Android Auto

forum użytkowników modelu ProCeed
bazuka
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2020, 09:03
model samochodu: Proceed GT

Re: Android Auto

Post autor: bazuka »

Zaktualizowałem oprogramowanie przez Navigation Updater. Miałem do wyboru dwie opcje - Szybka aktualizacja oraz Aktualizacja Ogólna.
Wybrałem drugą opcję. Cały proces trwał około godziny przy włączonym zapłonie. Menu ekranu multimediów oraz nawigacja faktycznie została zaktualizowana i teraz motywem przewodnim są neonowo/fioletowe kolory. Jednak ze zdjęć w internecie wydawało mi się że zegary na panelu przednim za kierownicą również powinny dostać nowych kolorów. Moje zostały domyślne białe w trybie standard i pomarańczowe w trybie turbo. Czy orientuje się ktoś czy to normalne czy jakaś inna aktualizacja wpływa na wygląd zegarów. Proceed MY20.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Android Auto

Post autor: Impress »

Hmm a propo tego AA (wiem, że pewnie jest w instrukcji ale nie chce mi się trochę zaglądać bo to nic pilnego). Jak to jest z telefonem? Zauważyłem ze gdy przy włączonym AA zadzwoni telefon to auto nie daje żadnych oznak, że dzwoni tylko cichnie muzyka np. ze spotify i wtedy odbieram przyciskiem na kierownicy. Trochę to mi się nie podoba, że na ekranie nie ma żadnej informacji, że dzwoni telefon ani nie wydaje żadnego "dryń dryń". A może to kwestia ustawień? Jakby ktoś rozkminił temat i chciał w wolnej chwili podzielić się radą to będę wdzięczny.
bart_2204
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2020, 15:30
model samochodu: Proceed GT

Re: Android Auto

Post autor: bart_2204 »

W AppleCar normalnie wyłącza radio/muzykę i jest sygnał dzwoniącego telefonu oraz informacja kto dzwoni
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Android Auto

Post autor: eMiG »

bazuka pisze: 19 sty 2022, 09:07 Zaktualizowałem oprogramowanie przez Navigation Updater. Miałem do wyboru dwie opcje - Szybka aktualizacja oraz Aktualizacja Ogólna.
Wybrałem drugą opcję. Cały proces trwał około godziny przy włączonym zapłonie. Menu ekranu multimediów oraz nawigacja faktycznie została zaktualizowana i teraz motywem przewodnim są neonowo/fioletowe kolory. Jednak ze zdjęć w internecie wydawało mi się że zegary na panelu przednim za kierownicą również powinny dostać nowych kolorów. Moje zostały domyślne białe w trybie standard i pomarańczowe w trybie turbo. Czy orientuje się ktoś czy to normalne czy jakaś inna aktualizacja wpływa na wygląd zegarów. Proceed MY20.
Tak jak kolega pisze pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania i nawigacji dla Ceed’ów i Proceed’ów z listopada 2021. Do Proceeda po liftingu należy wybrać Xceed/Ceed CUV (MY22). Tak dla informacji, plik ma 27 GB i potrzebne jest ponad 50 GB pamięci USB. Zalecają aktualizację przy włączonym silniku. Pytałem w serwisie, można też z włączonym zapłonem i na prostowniku. Ja właśnie tak zrobiłem. Nie podobała mi się godzinna praca silnika na biegu jałowym. Pomimo, że przewidywany czas instalacji na wyświetlaczu pokazywał 34 minuty, to faktycznie trwało to w moim przypadku trochę ponad godzinę, mimo karty z transferem 120 MB/s
Poniżej link
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeList
Co się zmieniło tak na szybko, pewno w nawigacji nowe drogi (jeszcze nie sprawdzałem), poprawki w radiu FM (nie korzystam, słucham radia internetowego), czarny motyw nawigacji, wiadomości sportowe, rozbudowana pogoda na sześć dni, nowy kalendarz z możliwością wyświetlenia całego miesiąca (tego mi brakowało)
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Android Auto

Post autor: Box »

bazuka pisze: 19 sty 2022, 09:07 Tak dla informacji, plik ma 27 GB i potrzebne jest ponad 50 GB pamięci USB. Zalecają aktualizację przy włączonym silniku. Pytałem w serwisie, można też z włączonym zapłonem i na prostowniku. Ja właśnie tak zrobiłem. Nie podobała mi się godzinna praca silnika na biegu jałowym. Pomimo, że przewidywany czas instalacji na wyświetlaczu pokazywał 34 minuty, to faktycznie trwało to w moim przypadku trochę ponad godzinę, mimo karty z transferem 120 MB/s
Zawsze mnie zastanawiało to jak ludzie lubią sobie utrudniać życie.

Bo w serwisie powiedzieli, że można aktualizację przeprowadzić z włączonym zapłonem + prostownik 😀 albo bieg jałowy przez 40min 🙂

Czyli wychodzi na to, że podczas aktualizacji jazda samochodem jest zabroniona 😁 ups...źle zrobiłem.

Panowie włączmy myślenie...serwis za nas nie załatwi wszystkiego a YT nie rozwiąże wszystkich problemów !

