Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

forum użytkowników modelu ProCeed
kaliniec
Posty: 73
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: kaliniec »

Impress pisze: 12 lip 2021, 00:37
boxer133 pisze: 11 lip 2021, 21:38 Ja stoję przed decyzja zakupu i mam mieszane odczucia. Cienkie blachy, delikatny cienki lakier (85-95), brak ocynku, brak konserwacji podwozia. Samochód za ponad 100tys a po wyjeździe z salonu trzeba juz konserwować żeby nie bać się nim jeździć. Podoba mi się ale czy to nie samochód z papieru? Są posty o przecieraniu tapicerki po 20tys-zgroza. Mam 4 letnia Skodę i wygląda jak nowa a jest bez żadnych zabezpieczeń i powłok, przewoziła krzaki,drzewa i worki z cementem bez żadnych uszczerbków. Kia podoba mi się ale trochę się boję
A to jakiś nowości się dowiaduje. Oczywiście że blacha w kii jest ocynkowana. Potwierdzają to użytkownicy. Poza tym gdyby tak nie było to raczej nie byłoby również 7 letniej gwarancji na perforacje nadwozia.
Kolega chyba gdzieś nie doczytał: na perforację nadwozia jest lat 12.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: goldenguti »

Dokładnie, 7 lat jest na silnik, skrzynię, turbo itd, 12 lat jest na perforację.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

No to brawo. Wynik jest bardzo dobry taki sam jak 30 lat temu. Dobrze, że komputery sprzed 30 lat były trochę gorsze, bo samochodach różnice są mniej zauważalne,
Dzonu
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2020, 16:43
model samochodu: CEED 3 1.4 t-gdi dct

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Dzonu »

Audi także daje 12 lat gwarancji na perforację nadwozia. Za to w Skodzie jest fajna gwarancja na 2 lata (w tym na super skrzynię dsg) ;) Rynek jest tak obfity, że każdy ma prawo wyboru :)
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Impress »

Marek3003 pisze: 13 lip 2021, 09:31 No to brawo. Wynik jest bardzo dobry taki sam jak 30 lat temu. Dobrze, że komputery sprzed 30 lat były trochę gorsze, bo samochodach różnice są mniej zauważalne,
Akurat 12 lat wydaje mi się dość długim czasem. Lakier i blacha jako najbardziej zewnętrzny element samochodu już od pierwszych chwil korzystania z samochodu, jest non stop narażony na różne niekorzystne działania od uderzeń, gradu, słońca, ptasich odchodów na soli drogowej kończąc. Tak więc nie liczyłbym tutaj na jakiś diametralny skok jakościowy.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

.... odchody, słońce to chyba dotyczy gwarancji na lakier. Ciekawe ile jest gwarancji na lakier? Perforacja nadwozia to chyba tylko na rdzę od środka blach na zewnątrz,
Izusek
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2021, 06:25
model samochodu: Astra K

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Izusek »

Marek3003 pisze: 13 lip 2021, 17:53 .... odchody, słońce to chyba dotyczy gwarancji na lakier. Ciekawe ile jest gwarancji na lakier? Perforacja nadwozia to chyba tylko na rdzę od środka blach na zewnątrz,
Jeśli o tym samym myślimy to nie opcji żeby z tytułu gwarancji, naprawili Ci szkody po ptasich odchodach,żywicy czy owadach. Ich to nie interesuje, że posiadamy eko lakier, który rysuje się od samego patrzenia na auto. Tak przynajmniej mialem w oplu.
gregDK
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2021, 18:52
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: gregDK »

Dziękuję za odpowiedzi, zarówno te bardzo pozytywne jak i te, które punktują wady auta.
Zdecydowałem się na zakup i odbieram ProCeed GT już za miesiąc. Z jednej strony stres, bo przesiadam się ze złomka (kilka lat bez auta, ostatnie jak miałem 21 lat), a z drugiej ekscytacja, bo jazdy testowe dostarczyły od groma fajnych emocji.
Pozdrawiam
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: gru »

gregDK pisze: 28 lip 2021, 07:46 Zdecydowałem się na zakup i odbieram ProCeed GT już za miesiąc.
Jakim cudem dostałeś tak krótki termin? Ja zamawiałem Ceeda pod koniec marca i nadal czekam, a to przecież ta sama fabryka i w większości te same części :shock:
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Ryba »

Bo pewnie wziął auto z tzw. stock'u. KMP zamawia fury do produkcji i sprzedaje. Ja też tak zamawiałem, czekałem ok miesiąc na odbiór :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”