Kia ProCeed GT 1.6 T GDI 204 KM-Nowe

forum użytkowników modelu ProCeed
Matrix1755
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2021, 16:23
model samochodu: Kia ProCeed

Kia ProCeed GT 1.6 T GDI 204 KM-Nowe

Post autor: Matrix1755 »

Witam, jestem tutaj nowy...więc HEJ

Jeszcze 3 tygodnie temu nie wiedziałem co to jest ProCeed i totalnie nie kojarzyłem samochodu z ulic. Byłem maniakiem i niewolnikiem marki BMW ale... jakość wykonani samochodów, wygórowane ceny za samochodu oraz części, podejście serwisu spowodowało ze postanowiłam poszukać czegoś co ludzie dobrze oceniają. Trafiło na ProCeed GT T-GDI 204 KM. Samochod odbieram za tydzień. Pytanie do użytkowników... czy to dobry wybór? Jak Wy to oceniacie?

Mam tez kilka technicznych pytań jak to wyglada w KIA.

Jeśli silnik jest na tzw dotarciu czy KIA zaleca wymianę oleju po 1000/2000 km?

Co ile wymienia się olej?
Jaki olej i ile?

Pytam się bo w BMW wymiana co 30 tys i silnik który miał 130 tys był zajechany a wszystko było wykonywane zgodnie z książka serwisowa.

Dzięki za odpowiedz.
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kia ProCeed GT 1.6 T GDI 204 KM-Nowe

Post autor: randri »

Wymiana oleju zalecana po 1,5--3 tys km - ja wymieniałem i starałem się nie przekraczać 3tys obrotów
Wymiana - co 15 tys. - pewnie lepiej to skrócić co 10
TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 5L C2 - ok. 4 litrów
Frajda z jazdy bardzo duża - choć nie ma idealnych samochodów w takich przedziałach cenowych :)
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia ProCeed GT 1.6 T GDI 204 KM-Nowe

Post autor: KaReS »

Olej możesz wymieniać w ASO. Koszt całej wymiany (olej, filtr, podkładka) w okolicach 500PLN.
Interwały wymiany są podane w instrukcji obsługi i są uzależnione od sposobu użytkowania. Normalne warunki - wymiana co rok lub 15k km. Trudne warunki - wymiana co pół roku lub 7,5k km. Ja wymieniam co pół roku.

Czy dokonałeś dobrego wyboru przesiadając się z BMW na KIA? Sam sobie odpowiesz za jakiś czas :)

PS.
Wpadnij na grupę Proceed na FB.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”