Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

JBL jest własnością Harman International Industries, spółki zależnej, należącej do południowokoreańskiej firmy Samsung Electronics.
potwierdzam - to wszystko to jedna rodzina

miałem wrzucić fotki :twisted: - nadrobię zaległości:)
mors certa hora incerta
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: randri »

Rodzina rodziną - tylko jak to się ma do tego, że w samochodzie jest system JBL? Czy takie firmy muszą klienta nabijać w butelkę, czy tak trudno posługiwać się prawdą?
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

A czy jak kupujesz Kię, a na częściach masz znaczek Hyundaia to też jest problem?
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Marek3003 »

Pisze w tym ogólnym temacie ponieważ nie jest to usterka ale pewna dokuczliwość. Po przejechaniu pierwszych 2 tyś. szczerze odradzam manualna skrzynię biegów. Problem jest w obrotach. Vw Żony 1.4 tsi - stary 122 kM ma na 6 biegu przy 2 tyś - 100 km/h. Kia ma przy 3 tys - 115. Chodzi mi o to że Vw utrzymuje podczas normalnej dla mnie jazdy czyli około 120-130 pomiędzy 2-3 tyś obrotów. Kia trzeba trzymać o tysiąc wyżej 3-4 tysiące. Pal diabli spalanie choć jest po prostu wysokie ale jeśli VW 1.4 tsi caxa ma resurs 250 tyś km to ile wytrzyma na dłuższą metę ten silnik cały czas tak kręcony?
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Pisze w tym ogólnym temacie ponieważ nie jest to usterka ale pewna dokuczliwość. Po przejechaniu pierwszych 2 tyś. szczerze odradzam manualna skrzynię biegów. Problem jest w obrotach. Vw Żony 1.4 tsi - stary 122 kM ma na 6 biegu przy 2 tyś - 100 km/h. Kia ma przy 3 tys - 115. Chodzi mi o to że Vw utrzymuje podczas normalnej dla mnie jazdy czyli około 120-130 pomiędzy 2-3 tyś obrotów. Kia trzeba trzymać o tysiąc wyżej 3-4 tysiące. Pal diabli spalanie choć jest po prostu wysokie ale jeśli VW 1.4 tsi caxa ma resurs 250 tyś km to ile wytrzyma na dłuższą metę ten silnik cały czas tak kręcony?
Hmm może nowe tak mają? Moja poprzednia Astra 1.4 125HP przy 140 km/h również miała około 3.5 tyś. obrotów. A co do spalania to raczej nie jest to tajna informacja że samochód do ekonomicznych nie należy :). Ja już wymazałem z pamięci spalania rzędu 5.5l z poprzedniego samochodu i sukcesem jest 7l -8l podczas "normalnej" jazdy :).
jabulani
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2021, 13:17
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: jabulani »

Cześć,
panowie mam - wydaje się - duży problem.
Kupiłem Proceed 1.6 GT z panoramicznym dachem i mam obawę.. czy się do niego zmieszczę.

Auto kupiłem zdalnie, z salonu w innej części kraju i pewnie w przyszłym tygodniu go odbieram.
Jeździłem testówkami bez okna dachowego i znalazłem wygodną pozycję.
Przez myśl mi nie przeszło, że obniżony dach zabierze mi tyle miejsca, ile wyczytuję teraz w internecie i widzę na testach na yt.

Mam 186cm wzrostu.

Wiem, że tematy się już przewijały, przejrzałem cały wątek i internet w poszukiwaniu różnych opinii i mam wrażenie, że auto będzie dla mnie za małe.
Wtopa max. :lol:

Co sądzicie? A może ktoś w Warszawie posiada wersję z panoramą i dałby się 'przymierzyć'? Stawiam dobre piwko.
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

Też mam 186cm i uważam, że do 190cm spokojnie ludziom będzie wygodnie.
Ostatnio Kickster (200cm) nagrał materiał o tym jak się nie mieści w aucie, ale mam wrażenie, że na pionowo ustawionym fotelu jechał, bo aż takiej tragedii, jak to przedstawił, to nie ma.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2021, 14:41 przez geegles, łącznie zmieniany 1 raz.
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Tojaartek »

Mam zwykłego ceed sw z panorama . Pro jest ok 2 cm niższy od mojego. Ciężko powiedzieć jak to się przekłada na wysokość dachu . Na pewno twój ma mniejszy prześwit wiec niżej stoi. Ale zawsze będziesz miał jakieś odniesienie. Jakby coś to pisz na Priv. Jestem w okolicach Promenady lub Stara Milosna .
jabulani
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2021, 13:17
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: jabulani »

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi.

Geegles - ale mówisz wciąż o wersji z panorama? Czy właśnie do takiej wersji odnosisz swoje wrażenia przy 186cm?

Ceed SW pewnie nie będzie najlepszym punktem odniesienia. Mimo wszystko dziękuje!
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

Tak, do wersji z panoramą. No nie będę Ci robił zdjęcia :) Ale zapewniam, że spokojnie się mieszczę, chociaż nad głową mam max 2 cm.
Jedna rzecz mnie dziwi, że każdy krzyczy jak to wysoko się siedzi w Procku, a ja mam wrażenie, że siedzi się o wiele niżej niż w Stingerze, który jednak ma zdecydowanie więcej zacięcia sportowego niż Procek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”