Kia 2022 facelift

forum użytkowników modelu ProCeed
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: Phaust »

Jako użytkownik przedlifta chciałbym powiedzieć że chciałem w ogóle cee'd GT i na zdjęciach proceed był dla mnie trochę brzydki. Kiedy zobaczyłem to w salonie to już było lepiej. To samo sądzę o po lifcie, trzeba zobaczyć i będzie widać. Stało mnie Mercedes/Porsche, a czy to na lepsze - zobaczymy.
Z swojej strony cieszę się że zdecydowałem kupić w 2020m, bo chciałem 6MT
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: Lunarek »

omar77 pisze: 13 lip 2021, 20:41 Na facebookowym forum fala krytyki na polifta od użytkowników przedlifta.. Przypadek? ;)
Każdy ma swój gust.
Ale czy przypadek ?
Chciałem wymienić na polifta, ale prawdopodobnie po tym co zobaczyłem tego nie zrobię. Co do przodu mam mieszane uczucia, natomiast tył to żadna ewolucja. Dorzucenie multum czerwonego, okrągły wydech który wg mnie nie pasuje i brak dyfuzora.
Trzeba zobaczyć na żywo ale póki co jestem na NIE.
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: gru »

Ja też dzisiaj oglądałem oficjalny filmik z prezentacji i... nie specjalnie widzę różnice :lol:
Ogólnie są drobne zmiany, ciut zderzaki, ciut światła, ciut tył, ale jak ktoś nie postawi przedlifta i polifta obok siebie to chyba tylko właściciel zobaczy różnice. Tylko te tylko światła w kropki się znacząco odróżniają.
Nadal jednak nie ma cennika i dokładnych informacji czy np dodali bezprzewodowe Android Auto (jak dla mnie najważniejsza zmiana na jaką czekam - tym bardziej że w mniejszym Rio już jest), czy może poprawili coś z wyciszeniem... No cóż, zobaczymy.
Izusek
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2021, 06:25
model samochodu: Astra K

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: Izusek »

Wszystko ma swoje plusy i minusy stara jak i nowa.

W mojej ocenie tak to wygląda

PLUSY
Nowe światła dużo ładniejsze do jazdy dziennej led jak i lampa (odmłodziło przód)
Felga mi się dużo bardziej podoba
Z przodu większe wloty powietrza
Ładna czerwona linia z tyłu dodaje pazura i ładnie się łączy z kreskami po bokach auta
Tylnia linia auta już nie jest tak okragla poprzez zmianę

MINUSY
Brak dyfuzora z tyłu (w połączeniu z czerwonym paskiem był by kozak)
Sam nie wiem czy wole nowe czerwone trójkąty z przodu czy poprzedni pasek, ciężko stwierdzić ale myślę, że pasek lepiej byl pasowal do reszty.

Ja swojej jeszcze nie zamawialem bo czekalem aż wyjdzie polift, żeby się upewnić, który lepszy. Nowy mi bardziej przypadl do gustu.

Jeszcze się będę zastanawiał czy nie kupić hyundai elantra N line (będzie z tym samym silnikiem co ma kia i o dziwo 5.5s do 100km/h gosc na yt mierzył).
Za jakiś czas ma wyjść jeszcze prawidziwa N
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: omar77 »

gru pisze: 14 lip 2021, 10:48 Ja też dzisiaj oglądałem oficjalny filmik z prezentacji i... nie specjalnie widzę różnice :lol:
Ogólnie są drobne zmiany, ciut zderzaki, ciut światła, ciut tył, ale jak ktoś nie postawi przedlifta i polifta obok siebie to chyba tylko właściciel zobaczy różnice. Tylko te tylko światła w kropki się znacząco odróżniają.
Nadal jednak nie ma cennika i dokładnych informacji czy np dodali bezprzewodowe Android Auto (jak dla mnie najważniejsza zmiana na jaką czekam - tym bardziej że w mniejszym Rio już jest), czy może poprawili coś z wyciszeniem... No cóż, zobaczymy.
Gdzie ty widziałeś światła w kropki w proceedzie? Te są w ceedzie tylko, dodatkowo dynamiczne kierunkowskazy -- też tylko ceed. Proceed niestety nie ma.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: kogi »

goldenguti pisze: 13 lip 2021, 19:43
lethaljelly pisze: 13 lip 2021, 15:15 https://www.youtube.com/watch?v=JaA4kclpHzo

Jutro 9:00 prezentacja, link podesłał kolega Adikoz w dziale Ceed hatchback

Wygląda inaczej niż na wczesnych przeciekach, sporo lepiej

tył samochodu: https://www.youtube.com/watch?v=f1hlNQi-iKo


zdjecia: https://thekoreancarblog.com/2021/07/13 ... es-leaked/
No i pięknie, przód wygląda zgrabniej (zamówiłem gt line także zakładam, że będzie jak ceed zwykły) z tyłu chyba dalej lampa nie jest połączona przez całą szerokość, a szkoda :D Ale ogólnie na +, nowe logo mi bardziej odpowiada

Jak zmieniła się cena GT line?
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: goldenguti »

kogi pisze: 14 lip 2021, 18:20
goldenguti pisze: 13 lip 2021, 19:43
lethaljelly pisze: 13 lip 2021, 15:15 https://www.youtube.com/watch?v=JaA4kclpHzo

Jutro 9:00 prezentacja, link podesłał kolega Adikoz w dziale Ceed hatchback

Wygląda inaczej niż na wczesnych przeciekach, sporo lepiej

tył samochodu: https://www.youtube.com/watch?v=f1hlNQi-iKo


zdjecia: https://thekoreancarblog.com/2021/07/13 ... es-leaked/
No i pięknie, przód wygląda zgrabniej (zamówiłem gt line także zakładam, że będzie jak ceed zwykły) z tyłu chyba dalej lampa nie jest połączona przez całą szerokość, a szkoda :D Ale ogólnie na +, nowe logo mi bardziej odpowiada

Jak zmieniła się cena GT line?
Szalone 2000 zł więcej względem przedlifta :D A wchodzi trochę więcej bajerów (jak highway assist itd) także nawet się nie zastanawiałem
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: lethaljelly »

Highway assist? Pierwszę słyszę, rozwiniesz może?
Nowe feature które były zapowiedziane:
- brzęczyk przy otwieraniu drzwi jak cos jedzie
- automatyczne odbicie kierownicą jak sie komuś zajeżdża drogę
- automatyczne hamowanie przy wyjezdzie tyłem gdy coś jedzie
- wireless android auto / car play
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: omar77 »

Dochodzi też wiele nowych kolorów ( w sumie ma być ich 13) typu brązowy, żółty, zielony
Bupy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2021, 18:23
model samochodu: Proceed

Re: Kia 2022 facelift

Post autor: Bupy »

Z przodu wygląda ladniej, natomiast tyl bardziej mi się podoba przed liftem, ale i tak w piątek jade zamówić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”