Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Lunarek »

Pyjter pisze: 15 maja 2021, 11:57
Lunarek pisze: 15 maja 2021, 06:51 Auto cały czas myję w ten sposób że rzucam aktywną pianę i później tylko spłukuje i samochód czysty. Czasami sam coś tam popucuje i przelece auto quick detailerem od ADBL czy Shiny Garage.
Czyli generalnie jak po twardym wosku. Osobiście po swoich doświadczeniach z ceramiką wolę te 4 tysiące zamiast w ceramikę to wrzucić na pobliskiej myjni detailingowej, gdzie nałożenie twardego wosku, który trzyma ok. 6 miesięcy płacę 350zł i z głowy. Ceramika byłaby spoko, gdyby kosztowała mniej niż połowę tego co sobie za nią krzyczą. Bo obiecują 5 lat, mówią że top-coat jest w porządku, później okazuje się, że nie i wina użytkownika, bo [dowolny powód] i nie dbał o powłokę. Mój przypadek nie jest odosobniony, bo dokładnie takie same opinie słyszałem od niezadowolonych osób od tych powłok.

Twardy wosk zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu, cenowo wychodzi podobnie jeżeli dbamy perfekcyjnie o powłoki, a jeżeli ktoś zepsuje ceramikę (detailingowiec czy użytkownik) to zdecydowanie tańszy. Osobiście jestem zdania takiego, że to co zrobili marketingowo z ceramiką to czyste mistrzostwo, bo zachwalają ją nie tylko zadowoleni użytkownicy, ale również ludzie którzy nigdy nie mieli z tym doczynienia. A tak kolorowo nie jest.
Zapewne masz rację i gdybym miał zapłacić normalną cenę za ceramikę to 3 razy bym się zastanowił ;)
Ale mi robił kolega całkowicie po kosztach, więc za ceramikę z folią na front i lampy zapłaciłem 70% tego co Ty za samą powłokę.
Do tego odświeżenie powłoki robi mi za 150 zeta.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Pyjter »

Za 3000zł to się nie ma co zastanawiać :) Dla "ludzia" z ulicy ceramika dobrej firmy to 3000-4000 + full front to kolejne 3500zł za folię PPF. Także 6500-7500 to podejrzewam taniej wyjdzie nowa maska i zderzak i lakierowanie ich w kolor, nawet według cen lakierni ASO :lol:
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Niko123 »

Forum arteona czy superbam obojetnie
lakiery waga teraz to najgorsze lakiery na rynku, grubosc jest ale ale ekologiczne bardzo miekkie i slabe, wypalona plama po ptakach to norma.
Mialem mazde 6 nowa lakier cienki ale mocny 1 odprysk kolega nowa skode lakiej groby dwa placki po odchodach i mase odpryskow - dno te nowe lakiery waga.

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... d7d7144adf
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Pisałem już o tym. Mam białą. Lakier jest lipa. Na zderzaku nie ma nawet podkładu. Mam przebieg 4800 km i trzy poważne odpryski. Ostatni nie od kamienia a od owada na autostradzie. Nie dość że rysa to zszedł dookoła klar. Ślady brązowe nie chcą zejść. Nic to nie rusza. Porażka. Mam inne samochody i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Przecież mam 200 KM nie po to by jezdzić 90 na godzinę! Jak pojadę do Zakopanego i z powrotem to zderzak do malowania. Ceramika to g..... Jak już pisałem wszystkie samochody na parkingu suche a na mojej ceramice stoją krople wody i wysychają w słońcu. Jestem rozczarowany i wk...... Lampy przednie też porysowane. Zderzak i lampy folią to koszt około 2 tyś! Do tego facet mi powiedział że folia jak wskazuje nazwa jest ochronna więc ją trzeba kiedyś tez wymienić a przy takim klarze na 100% zejdzie folia z lakierem. Dbam o samochód jak mało kto a to nic nie pomaga. Dlatego takie moje rozżalenie. Ceramika nałożona i co? Po co?
Mam białego VW Tiguana z 2012 roku z salonu, dziś ma przebieg 84 tyś. Pierwszy raz wosk położyłem jakieś 2 lata temu a samochód błyszczy się i wygląda jak nowy. Dwa małe minimalne odpryski a jak gdzieś już jadę to też gaz w podłodze. I co? Przednie lampy lepiej wyglądają niż te z Kii
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: vladi »

@Marek3003 - a jak i czym myjesz samochód? i jaką powłokę masz nałożoną?

