Felgi 18" a polskie drogi :)

forum użytkowników modelu ProCeed
Kefir
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2020, 21:55
model samochodu: Proces gt

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Kefir »

Jeżdże obniżonym proceedem głównie po WWa zero problemów. ;) Jest nieco sztywniej ale kto co lubi, garaże podziemne, spowalniacze, bez problemów, więc żeby urwać coś w seryjnym aucie to chyba trzeba mieć mocno wyjeb..... :lol:
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: hitman047 »

18" to za duże felgi? :shock:
Jak dla mnie są za małe i jak letnie 18" opony się skończą to kupuje felgi 19" I opony pilot sport 4S bo zaczynają się od 19" :D
W drugim aucie mam 18" a jest to to "autobus rodzinny" - Grand c4 picasso :) , ale wiadomo tam profil dużo większy.
Poza tym da się założyć felgi 17" do GT ;) Te hamulce wcale takie duże nie są, nie wiem gdzie oni liczą te 17 cali.
Wiem że już dobierali niektórzy felgi 17" na zimę do GT.
Pozdrawiam
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Pyjter »

Kefir pisze: 05 maja 2021, 09:34 Jeżdże obniżonym proceedem głównie po WWa zero problemów. ;) Jest nieco sztywniej ale kto co lubi, garaże podziemne, spowalniacze, bez problemów, więc żeby urwać coś w seryjnym aucie to chyba trzeba mieć mocno wyjeb..... :lol:
Raczej nie chodzi o urwanie czegoś co po prostu jazdę po dziurach. Zdarza się, że dziura "ugryzie" felgę pomimo rantu ochronnego. W pracy często dojeżdżałem na tereny kolejowe, więc miałem taką przygodę kilkukrotnie, że pomimo jazdy 10km/h i omijaniu wszystkich dziur. Ominiesz trzydzieści, a 31 lekko złapie bok koła i nic na to się nie poradzi, bo do wyboru było wjechać albo w większą albo mniejszą.

Jeździć, nie przejmować się, a jeżeli już coś się stanie to nie szukać z lupą problemów, bo wszystkie szkody które narobiłem na polskich, bocznych drogach są niewidoczne z odległości większej niż 30cm.
Mopencjusz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 10:05
model samochodu: ProCeed GT

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Mopencjusz »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Trochę się uspokoiłem. Niedługo dołączę do grona właścicieli wersji GT :D
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: dejmieno »

18" to za duże felgi? :shock:
Jak dla mnie są za małe i jak letnie 18" opony się skończą to kupuje felgi 19" I opony pilot sport 4S bo zaczynają się od 19" :D
Jak już zamontujesz 19" to podziel się zdjęciem :). Sam również się zastanawiam nad 19", 18" felgi faktycznie są trochę małe na lato. Jeśli chodzi o komfort to pomiędzy 18 a 19 nie ma jakiejś wielkiej różnicy. Oczywiście duża różnica jest ale w cenie. Na chwilę obecną mam opony letnie nawet nie jeżdżone ponieważ samochód zakupiony zimą... ale skoro nie były używane to może uda mi się sprzedać? ;) ;).

Masz jakieś felgi 19" na oku?

Ja myślałem nad takimi: https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/ ... 0#34516562
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: TomX’d »

Pamiętajcie, że ważna jest legalizacja - jeśli na dany rozmiar jej nie ma to w razie wypadku ubezpieczyciel bardzo szybko może to sprawdzić i powiedzieć - sorry gościu nie zapłacimy bo używałeś kół bez homologacji.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: dejmieno »

Pamiętajcie, że ważna jest legalizacja - jeśli na dany rozmiar jej nie ma to w razie wypadku ubezpieczyciel bardzo szybko może to sprawdzić i powiedzieć - sorry gościu nie zapłacimy bo używałeś kół bez homologacji.
Hmm 19" chyba mają legalizacje, ale dla pewności dopytam jeszcze w serwisie.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: TomX’d »

Dopytaj, nie jestem pewien ale chyba tylko 17 i 18. Ale dopytaj będziesz wiedział.
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Lunarek »

dejmieno pisze: 06 maja 2021, 10:04
Pamiętajcie, że ważna jest legalizacja - jeśli na dany rozmiar jej nie ma to w razie wypadku ubezpieczyciel bardzo szybko może to sprawdzić i powiedzieć - sorry gościu nie zapłacimy bo używałeś kół bez homologacji.
Hmm 19" chyba mają legalizacje, ale dla pewności dopytam jeszcze w serwisie.
Nie ma homologacji na 19tki.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Impress »

Z tego co mi wiadomo to rozmiar kół nie może być podstawą do odmowienia wyplaty z ubezpieczenia nawet w przypadku AC. Chyba że chodzi o szkodę samych kół. W przypadku sprawy sądowej to ubezpieczyciel musi udowodnić ze przyczyną wypadku były złe koła.

Źródło https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... na-zmiane/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”