Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

Pierwsza trasa ponad 1 tys km pod Tatry. Mam wyciszony bagażnik ale szum letnich opon na odcinkach naszych autostrad jest uciążliwy. Przy prędkościach około 150 i powyżej nie za bardzo idzie słuchać radia. Fotel powiedzmy Ok ale siedzisko za krótkie. Spalanie u mnie norma 10-10,4. Przy tym zbiorniku oznacza ze ledwo dojechałem na A1 do BP z KFC jadąc na północ. Stabilność i prowadzenie bez zarzutu. Tylko ten hałas. Blacha podłogi i nadkola rezonują. Nie wiem jak silnik zniesie moje katowanie. Wszystko jest takie… jakieś delikatne. Koszmarnie zestopniowana ręczna skrzynia biegów. Obroty i prędkość mam dokładnie takie na 6 biegu jak w 25 letnim BMW na 5. Jeśli ktoś pokusi się o wyciszenie choć trochę podłogi z przodu i nadkoli bez demontażu foteli to proszę o zdjecia.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

Przy zmianie kół zobaczę czy demontaż nadkoli jest prosty. Jeśli tak to pomyśle o pomalowaniu jakaś masą od zewnątrz. https://www.bitmat.pl/masa-wygluszajaca ... oli-blachy
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Marek3003 »

Jeszcze jedna sprawa. Dziś leżałem pod autem i obejrzałem sobie tylny zderzak. Dosłownie tandeta. Tylny pas nic nie osłonięty prawie bez antykorozji. Wszystkie czujniki na wierzchu łącznie z kablami bez otulin czy peszli. Widok dramatyczny, jak to będzie działało za kilka lat no nie wiem. Nigdy w żadnym aucie dotychczas nie widziałem czegoś takiego. Nawet najtańsze daichatsu nie były tak zbudowane.
gotronk
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2022, 20:37
model samochodu: bmw 1 e87

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: gotronk »

xblue pisze: 14 wrz 2021, 20:57 Mam zamiar zamówić Proceed-a GT-Line z silnikiem 1.5 T-GDI ze skrzynią DCT.
Wcześniej miałem Hondę Civic X 1.5 CVT 182 KM (sedan).

Zastanawiam się czy lepszym wyborem dla mnie będzie wersja GT-Line (1.5 160 KM) czy GT (1.6 204 KM).

Wersja GT-Line na pewno byłaby dużo wolniejsza od Civic-a. Oglądający filmy na YouTube z przyśpieszeniem widziałem, że Proceed GT przyśpiesza identycznie jak Civic. Więc teoretycznie lepszym wyborem byłby dla mnie GT, ale obawiam się zbyt sportowego charakteru do codziennej jazdy (Civic pomimo tego, że miał bardzo bezpośredni układ i świetnie trzymał się na zakrętach to komfortowo wybierał nierówności, do tego silnik pracował cicho przy spokojnej jeździe).

Mam kilka pytań:
- czy Proceed GT na felgach 18" jest dużo twardszy od GT-Line na felgach 18"
- czy silnik w Proceed GT w trybie normalnym pracuje dużo głośniej niż w GT-Line
- czy jest duża różnica w komforcie resorowania w GT-Line pomiędzy 17" i 18"
- jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy GT i GT-Line przy prędkościach 90 km/h, 120 km/h i w mieście (200-300 tys mieszkańców)
Cześć kolego, mam kilka pytań do Ciebie co Cie skłoniło do zmiany z Civica X na prosiaka, ta Honda to kawał dobrej fury i ekstra silnik. W rodzinie jest taka z 2017 na full wypasie ale 5D i bardzo fajnie nią się jeździ. Pomimo tej skrzyni CVT, która według mnie jest bardzo dobra jak na CVT. I ja właśnie sie głowię i zastanawiam pomiędzy proceedem a civikiem. Gdyby ten wariant Hondy 4D był liftbackiem to bym brał hondę ale niestety jest sedanem i to mnie troche martwi a wariant 5D ma trochę mały bagażnik dla rodziny na 2+2. Kolejne pytanie ale tym razem o proceeda, jeździłeś 2 wariantami silnika, czy od razu wziąłeś 1.5. Ja jeździłem tylko 1.6 i nie wiem jak to się ma do wariantu 160 kucy, które zakładam że też jakoś tam jadą ale patrząc po użytkownikach proceeda większość ludzi wybiera wariant 1.6.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Box »

Proceed to tylko GT 204km.

Mijałem ostatnio GT Line z 22r. Od tyłu ma podobne chromy jak prawdziwy GT ale to są atrapy 🤭🤮😄.

Pomyślałem bieda...miałem nadzieję, że to nie był ten 1.0 120km....pozdrowiłem i odjechałem.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: goldenguti »

Box pisze: 17 sty 2022, 14:33 Proceed to tylko GT 204km.

Mijałem ostatnio GT Line z 22r. Od tyłu ma podobne chromy jak prawdziwy GT ale to są atrapy 🤭🤮😄.

Pomyślałem bieda...miałem nadzieję, że to nie był ten 1.0 120km....pozdrowiłem i odjechałem.
Ja bym w życiu GT nie wziął, od końca września jeżdżę 1.5 miękka hybrydą i tak jak wielokrotnie pisałem, da się zdziwić jak to żwawo jeździ, a pali śmieszne ilości paliwa :)
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

goldenguti pisze: 17 sty 2022, 21:12
Box pisze: 17 sty 2022, 14:33 Proceed to tylko GT 204km.

