Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

forum użytkowników modelu ProCeed
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: Pyjter »

Cześć,
jak to jest z tymi skórzanymi tapicerkami w Ceedach/Proceedach GT? Są na forum doniesienia o przecierających się skórach z 2019 i początku 2020 roku. Padają hasła, że to skóra "eko" - nie sztuczna, lecz mielonka z żywicą. Przejrzałem katalogi Proceeda i Ceeda z lat 2019 i wszędzie w odniesieniu do GT i GT-Line używano stwierdzenia "skóra naturalna/zamsz". Teraz, przeglądając katalogi z 2021 już jest jednoznacznie podkreślone - GT-Line ma eko-skórę (mielonkę), GT - skóra naturalna i zamsz.
Skóra naturalna przetworzona (mielona) to eko-skóra, a producent wyraźnie rozróżnia te dwa typy tapicerki to nie ma opcji (nie zakładam umyślnego wprowadzenia w błąd), żeby skóra określona jako naturalna (nie eko) była tanią mielonką.

Pytam, bo w moim GT z MY21 skóra jest przyzwoitej jakości (nie jest to oczywiście poziom marek premium czy dopłat po 10 tys.), ale też nie trąci tanią kanapą z ekoskóry. I właśnie te obserwacje zupełnie nie pasują mi do przetarć/wykruszeń prezentowanych na forum.

Ma ktoś jakiś pomysł o co tu chodzi? Zmieniono coś w wykończeniu i nazewnictwie na przestrzeni 2020/2021 czy niektórzy forumowicze, świadomie lub nie, wprowadzają w błąd? Bo zmiany w katalogach na przestrzeni lat są oczywiste.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: Pulares »

Skóra/zamsz w CEED GT jak zamawiałem w październiku 2019 (rok modelowy 2020 system multimedialny 10,25 bez UVO). W CEED GT Line jak się wtedy orientowałem było coś materiałowego a w dodatkowej opcji skórzanopodobnego co się chyba nazywało "skóra ekologiczna" (teraz jak sprawdzałem w katalogu przy CEED GT Line jest skóra/zamsz opcja dla wersji kombi). Ale w konfiguracji KIA CEED wszystko jest dynamiczne i się zmienia tak średnio co pół roku (musiałbym archiwizować stare katalogi te elektroniczne a niestety wszystko wywaliłem). Takim przykładem jest np.: system mulimedialny chyba było tego w KIA CEED z 4 wersje: 7 cali; 8; 10,25 bez UVO (taką mam) a potem 10,25 z UVO. Teraz jest brak skrzyni manualnej w CEED GT i lakier czerwony też się skończył. Tak, że nie dojdziesz do tego co kto ma bo CEED (GT, GT Line, BUSINESS LINE S, M, L) z 2018/2018 (rok modelowy 2019) ma trochę inne bebechy w wyposażeniu niż ten z 2019/2019 (rok modelowy 2020), a ten ma jeszcze inne niż z 2020/2020 (rok modelowy 2021) itp. itd. :lol: :lol: :lol:
krzychopak
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2021, 10:53
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: krzychopak »

Hej,

Mi stuknęło 2k km właśnie. Szew w fotelu kierowcy od strony drzwi jest przetarty. Staram się naprawdę wy/w/siadać delikatnie. Jutro jadę na wymianę oleju i aktualizację radia i navi, spytam.
pawliniak
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2021, 13:36
model samochodu: KIA ProCeed

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: pawliniak »

Daj znać jak sprawa się rozwinie ;)
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: caketoy564 »

I jak się rozwiązała sprawa przetarcia? Mojego GT problem dotknął przy przebiegu 9 tys. Nie nowszego ćwieki ani papieru ściernego a przetarcie pojawiło się na krawędzi tej części perforowanej i gładkiej przy niciach.
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: vladi »

Prawda jest taka, że w GT jest skóra i eko-skóra połączona z zamszem. Patrząc na fotel plecy to zamsz, boczki foteli od góry to prawdziwa skóra, "boki boczków" to mielonka. Ekologia pełną mordą, aż szkoda. Kierownica to prawdziwa skóra, ale bardzo delikatna i podatna na zadrapania, choć w dotyku bardzo miła.

Ogólnie dbać trzeba i przynajmniej raz w roku przed sezonem zimowym warto zastosować dobrą chemię do skór, dla impregnacji, natłuszczenia i by w oczy nie raziło.

Jakościowo nie jest źle. Widać, że tu aby cena całości była niższa księgowi zaszaleli.

swoją drogą - trzeba by było rozkminić z prawnikiem czy jeśli w prospektach jest info o skórzanej tapicerce to czy mają prawo łączyć eko-mielonkę z prawdziwą skórą i sprzedawać całość jako skórę bez podania tego faktu.
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: caketoy564 »

To co z tym zrobić? Reklamować w ASO? Jest szansa, że wymienia poszycie jak w innym wątku innym właścicielom? Masakra jakie to wszystko delikatne.

PS. Skóra przed zimą była posmarowana gliptone conditioner.
PS2. Właśnie widziałem fotel w brata cee'd GT z przebiegiem 31 tys i przetarcie w tym samym miejscu ale ciut mniejsze.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: sebaseba »

Niestety eko skora zrobiona z gownolitu. Jak mi walnie to po 3 latach se u tapicera zrobie boczek za 2 stowy. Nie wiem czy aso uzna... za rok znowu ci sie przetrze, jak nie za pol roku
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: caketoy564 »

Znając ASO w Komornikach to nie uznają. Pewnie zgłoszę bez liczenia się z uznaniem.niemniej problem jest w zasadzie masowy a nie jednostkowy i Kia coś z tym powinna zrobić.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Skórzana tapicerka w GT - skóra czy nie?

Post autor: sebaseba »

Serio czy ja wiem czy zrobic... taka jest jakosc teraz materialow. I tyle. Slabo ale nic z tym nie zrobi nikt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”