Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

forum użytkowników modelu ProCeed
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Roman1100 »

Ja akurat ciesze się, że Kolega @goldenguti dzieli się swoimi przemyśleniami, bo każdy, kto zajrzy na to Forum może kierować się innymi kryteriami przy zakupie auta. Ja sam długo walczyłem z pokusą zakupu Civic-a HB X generacji, bo to auto od strony technicznej jest na pewno bardziej wyrafinowane niż ProCeed GT. Niestety po lifcie genialny silnik 1.5T trafił jedynie do specyfikacji nadwoziowej Sport+, co wiązało się ze znacznym ograniczeniem funkcjonalności. Moimi kryteriami była więc praktyczność w połączeniu z w miarę efektowną sylwetką i silnikiem 180+ KM. ProCeed GT łączy te cechy, ale to właśnie spalania 1.6 T-GDI bałem się chyba najbardziej...
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

Co do spalania mam zawsze jedną odpowiedz, jaka duża finansowa różnica jest przy naszych średnich przebiegach osobówkami ( 15-20 tyś km rocznie)

zakładając 20 000 rocznie i 9 litrów na 100 km, to mamy około 1800 litrów paliwa, zakładając że jest po 5,5 zł daje nam to 9900 zł rocznie
te same wyliczenia przy 7 litrach średnio daje nam 7700 zł jest to różnica w roku na poziomie 2200 zł , czyli chłopięca frajda z posiadania wersji GT kosztuje nas 183 zł miesięcznie, przy powyższych założeniach... to tak gdyby ktoś się chciał zagłębiać w dokładniejsze liczby :-)
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Roman1100 »

Ja właśnie pokonuję 20-25 tys. km rocznie i Twoje szacunki są dla mnie do zaakceptowania (również bez możliwości wrzucenia tych wydatków w koszty), bo mieszczę się w podanych przez Ciebie wartościach spalania. Jednak zanim kupiłem swojego GT-ka, na Forum rzucały mi się w oczy przede wszystkim dwucyfrowe wartości...

Gorzej, jeśli ekoterroryści jeszcze bardziej przykręcą śrubę, nasze koszty wzrosną, a nikt za kilka lat nie będzie chciał od nas takiego auta odkupić.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

Roman…. Ja podchodzę do tematu wręcz odwrotnie. Spójrz….. czy Ecoterroryści zabronili jeździć V8, V12, 5, 6, litrowych silników, na szczęście nie. Co za tym idzie, bardziej odbieram to tak, ze nasze auta za dwa, trzy może 5 lat będą trochę jak „białe kruki” bo większość producentów już schodzi do 3 cylindrów i 180 koni a My…. My będziemy mieli nadal 4 cylindry i jedna dorodna dmuchawkę
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Roman1100 »

Ja też dość długo myślałem w ten sposób, ale ani mnie stać na super-cara, ani na jego utrzymanie. Mam obawy, że w niedługim czasie dobra klasyczna motoryzacja (nie tylko w wersji premium, niestety) stanie się zabawką dla bogatych, natomiast szarakom pozostaną niewielkie auta miejskie na prąd z zasięgiem pozwalającym dojechać do i wrócić z pracy, a w ciągu następnych kilkunastu lat będziemy musieli przesiąść się do zelektryfikowanej komunikacji zbiorowej. Niemniej, dopóki nie powstaną auta dla "ludu" zasilane ogniwami paliwowymi (najlepiej wodorem), również chciałbym pozostać przy silniku spalinowym.

Kończąc już ten OT, chwile wcześniej wpadłem na artykuł: https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28014078 ... zacje.html. Sam jestem ciekaw, kto z Polski wziął udział w tej ankiecie...
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 21:32 przez Roman1100, łącznie zmieniany 2 razy.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Grundi »

Już niedługo będziemy mieli klasyka. 4!cylindorwca z turbo i mocą ponad 200 koni :-) wspomnisz moje słowa :-)
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: jurass »

gotronk pisze: 17 sty 2022, 12:43ja właśnie sie głowię i zastanawiam pomiędzy proceedem a civikiem. Gdyby ten wariant Hondy 4D był liftbackiem to bym brał hondę ale niestety jest sedanem i to mnie troche martwi a wariant 5D ma trochę mały bagażnik
A gdzie można dostać nowego Civica 4D? Bo ja tego na stronie Hondy nie widzę już od wielu miesięcy.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: goldenguti »

Grundi pisze: 18 sty 2022, 09:48
Box pisze: 18 sty 2022, 09:40 Piszemy o powodach wizualnych wyboru GT a ty dalej o spalaniu 😄😃😀👍.



Tylko co z tego ? Ile spali ? Tyle ile wlejesz.
Amen,

Każdy dobiera samochód do swojego zamiłowania, my wzięliśmy Gt z uwagi na wygląd ( penta + czerwone dodatki, wydechy,)

i z czym szacunkiem do kolegi z hybrydą, autostrada jest po to, żeby jechać w okolicach 140 km/h a nie 120 :-) , jadąc na tempomacie równe 140 w trybie Automatycznym mam spalanie w okolicach 7 litrów, średnie spalanie z pierwszych 2500 km dużo postoju i nauki obsługi na włączonym silniku, 600 km autostardy, trochę podjazdów po drogach podmiejskich, trochę warszawy i reszta bydgoszczy. wyszło równe 9 litrów ale z tego co piszesz to wychodzi że na autostradzie twoja miękka hybryda pali tyle samo co nasze GT :-) tylko myślę że u nas więcej frajdy a u Ciebie więcej "kapelusza"
"autostrada jest po to, żeby jechać w okolicach 140 km/h a nie 120 :-)", ta, 7 minut różnicy i co najmniej litr więcej spalania jest tego warte w moim przypadku, a, 7 minut w perfekcyjnych warunkach jak mi żaden tir nie wyjedzie, stała trasa A1 Częstochowa - Piekary :) I co do więcej frajdy to znów powtórzę, że 204 kuce szału nie robią, w swoim volviaku się już wyszalałem, teraz mam ochotę mieć wszystko w dupie i sobie pyrkać 120 na tempomacie i sluchać muzyczki ;)
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: Box »

Autostradowe 140km/h oczywiście robione w celach pomiaru spalania.

Ale kto kupuje GT i jedzie 140 ?! Norma lewym pasem jest większa 🤭

Jak się wyszalałeś pykaj 120 🙂 ja sobie popykam swoimi normami 😎
reaper1
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2022, 16:18
model samochodu: Proceed GT

Re: Kia ProCeed 1.6 GT. Czy warto?

Post autor: reaper1 »

Hej,

Jestem na etapie składania zamówienia i mam pytanie o miejsce nad głową w polifcie ze szkalnym dachem.

Mam 180cm wzrostu i w przedliftowej wersji nie miałem zbyt dużo miejsca nad głową, ale pewnie nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby się nie naoglądał testów na YT.
Nawet z niewielką ilością miejsca szybko o tym zapomniałem w czasie jazdy.

Czy w polifcie jest dokładnie tyle samo miejsca czy może więcej lub mniej?
W testówce był fotel sterowany elektrycznie, podobno bez elektryki siedzi niżej. Przy 180cm mam się czym przejować? Nie mam gdzie zasiąść do poliftu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”