U mnie jest Nanolex i sprawuje się świetnie. Kropelkowanie idealne, woda spływa aż miło. Lakier czerwony. Przejechane jedynie 4k km, ale prędkości autobanowe i zero odprysków.
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: huri_khan »

Ja samochód parkuję na dworze, w otoczeniu drzew gdzie często po nocy jest tyle syfu, którego płukaniem nie zmyjemy tylko trzeba użyć chemii.
Więc jak czytam posty, że wystarczy podjechać na myjnię i spłukać to mam wrażenie, że te samochody są trzymane w garażach i jedyny brud jaki na nich osiada to kurz.

Ceramika ułatwia mycie i utrzymanie lakieru ale marketing tego produktu przypomina mi mangoTV, gdzie większość produktów była wykonana przy wykorzystaniu kosmicznych technologii.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Marek3003 »

A czym mam myć? Specjalnym szamponem do ceramiki za 500,- pln? Co za głupie pytanie. W domu używam szamponu 5l - ADBL lub Sonax Extreme cos tam a na myjnie ręcznej tego co akurat tam mają wlane. Starczy że dałem się już wkręcić i kupiłem specjalny wosk do powłok kwarcowych za 150,- - totalna bzdura. Szkoda pieniędzy. Cała ta dyskusja jest nic nie warta.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Pyjter »

Taki urok zakonu ceramicznego. Ja napisałem, że guano warte to była dyskusja, że powłoka zła, okazało się że topowa, to mówili, że źle nałożona. Ty źle myjesz. I źle samochód parkujesz. I ogółem się nie znasz :lol:
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: TomX’d »

Marek3003 pisze: 18 maja 2021, 17:48 A czym mam myć? Specjalnym szamponem do ceramiki za 500,- pln? Co za głupie pytanie. W domu używam szamponu 5l - ADBL lub Sonax Extreme cos tam a na myjnie ręcznej tego co akurat tam mają wlane. Starczy że dałem się już wkręcić i kupiłem specjalny wosk do powłok kwarcowych za 150,- - totalna bzdura. Szkoda pieniędzy. Cała ta dyskusja jest nic nie warta.
Głupia odpowiedz :) szampon do ceramiki za 36zl 0,5 wystarczył mi na jeden sezon wiosenno - letnio - jesienny i 1 po-zimowe mycie go skończyło.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Ponieważ dyskusja jest pasjonująca to po proszę skład tego kosmicznego szamponu za 36,-pln / pln tak nie CHF? / co takiego nie ma co maja inne szampony? Skopiowałem skład szamponu Sonax 2w1 koncentrat dla chemików by dokładnie opisali dlaczego do ceramiki musi być specjalny szampon itd

3.2 MieszaninyOpis:Wodny roztwór środków powierzchniowo czynnychSkładniki niebezpieczne:CAS: 68891-38-3NLP: 500-234-8Reg.nr.: 01-2119488639-16-xxxxsól sodowa siarczanowanego oksyetylenowanego (2) alkoholuC12-14 Eye Dam. 1, H318; Skin Irrit. 2, H315; Aquatic Chronic 3,H412Określone granice stężeń: Eye Dam. 1; H318: C ≥ 10 %Eye Irrit. 2; H319: 5 % ≤ C < 10 %5-<10%CAS: 5949-29-1EINECS: 201-069-1Reg.nr.: 01-2119457026-42-xxxxKwas cytrynowy Eye Irrit. 2, H3193-<5%Dyrektywy (WE) nr 648/2004 dotyczącej detergentów / Oznakowanie dotyczące zawartościanionowe środki powierzchniowo czynne≥5 - <15%kompozycje zapachowe, limonene, linalool, phenoxyethanol, sodium pyrithione
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”