Nagła utrata mocy

forum użytkowników modelu ProCeed
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: TomX’d »

To tam się na szczęście znajo ;)
SzymonCz
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2020, 11:58
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: SzymonCz »

Sid pisze: 09 maja 2021, 16:01
TomX’d pisze: 09 maja 2021, 15:29 Najpierw przejrzyj grupy społecznościowe i znajdź serwis który wie jak diagnozować wtryski bo 90% aso nie ma o tym pojęcia nawet jak wyskoczy błąd - który nie mówi o usterce wtrysków.
Dzięki. Ja już mam jeden upatrzony. Sandomierz. I kolega randri ma dobry pomysł. Może nowy temat by założył?
Dlaczego akurat Sandomierz?
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Sid »

Ma dobre opinie wśród znajomych, którzy jeżdżą Kią. Ja jeszcze w serwisie nie byłem, więc opieram się tylko na opiniach kilku znajomych. Będę w tym serwisie, to podzielę się wrażeniami. Teraz mogę tylko pozytywnie ocenić salon sprzedaży.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: TomX’d »

Mi wymienili wtryskiwacze właśnie tam ale najpierw musiałem trochę się poboksować z moim „oryginalnym” aso które już więcej mnie nie zobaczy
SzymonCz
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2020, 11:58
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: SzymonCz »

Okazało się, że jednak to wina cewek. Najlepsze jest to, że komputer nie wskazuje żadnych błędów.
Na szczęście ludzie znają się na rzeczy i sprawdzili cewki bez pomocy komputera.
Na jutro cewki mają być w serwisie.
KIA Lublin al. Kraśnickie
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Marek3003 »

Najfajniejsze jest to ze po tych postach wszystkich…..teraz trochę ciężko dalej jechać mimo tej gwarancji itd. U mnie ściągało na prawo, lata schowek, zaczyna klapa. Teraz czekam na …. utratę mocy i wtryski. Nic nie poprawili w samochodzie z listopada 2020. Trochę to wkur….. No ten głupi schowek i klapa przecież to nie lot na Marsa.
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Kemp »

Kemp pisze: 28 kwie 2021, 20:24
Abdulos pisze: 28 kwie 2021, 20:05 Miałem ten sam problem już dwukrotnie. Pierwszy raz jakieś trzy tygodnie temu, w dniu odebrania samochodu prosto z salonu (samochód kupiony z przebiegiem 4tys km). Tak samo, laweta, samochód zastępczy. Na następny dzień telefon z aso, że problem rozwiązany. Wykasowali błąd czujnika ciśnienia paliwa i auto jeździło trzy tygodnie.

Dziś ponownie ten sam problem. Stanąłem na parkingu, zgasiłem auto. Wróciłem do samochodu i auto znowu ma moc na poziomie 10-15%. Byłem blisko ASO (innego niż wcześniej), więc podjechałem do nich i zrobili to samo. Wykasowali błąd i auto nagle śmiga bez problemu. Zrobiłem małą zadymę w tym temacie i jestem umówiony na za dwa tygodnie w tej sprawie, żeby to jakoś ogarnęli, bo co to za jazda, kiedy ja nie wiem czy mogę gdzieś dalej jechać, bo mogę nie wrócić swoim samochodem.

Jak będę miał jakieś informacje to postaram się dać znać.
WTRYSKI :roll:
Temat poruszany w ostatnich dniach dość często

PS
Ja już po wymianie :mrgreen:
No i kibel .... Mam powtórkę z rozrywki, dziś podczas jazdy znowu brak mocy, szarpanie, ledwo jedzie :evil:
Jutro do ASO tylko zastanawiam się czy dojadę czy jednak od razu po lawetę. Masakra, 26 tyś przebiegu.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Marek3003 »

Daj znać co dalej. Zostawiłeś ją w Interbis?
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Kemp »

Marek3003 pisze: 03 lis 2021, 21:20 Daj znać co dalej. Zostawiłeś ją w Interbis?
Tak Interbis, całe szczęście to nie znowu wtryski. Zaktualizowali oprogramowanie, wykasowali błąd. Auto zostało przez noc żeby jeszcze sprawdzić na drugi dzień na zimnym i jest ok.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Nagła utrata mocy

Post autor: Box »

Po Świetach wierzę w cuda :D

Układ paliwowy nabrał syfu z dna baku - wyjeżdżone do dna (7km zasięgu wskazał komputer).

Wystarczyła aktualizacja oprogramowania i auto znowu jeździ normalnie :o

Dobrze, że komputer był mocny i go przetkało. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”