Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: zarathos »

Szampony do ceramiki zazwyczaj są kwaśne (albo zasadowe), żeby "odetkać" powłokę. Ale to i tak pic na wodę, bo można kupić zwykły szampon z takim samym pH za połowę tej ceny w 2x większym opakowaniu. Chemia do pielęgnacji powłok to pic na wodę i naciąganie na kasę, podobnie jak same powłoki.

Jak za 100 można kupić wosk Fusso który z palcem w "d" wytrzyma pół roku na samochodzie (praktycznie to powłoka oparta o fluorki), a puszka starczy na lata i jedynym kosztem jest dzień w garażu dwa razy w roku żeby samochód porządnie umyć i nawoskować to o czym my mówimy? A do pielęgnacji tego Fusso wystarczy zwykły QD za grosze z marketu, a nawet dedykowany QD kosztuje może z 30-40 złotych i na sezon starczy, a w zimie i tak nikt z tym nie lata tylko opłucze na bezdotyku.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: TomX’d »

Tak tak wszystko to pic na wodę masz racje :)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: waciach »

Ja z lenistwa jeżdżę 1-2 razy do roku (zawsze przed zimą i czasem w lecie jak widzę że jest potrzeba) na myjkę ręczną, płacę chłopakom 150 pln za mycie i nałożenie wosku polimerycznego i jest gitara. Myję tylko na bezdotykowych i jak chcę żeby było superczysto to użyję gąbki lub szmaty do przetarcia po myciu wstępnym. Wosk trzyma się pół roku na poziomie super dobrym i dopiero później zaczyna słabnąc efekt. W cenie ceramiki to ja mam kilka lat takiego serwisu :)
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Lakier i jego zabezpieczenie w ProCeed

Post autor: Impress »

Suma sumarum mam na aucie i ceramikę i folię :) Dodatkowo jeśli ktoś trzyma auto pod chmurką to serdecznie polecam pokrowiec, który niedawno nabyłem, polskiej marki polcover - link: https://polcover.sklep.pl/pokrowiec-na- ... 12834.html

Pokrowiec ten jest idealnie dopasowany pod nasze proce, ma 5 warstw, a warstwa przylegająca do lakieru jest miękka i bardzo delikatna. Nie ma mowy o żadnym podwiewaniu. W moim przypadku pokrowiec znakomicie chroni przed ptasimi odchodami - do tej pory z tego powodu musiałem codziennie odwiedzać myjnię. Podsumowując, polecam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”