Tzw system audio

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Tzw system audio

Post autor: Marek3003 »

Dzień dobry jeszcze mam pytanie w temacie, czy radio bez nawigacji jest na systemie Android? Czy będzie działał z Iphonem:
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-bez ... 9679823899
co wyżej opisujecie czy musze kupić niestety ten droższy za ponad 600,- ? :(
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-2-0 ... 3b6793374a
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Tzw system audio

Post autor: wilhelmhell »

Radio ma zamknięty system operacyjny, bez szans na instalację dodatkowych aplikacji, a cena tego drugiego adaptera to kosmos. Kurczę, już nawet w Dacii Sandero pojawił się działający bezprzewodowy AA :D
tomkiewicz.mateusz
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2020, 15:24
model samochodu: ProCeed GT MY'19

Re: Tzw system audio

Post autor: tomkiewicz.mateusz »

Radio samo w sobie to android obudowany nakładką ( przynajmniej z pakietem navi plus). Można w internecine znaleźć jak dostać się do wnętrza i zainstalować jakąś aplikację. Potwierdzam że się da, bo sam spróbowałem z ciekawości i w Proceedzie odpaliłem ekran z elektrycznej Niro :D
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Tzw system audio

Post autor: Marek3003 »

To jeszcze raz się zapytam czy do radia bez nawigacji można podłączyć urządzenia do odbioru bez przewodowego APPLE CAR? Nie chce kupić na allegro a potem oddawać. Tam piszą ze każde radio z androidem działa a tu nie ma chyba androida,
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Tzw system audio

Post autor: wilhelmhell »

tomkiewicz.mateusz pisze: 20 kwie 2021, 17:31 Radio samo w sobie to android obudowany nakładką ( przynajmniej z pakietem navi plus). Można w internecine znaleźć jak dostać się do wnętrza i zainstalować jakąś aplikację. Potwierdzam że się da, bo sam spróbowałem z ciekawości i w Proceedzie odpaliłem ekran z elektrycznej Niro :D
Pokażesz jakiś link? W internetach na szybko znalazłem takiego manualna ale do Ceed II.
Marek3003 pisze: 20 kwie 2021, 17:50 To jeszcze raz się zapytam czy do radia bez nawigacji można podłączyć urządzenia do odbioru bez przewodowego APPLE CAR? Nie chce kupić na allegro a potem oddawać. Tam piszą ze każde radio z androidem działa a tu nie ma chyba androida,
Do tego tańszego carlinka trzeba by zhakować radio żeby zainstalować aplikację carlink. Pytanie czy warto.
A ten drozszy za 600zl na 98% będzie działał od ręki.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, 07:26 przez wilhelmhell, łącznie zmieniany 1 raz.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Tzw system audio

Post autor: Pyjter »

Ten droższy (carlinkit 2.0) jest na aliexpress za 300zł, a na amazon.pl po 400zł, zamawiałem w zeszły poniedziałek i był w środę u mnie. Nie dajcie zarabiać januszom z Allegro narzucającym 100% marży.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Tzw system audio

Post autor: kon »

Sprowadź towar, dolicz cło, dorzuć VAT, weź na siebie odpowiedzialność z tytułu rękojmii - wtedy skalkuluj cenę dla klienta i wypowiadaj się na temat januszowania.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Tzw system audio

Post autor: Pyjter »

kon pisze: 21 kwie 2021, 07:28 Sprowadź towar, dolicz cło, dorzuć VAT, weź na siebie odpowiedzialność z tytułu rękojmii - wtedy skalkuluj cenę dla klienta i wypowiadaj się na temat januszowania.
I które z tych wymienionych przez Ciebie dostajesz na tej aukcji? Rękojmię? Pokryte opłaty celne? :lol:

https://allegro.pl/oferta/carlinkit-app ... 0182398781

Cena 530zł, wysyłka z Chin, czas dostawy 40 dni, gdzie i tak ewentualne opłaty celne są na Twojej głowie, gwarancja do bramy, rękojmia u Chińczyka bo nawet w informacji o firmie masz jasno napisane, że to usługa pośrednictwa. Kolega handluje tym sprzętem, że tak broni dropshippingowej januszerki na Allegro?

Amazon sprowadza, dolicza cło, dorzuca VAT, bierze na siebie rękojmię i gwarancję i sprzęt tam kosztuje zdecydowanie mniej po przewalutowaniu. Trzeba być niespełna rozumu, żeby mając możliwość kupnu sprzętu na Amazonie brać to od losowego pośrednika na Allegro.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Tzw system audio

Post autor: kon »

Nie, kolega nie handluje. Nie wnika też w poszczególne wybiegi które próbują stosować sprzedawcy, żeby pozbyć się odpowiedzialności. A prowizja pośrednika też podlega normalnemu opodatkowaniu.
Kolega wie natomiast ile elementów składa się na cenę końcową dla klienta za towar czy usługę.
Oczywiście importując prywatnie też należy opłacić cło i VAT. Co oznacza że rzeczywisty koszt w przypadku importu prywatnego też będzie wyższy.
A co do Amazona:
1. Duży może więcej (pozycja negocjacyjną)
2. Efekt skali (mniejsze koszty jednostkowe)
3. No i konkretnie w przypadku tej firmy często dumping.
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Tzw system audio

Post autor: wilhelmhell »

Ktoś korzystał może z tego cuda do AAwireless:
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/
i może się wypowiedzieć czy warto?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”