Mijałem ostatnio GT Line z 22r. Od tyłu ma podobne chromy jak prawdziwy GT ale to są atrapy 🤭🤮😄.

Pomyślałem bieda...miałem nadzieję, że to nie był ten 1.0 120km....pozdrowiłem i odjechałem.
Ja bym w życiu GT nie wziął, od końca września jeżdżę 1.5 miękka hybrydą i tak jak wielokrotnie pisałem, da się zdziwić jak to żwawo jeździ, a pali śmieszne ilości paliwa :)

Wszystko zależy kto, i do czego użytkuje auta. Jeżeli tylko miasto to i pełen elektryk bedzie idealny, ciekawi mnie tylko ile tylko tama miękka hybryda będzie paliła w trasie, przy prędkościach autostradowych +20 km/h, nie miałem styczności nigdy z takim „wynalazkiem” stad moje pytanie.

My braliśmy GT z powodów wizualnych, wyglada zdecydowanie lepiej niż GT Line, osiągi były drugorzędne. W tych czasach Yaris GR może się równać z Mustangiem, a Kia z silnikiem 1,6 tgdi może się równać z Audi A6 4,2 quatro
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: goldenguti »

Grundi pisze: 18 sty 2022, 06:50
goldenguti pisze: 17 sty 2022, 21:12
Box pisze: 17 sty 2022, 14:33 Proceed to tylko GT 204km.

Mijałem ostatnio GT Line z 22r. Od tyłu ma podobne chromy jak prawdziwy GT ale to są atrapy 🤭🤮😄.

Pomyślałem bieda...miałem nadzieję, że to nie był ten 1.0 120km....pozdrowiłem i odjechałem.
Ja bym w życiu GT nie wziął, od końca września jeżdżę 1.5 miękka hybrydą i tak jak wielokrotnie pisałem, da się zdziwić jak to żwawo jeździ, a pali śmieszne ilości paliwa :)

Wszystko zależy kto, i do czego użytkuje auta. Jeżeli tylko miasto to i pełen elektryk bedzie idealny, ciekawi mnie tylko ile tylko tama miękka hybryda będzie paliła w trasie, przy prędkościach autostradowych +20 km/h, nie miałem styczności nigdy z takim „wynalazkiem” stad moje pytanie.

My braliśmy GT z powodów wizualnych, wyglada zdecydowanie lepiej niż GT Line, osiągi były drugorzędne. W tych czasach Yaris GR może się równać z Mustangiem, a Kia z silnikiem 1,6 tgdi może się równać z Audi A6 4,2 quatro
Skopiuję co pisałem kiedyś pod jednym filmem na youtubie, wtedy mialem przejechane 3300 km i już w miarę wyrobione spalanie, teraz po 7300 km nic się nie zmieniło, przez zimowe warunki doszło 0,3 do każdego spalania i tyle :D
miasto - 6,5-7,5l zależnie od korków
trasa do 90 km/h - 4,5-5l
autostrada 120 km/h - 5,5-6,0l
autostrada 140 km/h - 6,0-7l, zależy jaka, na A1 w stronę Częstochowy (czyli w miarę z górki) miałem 6,2l, wracając okolice 7.
Trasa 1000 km, 760 km autostrada 120 km/h - reszta trasa do 90-100 + miasteczka i wiochy + parę świateł i skrzyżowań, spalanie 5,4l, jazda dynamiczna, nie wlekłem się za tirem 100 km.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Box »

Piszemy o powodach wizualnych wyboru GT a ty dalej o spalaniu 😄😃😀👍.

Nie patrzyłem na spalanie, chciałem mieć niebieski kolor z czerwonymi listwami, fajne fotele + felgi 18" i 204km.

Ja akurat uważam atrapy wydechu w GT Line czy to w Xceed za tandetne.

Ponieważ już się tak ładnie rozpisałeś o spalaniu.

W mieście, jazda w trybie manual na łopatki, spalanie 14-15L ale poniżej 5k obrotów nie zmieniam biegu.
Autostrada 140km, tempomat spalanie 9L.

Tylko co z tego ? Ile spali ? Tyle ile wlejesz.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

Box pisze: 18 sty 2022, 09:40 Piszemy o powodach wizualnych wyboru GT a ty dalej o spalaniu 😄😃😀👍.



Tylko co z tego ? Ile spali ? Tyle ile wlejesz.
Amen,

Każdy dobiera samochód do swojego zamiłowania, my wzięliśmy Gt z uwagi na wygląd ( penta + czerwone dodatki, wydechy,)

i z czym szacunkiem do kolegi z hybrydą, autostrada jest po to, żeby jechać w okolicach 140 km/h a nie 120 :-) , jadąc na tempomacie równe 140 w trybie Automatycznym mam spalanie w okolicach 7 litrów, średnie spalanie z pierwszych 2500 km dużo postoju i nauki obsługi na włączonym silniku, 600 km autostardy, trochę podjazdów po drogach podmiejskich, trochę warszawy i reszta bydgoszczy. wyszło równe 9 litrów ale z tego co piszesz to wychodzi że na autostradzie twoja miękka hybryda pali tyle samo co nasze GT :-) tylko myślę że u nas więcej frajdy a u Ciebie więcej "kapelusza"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”