UVO - niby ok a jednak nie

forum użytkowników modelu ProCeed
catalept
Posty: 20
Rejestracja: 21 sie 2020, 09:54
model samochodu: Proceed GT 2020

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: catalept »

Don_Damiano pisze: 20 gru 2020, 08:00 Co w ogóle myślicie o nowym sofcie? Jeszcze nie robiłem aktualizacji, ale z tego co widzę na zdjęciach i filmach na YT, to jakaś tragedia. Różowe kolory, neonowe ikony, brak widżetów na głównym ekranie tylko jakiś bezużyteczny "wygaszacz" z podstawowymi danymi pogodowymi i zacieniona navką... Kurde, strasznie mi się to nie podoba. Stary szaro-czarny layout o wiele bardziej pasuje do charakteru auta, jest czytelniejszy i przede wszystkim bardziej użyteczny.

Myślicie podobnie czy, to ja już się starzeje? :D
Dokładnie ująłeś moje obawy. Zawsze jestem pierwszy z różnymi aktualizacjami Windowsa i Androida, ale tutaj po prostu czuję że to ogromny krok wstecz. Trzy widgety - świetna opcja do jazdy po mieście, zupełnie nie rozumiem czemu ktoś to zabrał, mogli po prostu dodać kolejny ekran w postaci tej daty i przydymionej mapki. Fioletowa kolorystyka? Dlaczego nie dowolnie wybierany kolor wiodący? Jak ten fioletowy ma się do reszty auta? W GT mamy czerwone wstawki w środku i na zewnątrz, czerwony bym zrozumiał. No i wczytując się w inne wątki tego forum jest chyba jeszcze jakiś bug z wybieraniem adresów w nawigacji. Gdyby jeszcze Android Auto było w formie szerokoekranowej. Teraz nie widzę żadnej zalety tego nowego softu. Ja poczekam a aktualizacją, może poprawią w międzyczasie te niedociągnięcia.
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: Don_Damiano »

No właśnie, mogli chociaż zrobić wybór wiodącego koloru albo na stałe coś w czerwieni. Przecież ten filetowo-różowy kompletnie do niczego nie pasuje. I te ikony... no dramat. Wszyscy idą w stronę minimalizmu, czytelności, a tutaj jakieś neonowe ikony..

Podobnie jak Ty, zawsze jestem pierwszy do aktualizacji, ale to będzie chyba pierwszy raz w życiu kiedy poproszę o nie aktualizowanie infotainment.

Wyjeżdżająca zakładka z prawej strony zupełnie do mnie nie przemawia. W "starym" systemie też to jest i w ogóle tego nie używam. Jak chce navke na pełnym ekranie, to sobie włączam. Jak nie, to wystarczy mały widżet, a są jeszcze dodatkowo wskaźniki między zegarami.

Muzyka na cały ekran? Po co? Żeby widzieć tytuł i wykonawcę na całym ekranie? Bez sensu.

Kupując auto byłem przekonany, że będę używał cały czas android auto i infotainment nie będzie miało dla mnie znaczenia. Jednak przez to, że nie jest na cały ekran, to go w ogóle nie używam. No chyba, że w długiej trasie, bo oryginalna navka jest tragiczna. W sensie aktualności map.

Ehhh.. sorry, musiałem wyrzygac swoje gorzkie żale, tutaj, bo w domu stara nie rozumie :D
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: Daniel_76 »

Ehhh.. sorry, musiałem wyrzygac swoje gorzkie żale, tutaj, bo w domu stara nie rozumie
puenta wątku :twisted: :twisted:
mors certa hora incerta
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: Don_Damiano »

Daniel_76 pisze: 21 gru 2020, 13:34
Ehhh.. sorry, musiałem wyrzygac swoje gorzkie żale, tutaj, bo w domu stara nie rozumie
puenta wątku :twisted: :twisted:
:D

Co nie zmienia faktu, że wg mnie nowy soft to śmietnik ;)
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: randri »

Macie gdzieś jakieś foto tej nowej wersji softu?
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: Don_Damiano »

Tu masz link do YT:

https://youtu.be/Ur7UCRks-Ww
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: randri »

To rzeczywiście jakaś porażka... Nawet nie wiedziałem, a samochód odbierałem na początku listopada. Tylko co zrobić w sytuacji zawieszania się UVO?
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: dejmieno »

Szczerze to odbierałem samochód dwa tygodnie temu i myślałem, że nie mam jeszcze najnowszego softu.
Po waszych komentarzach zastanawiałem się jakież to potworne dziadostwo mogli wypuścić.
A tutaj wchodzę na filmik i się okazuje, że to ta sama wersja softu co ja mam....
Serio, nie wiem jak wyglądało to wcześniej, ale dla nowego użytkownika to naprawde nie robi różnicy :).
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: randri »

OK - czy w nowej wersji softu są te widżety? - Ekran podzielony na 3 np.??
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: UVO - niby ok a jednak nie

Post autor: Don_Damiano »

dejmieno pisze: 22 gru 2020, 09:30 Szczerze to odbierałem samochód dwa tygodnie temu i myślałem, że nie mam jeszcze najnowszego softu.
Po waszych komentarzach zastanawiałem się jakież to potworne dziadostwo mogli wypuścić.
A tutaj wchodzę na filmik i się okazuje, że to ta sama wersja softu co ja mam....
Serio, nie wiem jak wyglądało to wcześniej, ale dla nowego użytkownika to naprawde nie robi różnicy :).
Tutaj masz poprzedni soft dla porównania:
https://youtu.be/kpruymUtc0c
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”