Odpaliłem auto, podpiąłem pena i pojechałem pośmigać. Czas zleciał przyjemnie podczas aktualizacji.
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Android Auto

Post autor: eMiG »

Szanuje Twój wybór, każdy robi jak lubi, ja wybrałem aktualizację w ciepłym garażu, na spokojnie. Na przejażdżkę wybrałem się z nowym softem po aktualizacji 😊.
W pomocy do aktualizacji w punkcie 2 jest napisane „Jeżeli silnik zostanie uruchomiony podczas aktualizacji, zasilanie systemu może zostać chwilowo odcięte, co może mieć wpływ na przesyłanie danych i integralność plików”. W prawdzie z automatyczną skrzynią biegów trudno zgasić silnik w czasie jazdy np. przy ruszaniu, ale zawsze w garażu aktualizacja trwająca godzinę jest moim zdaniem bezpieczniejsza. Nie wiem co by się działo jak by aktualizacja została przerwana w trakcie, czy pomógł by pierwszy lepszy serwis. Generalnie polecam aktualizować, w ten czy inny sposób, będzie mniej komunikat typu „jedziesz pod prąd, sprawdź kierunek jazdy”.
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Android Auto

Post autor: omar77 »

Rozumiem że jak za 2 tyg mam serwis to sami mi tą aktualizację wgrają nie musze mówić prosić...
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Android Auto

Post autor: Box »

omar77 pisze: 22 sty 2022, 10:29 Rozumiem że jak za 2 tyg mam serwis to sami mi tą aktualizację wgrają nie musze mówić prosić...
Tak zaktualizaują ale musisz im powiedzieć, żeby to zrobili.

Co do poprzednika. Generelanie wychodzę z założenia, że parawo jazdy jest, więc przepisy są znane. Jaka informacja o jeździe pod prąd ?! Jak ten tablecik padnie to wezwiesz lawetę bo nie bedziesz wiedział jak prowadzić auto ? z jaką prędkością jechać, gdzie jechać ? czy jak zaparkować bo nie będzie kamery cofania ?

Nawigacja i wszystkie bajery są po to żeby ułatwić życie kierowcy na znaki trzeba patrzeć to i pod prąd się nie pojedzie 🙂 autem kieruje kierowca.

Zakładając nawet, że owe auto zgaśnie podczas jazdy i aktualizacji systemu nic to nie zmieni, prąd jest cały czas, jedynie nie ma ładowania akumulatora, zgasł silnik. Tak naprawdę musialo by dojść do rozpiecia klem w aku i wtedy mamy 0 prądu lub całkowitego rozładowania aku w trakcie jazdy ale wtedy alternator mamy padnięty.
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Android Auto

Post autor: Piter1993 »

Zakładając nawet, że owe auto zgaśnie podczas jazdy i aktualizacji systemu nic to nie zmieni, prąd jest cały czas, jedynie nie ma ładowania akumulatora, zgasł silnik. Tak naprawdę musialo by dojść do rozpiecia klem w aku i wtedy mamy 0 prądu lub całkowitego rozładowania aku w trakcie jazdy ale wtedy alternator mamy padnięty.
Kolega chyba myli nowoczesne auta z gniazdkiem w ścianie. To że klemy są zapięte w żaden sposób nie daje "pewności", że aktualizacja jednego z ECU w aucie może dalej kontynuować bez przerwania/problemów.

Żeby wyciągnąć takie wnioski to trzeba mieć dostęp do architektury samochodu + znać budowę i system zasilania (oraz jego oprogramowanie) w danym ECU.
Proceed GT full (MY22)
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Android Auto

Post autor: eMiG »

Box pisze: 22 sty 2022, 12:28
omar77 pisze: 22 sty 2022, 10:29 Rozumiem że jak za 2 tyg mam serwis to sami mi tą aktualizację wgrają nie musze mówić prosić...
Tak zaktualizaują ale musisz im powiedzieć, żeby to zrobili.

Co do poprzednika. Generelanie wychodzę z założenia, że parawo jazdy jest, więc przepisy są znane. Jaka informacja o jeździe pod prąd ?! Jak ten tablecik padnie to wezwiesz lawetę bo nie bedziesz wiedział jak prowadzić auto ? z jaką prędkością jechać, gdzie jechać ? czy jak zaparkować bo nie będzie kamery cofania ?

Nawigacja i wszystkie bajery są po to żeby ułatwić życie kierowcy na znaki trzeba patrzeć to i pod prąd się nie pojedzie 🙂 autem kieruje kierowca.

Zakładając nawet, że owe auto zgaśnie podczas jazdy i aktualizacji systemu nic to nie zmieni, prąd jest cały czas, jedynie nie ma ładowania akumulatora, zgasł silnik. Tak naprawdę musialo by dojść do rozpiecia klem w aku i wtedy mamy 0 prądu lub całkowitego rozładowania aku w trakcie jazdy ale wtedy alternator mamy padnięty.
Wszyscy wiemy, że w Polsce się dużo remontuje i buduje dróg i nieaktualna nawigacja mylnie informuje cię, że jedziesz pod prąd. W moim aucie mimo tego, że nie używam nawigacji, to ona działa w tle i informuje mnie właśnie o jeździe pod prąd lub radarach stacjonarnych. W nowoczesnych samochodach przy uruchomianiu silnika (nie mylić z funkcją start stop) niektóre odbiorniki prądu są na ten moment pozbawione zasilania i o tym mówi ten punkt 2 instrukcji aktualizacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”