Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

forum użytkowników modelu ProCeed
Uli21
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:17

Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: Uli21 »

Witam. Pytano czy montował ktoś belki dachowe do Procka ze szklanym dachem? Jeśli tak to jakie? Bo Kia nie przewidziała ze będę czasem chciał coś do Boxa włożyć 😉 Pozdro
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: Ryba »

Raczej na odwrót - Ty nie przewidziałeś, że będziesz potrzebował boxa i wziąłeś panoramę ;)
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: Lunarek »

Ryba pisze: 27 kwie 2021, 09:51 Raczej na odwrót - Ty nie przewidziałeś, że będziesz potrzebował boxa i wziąłeś panoramę ;)
Ale przecież są zestawy dla panoramy, więc w czym problem ?

Z niemieckiego forum można dobrać odpowiedni zestaw THULE.
- Thule Kit 1693
- Thule Rapid System 754
- Thule Wingbar 127 cm

Są też również zestawy CRUZ montowane bez problemu do panoramy.

Zestawy są montowane na słupkach nad drzwiami.
Uprzedzam pytanie, że nie są to żadne przyssawki.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: wolkas »

Sprawdź lepiej w homologacji auta jakie masz maxymalne obciążenie dachu. W civicu x przy panoramie dopuszczalne obciążenie dachu wynosiło 0 kg. Co to oznacza przy ewentualnym wypadku i ubezpieczeniu chyba nie muszę tłumaczyć.
Uli21
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:17

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: Uli21 »

Dzięki. Bo dzwoniłem do kilku sklepów w tym też do Thule i wszędzie ta sama odpowiedź nic do tej wersji pan nie dostanie! I z każdą taka odpowiedzią w głowie miałem wyrok śmierci w męczarniach wykonany przez żonę 😀 jak się dowie że rowery i narty nie będą z nami jeździły 😁
Radziundzio
Posty: 54
Rejestracja: 14 sty 2020, 20:34
model samochodu: Proceed GT

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: Radziundzio »

Thule oficjalnie nie ma zestawu do panoramy.
Owszem, metodą prób zostały dobrane przez ludzi mocowania "na klamrę". Jak ktoś wyżej napisał, skoro producent samochodu i producent belek nie przewiduje ich dla tej wersji, to ma to jakieś podstawy (obciążenie, bezpieczeństwo). Nie trudno sobie wyobrazić co może się stać w wypadku dachowania z bagażnikiem na dachu i panoramą... Przepraszam, ale dla mnie to typowe druciarstwo.
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: Ryba »

Lunarek pisze: 27 kwie 2021, 09:56
Ryba pisze: 27 kwie 2021, 09:51 Raczej na odwrót - Ty nie przewidziałeś, że będziesz potrzebował boxa i wziąłeś panoramę ;)
Ale przecież są zestawy dla panoramy, więc w czym problem ?
Nie siej dezinformacji - to że coś da się do czegoś zamontować nie znaczy że ma to ręce i nogi. Producenci nie bez powodu zostawiają dachy z panoramą bez możliwości montażu boxa.
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: huri_khan »

Uli21 pisze: 27 kwie 2021, 10:33 I z każdą taka odpowiedzią w głowie miałem wyrok śmierci w męczarniach wykonany przez żonę 😀 jak się dowie że rowery i narty nie będą z nami jeździły 😁
Zamontuj hak

https://allegro.pl/oferta/zestaw-box-na ... 0230117214

https://allegro.pl/oferta/adapter-do-pr ... 8712522253
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: waciach »

Podczas montażu boxu zagadałem w temacie panoramy i mi wytłumaczyli że owszem, da się zamontować belki takie mocowane na belki samochodu ale oni tego nie rekomendują i nie polecają (montują tylko na życzenie i odpowiedzialność klienta). Problem polega na tym że box + obciążenie + prędkość = masa wszelakich naprężeń z którymi klasyczny dach nie ma problemu bo pracuje. Szkło natomiast już tak nie pracuje jak blacha i pod naporem naprężeń może strzelić i na to nikt Ci nie da gwarancji.
skiby1
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2022, 18:43

Re: Belki dachowe pod Boxa. Szklany dach

Post autor: skiby1 »

W tym momencie kupując nowego proceed w konfiguratorze da się wybrać belki pasujące niby ze szklanym dachem
Poprzeczne belki dachowe ze stopu lekkiego

Wytrzymałe i łatwe w montażu.
Odpowiednie do pojazdów z zamkniętym panoramicznym oknem dachowym. Dealer Kia Motors przekaże informacje o maksymalnej ładowności.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”