedan).

Zastanawiam się czy lepszym wyborem dla mnie będzie wersja GT-Line (1.5 160 KM) czy GT (1.6 204 KM).

Wersja GT-Line na pewno byłaby dużo wolniejsza od Civic-a. Oglądający filmy na YouTube z przyśpieszeniem widziałem, że Proceed GT przyśpiesza identycznie jak Civic. Więc teoretycznie lepszym wyborem byłby dla mnie GT, ale obawiam się zbyt sportowego charakteru do codziennej jazdy (Civic pomimo tego, że miał bardzo bezpośredni układ i świetnie trzymał się na zakrętach to komfortowo wybierał nierówności, do tego silnik pracował cicho przy spokojnej jeździe).

Mam kilka pytań:
- czy Proceed GT na felgach 18" jest dużo twardszy od GT-Line na felgach 18"
- czy silnik w Proceed GT w trybie normalnym pracuje dużo głośniej niż w GT-Line
- czy jest duża różnica w komforcie resorowania w GT-Line pomiędzy 17" i 18"
- jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy GT i GT-Line przy prędkościach 90 km/h, 120 km/h i w mieście (200-300 tys mieszkańców)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: waciach »

Mam kilka pytań:
- czy Proceed GT na felgach 18" jest dużo twardszy od GT-Line na felgach 18"
Z tego co mi wiadomo dokładnie taki sam. Zawieszenie nie różni się pomiędzy wersjami silnikowymi ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.

- czy silnik w Proceed GT w trybie normalnym pracuje dużo głośniej niż w GT-Line
Silnik pracuje podobnie ale wydech już nie. GT jest nieco głośniejszy ale to bardzo subiektywna sprawa. Jedni są zadowoleni, innym to nie przeszkadza a mnie to drażniło i odwiodło od wybrania GT.

- czy jest duża różnica w komforcie resorowania w GT-Line pomiędzy 17" i 18"
Na zimę mam 17" i nie odczuwam dużej różnicy. Bardziej to wpływa na wygląd auta niż odczucia z jazdy :)

- jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy GT i GT-Line przy prędkościach 90 km/h, 120 km/h i w mieście (200-300 tys mieszkańców)
Ja w mieście mam ok 8.5 wg komputera a w trasie jadąc w 4 osoby w zakresie 120-130 spokojnie osiągam 6.5. Równe 6 też jest do zrobienia.
Przy jednostajnej jeździe spalanie będzie bardzo zbliżone w obu silnikach. Podczas przyspieszania wychodzi cała różnica i jak po mieście lubisz ruszać dynamicznie to i 12 będziesz miał
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: hitman047 »

Muszę Cię poprawić - wersja GT ma zauważalnie sztywniejsze oraz twardsze zawieszenie od GT Line, oraz niżej "siedzi".
Pozdrowionka
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

Przepraszam „waciach” …. to do 1.6 Gt pasują felgi 17 cali? Pierwsze słyszę
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: goldenguti »

Marek3003 pisze: 18 wrz 2021, 22:50 Przepraszam „waciach” …. to do 1.6 Gt pasują felgi 17 cali? Pierwsze słyszę
Są seryjne 18 natomiast bardzo wątpię, że miałyby 17 nie pasować. (skoro w gtline można za tysia 18 dołożyć)
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

Czyli jeśli można założyć większe to znaczy ze mniejsze będą pasować. No super logika. Czyli 140 konny ma takie same tarcze i zaciski jak 204 konny. To świetnie.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: KaReS »

GT Line ma tarcze 305 mm, a GT 320 mm. Mowa o przodzie.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: goldenguti »

Marek3003 pisze: 19 wrz 2021, 12:55 Czyli jeśli można założyć większe to znaczy ze mniejsze będą pasować. No super logika. Czyli 140 konny ma takie same tarcze i zaciski jak 204 konny. To świetnie.
"no super logika", można zadzwonić do dealera i rozwiać wątpliwości, czasem można założyć mniejsze, czasem nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”