Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

forum użytkowników modelu ProCeed
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

Ja mam 186 cm i się mieszczę. Nie otarłem nigdy jeszcze o dach. Ale myśle ze sporo zależy od tego jak wysoko ustawisz fotel
reaper1
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2022, 16:18
model samochodu: Proceed GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: reaper1 »

Grundi pisze: 23 sty 2022, 19:50 Ja mam 186 cm i się mieszczę. Nie otarłem nigdy jeszcze o dach. Ale myśle ze sporo zależy od tego jak wysoko ustawisz fotel


Masz szyberdach i sterowane elektrycznie fotele? (lift czy przedlift)?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

Mamy panoramę, fotel elektryczny, MY22, jak jesteś z okolic to zapraszam,
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Box »

Mam wersję z 21r. full + panorama.

188cm siedzę bez ocierania głową o podsufitkę. Wszystko zależy od ustawienia nie tylko samego fotela ale oparcia.

W pionie nie siedzę ale też nie leżę mam optymalną pozycje, wcześniej sprawdzałem w salonie czy się zmieszczę i było OK.

Dlatego jest ProCeed a nie XCeed.
Yankee
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2022, 14:52

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Yankee »

Cześć,

Poważnie biorę pod uwagę zakup proceed’a gt. Przeczytałem praktycznie wszystkie wątki o ich awaryjności, skrzyni, wykończeniu, spalaniu itp. jednak nigdzie nie ma wzmianki o nazwijmy to funkcjonalności w podróży. O co chodzi - samochód planuje kupić aby mi służył praktycznie do wszystkiego. Pon -pt miasto, w weekend będę wracał do domu (praca w innym mieście). Na urlop do Chorwacji i w ferie na narty. Jak oceniacie ten samochód pod tymi względami? Można nim zrobić np. 1200Km w jedna stronę? Jak sprawdza się w zimie w górach? Czy jest to samochód „odprężający” w trasie czy cały czas na spinę?

Pozdrawiam
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Box »

Dla mnie autko w trasie super. Zapodaję aktywny tempomat + line asist i sobie jadę 160km/h.

Trasy 1200km jednorazowo nie robiłem a 840km najdalej. Ale tak czy siak postój na tankowanie będzie potrzebny. Bak 50L spalanie około 9.

Podgrzewane fotele w zimie i kierownica na duży plus, szybko się ogrzewają i dają ciepło. Fotele są wygodne mam 188cm/90kg

Autko jest dynamiczne 204km na trasie a tym bardziej w mieście zupełnie wystarczają. Dużo frajdy daje jazda na łopatkach, manualna zmiana biegów.

Mam panoramę więc w słoneczne dni szklany dach odsłonięty, więcej naturalnego światła w aucie.

Minusy:

- wyciszenie, pow. 140km robi się głośniej
- burgulator, nie każdemu pasuje jego dźwięk

Z innych, podobno słaby lakier ale ja po 5k kilometrów nie mam problemu z nim, światła tab.rej. fajnie wymienić sobie na ledy, od nowości są zwykłe.
Yankee
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2022, 14:52

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Yankee »

Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Trasa powyższej 800km też daje ogrom danych i doświadczeń. Cieszy mnie, że jako kierowca nie męczysz się np. zbyt dużym hałasem drogowym czy pozycją za kierownicą. Pozostaje tylko kwestia czy ktoś z użytkowników był już tym samochodem w górach - chodzi o podjazdy i jak samochód radzi się w śniegu. Wiem, wiem - nie jest to suv 4x4 ale wszelkie opinie miłe widziane, szczególnie, że będę się przesiadł z tylnego napędu i nie wiem jak zachowuje się samochód o sporej mocy z przednim napędem w takich warunkach.
W przyszłym tygodniu będę miał jazdę testową i ciekaw jestem jakie będę miał odczucia 😏
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: SzaryKot »

Jeżeli chodzi o jazdę po śniegu czy górach to raczej wysokich oczekiwań bym nie miał z doświadczenia po własnej wycieczce 2 miesiące temu w Zielencu. Oczywiście obserwacje typu słaba trakcja po zbitym/zmrożonym śniegu (w szczególności pod górę) wypadanie tylnej części auta z toru jazdy czy łatwe zgromadzenie śniegu pod karoserią spowodowane stosunkowo niskim zawieszeniem mogą równie dotyczyć każdego innego auta tego pokroju, więc można by się ich spodziewać tak czy inaczej. Po prostu trzeba uważać, adekwatnie się przygotować i rozsądnie postępować ;)
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: vladi »

@SzaryKot ma tu rację - zawieszenie jest niskie, więc śnieg się ubija i go wyraźnie słychać. Specyfika silnika i skrzyni (GT+7D) też jest taka, że przy ruszaniu bardzo łatwo o poślizg. Trybu "snow" który choćby w Citroenach z automatem ratuje ruszanie na lodzie/śniegu po prostu nie ma. Przy ostatnich mrozach bez większego problemu po wciśnięciu gazu do połowy przy 90km/h i 4 biegu samochód potrafił zerwać przyczepność na przednich kołach i ogólnie przyzwyczaiłem się do mrugającej kontrolki od trakcji ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”