Pielęgnacja foteli i drzwi

forum użytkowników modelu ProCeed
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: dejmieno »

Hmmm wszyscy polecacie produkty do skór, ale w naszych prockach mamy chyba sztuczna skórę, zgadza się?

Czy w takim przypadku nie powinniśmy korzystać z innych preparatów? Sam zastanawiam się czym, to czyścić i impregnować i mam dylemat.
Skóra jest prawdziwa, co prawda bardziej ekonomiczna bo robiona bodajże ze skrawków róznych skór (odpadów?), ale nadal jest to skóra. Oczywiście tego typu skóry w tym segmencie raczej nie są tak wytrzymałe jak skóry w segmencie 'premium'.

Ja zawsze używałem gliptone https://shiningcar.pl/czyszczenie-2/gli ... aign-id=20
Impregnat fajnie matowieje skóre i zostawia łagodny zapach skóry. Inne środki albo są w zapachu neutralne, albo mają bardzo wyraźny zapach. W przypadku gliptone zapach skóry jest naprawdę delikatny.
Dodatkowo zmiękcza skórę a ta w ProCeed jest dość twarda a to zwykle później prowadzi to pęknięć i różnych zmarszczek.

Wiecie, czy takie środki można stosować na kierownice, jeśli jest podgrzewana?

Również ponawiam wcześniejsze pytanie. Gdzie znajdują się skórzane elementy? Fotele, boczki w drzwiach tam gdzie są przeszycia, kierownica i lewarek. Pytanie co z miejscami na łokieć? Podłokietnik środkowy i w drzwiach jest również skórzany?
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Don_Damiano »

Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie również zainteresuje się impregnacją :)
majer877
Posty: 46
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:14
model samochodu: Kia Proceed 1.6 T-GDI MT
Lokalizacja: Kraków

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: majer877 »

Don_Damiano pisze: 20 gru 2020, 08:02 Hmmm wszyscy polecacie produkty do skór, ale w naszych prockach mamy chyba sztuczna skórę, zgadza się?
Co rozumiesz pod hasłem sztuczna skóra ?? Odpowiem Ci ;) Jest to zmielona naturalna skóra ze skrawków z których już nic się nie dało wykroić z dodatkiem lepiszczów a następnie uformowana aby znów wykrajać :)


[/quote]Czy w takim przypadku nie powinniśmy korzystać z innych preparatów? Sam zastanawiam się czym, to czyścić i impregnować i mam dylemat.
[/quote]

Są do tego preparaty np: colourlock ekoskóra, sam używam
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Don_Damiano »

Za Waszą porada Panowie, kupiłem gliptone gt11 i gt12.

W wolnej chwili biorę się za zabawe, ale mam kilka pytań:

1. Jak zabezpieczacie zamsz, żeby nie pobrudzić go przy czyszczeniu i nakładaniu "mleczka" na skórzane boki foteli?
2. Czym najlepiej nakładać gt11 a czym gt12?
3. Czy między czyszczeniem, a konserwacja robić jakąś przerwę, żeby preparat się wchłoną/odparował?
4. Czy po konserwacji można w jakimś krótkim czasie siadać na fotele czy lepiej zostawić na dłużej, żeby nie upaprac ubrań?
5. Czy czerwone przeszycia nie zostaną zafarbowane?
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: hitman047 »

Don_Damiano pisze: 30 mar 2021, 18:16 Za Waszą porada Panowie, kupiłem gliptone gt11 i gt12.

W wolnej chwili biorę się za zabawe, ale mam kilka pytań:

1. Jak zabezpieczacie zamsz, żeby nie pobrudzić go przy czyszczeniu i nakładaniu "mleczka" na skórzane boki foteli?
2. Czym najlepiej nakładać gt11 a czym gt12?
3. Czy między czyszczeniem, a konserwacja robić jakąś przerwę, żeby preparat się wchłoną/odparował?
4. Czy po konserwacji można w jakimś krótkim czasie siadać na fotele czy lepiej zostawić na dłużej, żeby nie upaprac ubrań?
5. Czy czerwone przeszycia nie zostaną zafarbowane?
1. Nie zabezpieczam- czyszczę i impregnuje ostrożnie, a jak coś pójdzie na zamsz to wybieram wilgotną fibrą i schodzi bez problemu.
2. Nie pamiętam jak to było, ale z gliptone to środek czyszczący najlepiej chyba lekko szczoteczką szorować (ale delikatnie, miękka szczotka do skóry)
3. 4. Dla najlepszych efektów jak możesz sobie na to pozwolić - wyczyścić i zostawić skórę żeby sobie "pooddychała" dopiero po kilku godzinach nakładać impregnat, który najlepiej nałożyć w dwóch warstwach bardzo cienkich - z dostępem godziny. Potem zostawić przed jazdą tez najlepiej na kilka godzin.
5. U mnie nic się nie zabarwiło.
Powodzenia :)
Don_Damiano
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52
model samochodu: KIA ProCeed GT '20

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Don_Damiano »

Dzięki hitman :)

W weekend jak stara nie będzie marudzić, to biorę się do roboty ;)
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Marek3003 »

Do skóry używam łącznie z kierownicą tego zestawu:
https://allegro.pl/oferta/adbl-leather- ... &bi_m=reco&

Jest ok,

Do alcantary na siedzeniach chce kupić jeden z dwóch zestawów:
https://allegro.pl/oferta/colourlock-ze ... 0240295613
https://allegro.pl/oferta/gliptone-gt15 ... 6398167273
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Pyjter »

Marek3003 pisze: 15 kwie 2021, 21:17
Do alcantary na siedzeniach chce kupić jeden z dwóch zestawów:
https://allegro.pl/oferta/colourlock-ze ... 0240295613
https://allegro.pl/oferta/gliptone-gt15 ... 6398167273
Kup z colourlocka ale do nubuku, bo w Kia jest zamsz a nie syntetyczna alcantara.
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Marek3003 »

Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Pielęgnacja foteli i drzwi

Post autor: Pyjter »

Dokładnie ten, tylko zamsz odkurzaj, a szczotka/kostka tylko w ostateczności. Będzie szybciej :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”