Felgi 18" a polskie drogi :)

forum użytkowników modelu ProCeed
Mopencjusz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 10:05
model samochodu: ProCeed GT

Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Mopencjusz »

Witam!

Mam pytanie odnośnie 18-calowych felg oraz niskoprofilowych opon zainstalowanych w ProCeedzie w wersji GT (szczególnie wobec braku możliwości ich zamiany na mniejsze) - nadaje się to do jazdy po polskich drogach? także w zimę? Można podjechać pod niewysoki krawężnik bez uszkodzenia opony/felgi? Będę wdzięczny za Wasze opinie :)
tomkiewicz.mateusz
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2020, 15:24
model samochodu: ProCeed GT MY'19

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: tomkiewicz.mateusz »

Witam :)
Jeździć się da, trzeba tylko trochę bardziej uważać na dziury aby nie wpaść w jakąś większą. Jeżdżę od ponad roku na tych 18 (lato/zima) i do tej pory nie miałem problemów. Pod niskie krawężniki da się podjechać, aczkolwiek staram się ich unikać jak mogę.

Co do komfortu - myślę że przy tym rozmiarze felg/profilu opony/ zestrojeniu zawieszenia trzeba się liczyć z tym że płynąć ten samochód po nierównościach nie będzie, ale jak dla mnie jest wystarczająco komfortowo. Tutaj zresztą każdy będzie miał inne oczekiwania i odczucia.
Mopencjusz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 10:05
model samochodu: ProCeed GT

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Mopencjusz »

W miejscu zamieszkania praktycznie wszystkie miejsca parkingowe na chodniku z dość niskim krawężnikiem... I tak waham się czy nie zamorduję kół/zawieszenia na 18" felgach i czy jednak nie lepszą opcją byłaby wersja Proceeda GT Line z felgami 17" ...
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: vladi »

Trzeba się mentalnie przestawić że krawężniki ogólnie są bee i należy pod nie podjeżdzać (i z nich zjeżdżać) baaaardzo powoli. Opony na szczęście mają ranty zabezpieczające felgę i jak przesadzisz to gumę przytniesz - ja tak mam na zimowej oponie, podjechałem z przyzwyczajenia około 5-7km/h na miejsce parkingowe i mam teraz brzydką gumę na jednym kole. Od tego czasu krawężniki traktuję bardzo delikatnie, a pod duże i średnie po prostu nie podjeżdżam.
Mopencjusz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 10:05
model samochodu: ProCeed GT

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Mopencjusz »

Sęk w tym, że będę musiał podjeżdżać pod te krawężniki regularnie. W takim przypadku pytanie czy jest sens ładować się w 18" felgi i opony o tak niskim profilu?
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: vladi »

ProCeed na mniejszych felach nie wygląda już tak ładnie. Niby można się przyzwyczaić, że na krawężnikach po prostu w tempie ślimaka się jeździ... Co innego xCeed - przyjrzyj się jemu, weź jazdę testową i zadecyduj, bo może akurat Ci podpasuje.
Mopencjusz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 10:05
model samochodu: ProCeed GT

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Mopencjusz »

vladi pisze: 04 maja 2021, 11:32 ProCeed na mniejszych felach nie wygląda już tak ładnie. Niby można się przyzwyczaić, że na krawężnikach po prostu w tempie ślimaka się jeździ... Co innego xCeed - przyjrzyj się jemu, weź jazdę testową i zadecyduj, bo może akurat Ci podpasuje.
Eh, z żoną zakochaliśmy się w ProCeedzie GT od pierwszego wejrzenia... xCeed nie ma już tego "czegoś". Co do mniejszych felg w GT Line - zgadzam się, że nie robi to już takiego wrażenia. Podobnie, pojazd bez tych czerwonych elementów wykończenia traci trochę na blasku... W zasadzie byłem już zdecydowany na zakup, kiedy pracownik salonu zgasił mnie trochę tym, że w wersji GT nie można zmniejszyć rozmiaru kół do 17" z uwagi na 17" tarcze hamulcowe... :(

I teraz mam dylemat: kupić wersję GT Line i nie musieć przy każdym podjeździe pod niski krawężnik zmawiać modlitwy czy kupić GT które będzie cieszyło oko, natomiast zawsze będzie stres przy podjeżdżaniu pod krawężnik (i to taki niski, bo o wyższych, jak rozumiem, można zapomnieć)...
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: vladi »

Szczera prawda - GT tylko 18 wejdą, a i zaciski hamulców pięknie się czerwienią i prześwitują (w fabrycznych felgach dostajesz nawet malutki dekielek na feldze w kolorze TrackRed)

Ogólnie to jeżdżę głownie po Łodzi i większych problemów z parkowaniem nie mam. Kwestia od razu załapania, że jak krawężnik na oko ma 15+ cm to traktujemy go jak pionową ścianę, natomiast na mniejsze wjeżdżamy powolutku i jakoś to idzie. Inna bajka, że ja miałem przyzwyczajenia z Citroena C5 (hydrauliczne zawieszenie tam jest) więc przy odrobinie chęci mogłem wjechać praktycznie wszędzie tam gdzie chciałem, łącznie ze sporymi kałużami i wyjeżdżonymi koleinami błotnymi. W ProCeed parkowanie na parkingu "ziemnym" przy ryneczku już dla mnie nie istnieje, to samo z krawężnikami i wjeżdżaniem w nawet średniej wielkości kałuże... czy to źle? w zasadzie to niewiele mi to zmienia, ot nauczyłem się lepiej parkować bardziej zwracając uwagę na miejsce gdzie to robię.

Swoją drogą odkąd mam Procka nie dostałem żadnego mandatu za złe parkowanie - po prostu nie jestem w stanie zazwyczaj zaparkować tam gdzie nie można :)
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: TomX’d »

Bardziej niż felgi to zderzak będzie miał przy wysokich krawężnikach :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Felgi 18" a polskie drogi :)

Post autor: Niko123 »

Widziałem procreeda ba 19, fajnie wygląda, w de standard to 19 na lato.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”