Nagła utrata mocy

forum użytkowników modelu ProCeed
Abdulos
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:58
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Abdulos »

Hej, dziś oddałem auto do ASO. Zaznaczyłem im, żeby zwrócili uwagę na wtryski. Tak też mi powiedział znajomy mechanik, który nie raz miał taką sytuację w różnych nowych KIA'ach. Zobaczymy co mi powiedzą przy odbiorze samochodu.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: TomX’d »

Zakład: jeździć obserwować. Błędów nie ma wszystko jest ok.
SzymonCz
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2020, 11:58
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: SzymonCz »

Witam,
u mnie pojawiały się (sporadycznie raz na miesiąc) lekkie szarpnięcia podczas równej jazdy oraz długie kręcenie podczas odpalania. W ASO nie stwierdzili żadnych usterek. Wczoraj podczas wyprzedzania zaczął mi szarpać i stracił moc. Chodził w taki sposób jakby brakowało mu zapłonu. Skan kompa wykazał wypadanie zapłonów na 1 i 2 cylindrze. Sprawdzili świece i cewki - ok. Wstępna diagnoza wtryski. Dokładniej będą sprawdzać w poniedziałek.
Szczerze powiem, od jakiegoś czasu byłem pewien, że skończy się lawetą. Czekałem tylko na ten sądny dzień.
Mam nadzieję, że to koniec problemów bo auto jest super.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: TomX’d »

Czyli wszystko wyglada na to ze to wina wstrzykiwaczy. Ale powodzenia w walce z aso - mało które to ogarnia bo wtryski padające nie wywalają błędu: hej tu wtryski jesteśmy zepsute wymień nas…
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Sid »

Mnie dziś spotkała nagła utrata mocy. Pomogło zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: TomX’d »

Super rozwiązanie - to ze pomogło to żaden sukces. Wyprzedzając tez zagasisz i odpalisz na lewym pasie?
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Sid »

A co proponujesz? Bo, że mam do serwisu jechać, to już wiem :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: TomX’d »

Najpierw przejrzyj grupy społecznościowe i znajdź serwis który wie jak diagnozować wtryski bo 90% aso nie ma o tym pojęcia nawet jak wyskoczy błąd - który nie mówi o usterce wtrysków.
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: randri »

Może warto by było podać listę tych serwisów w jednym miejscu?
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Sid »

TomX’d pisze: 09 maja 2021, 15:29 Najpierw przejrzyj grupy społecznościowe i znajdź serwis który wie jak diagnozować wtryski bo 90% aso nie ma o tym pojęcia nawet jak wyskoczy błąd - który nie mówi o usterce wtrysków.
Dzięki. Ja już mam jeden upatrzony. Sandomierz. I kolega randri ma dobry pomysł. Może nowy temat by założył?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”