Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

bstawiam "bulbulator" i albo poluzowała się śrubka i stąd metaliczny dźwięk lub u ciebie ten typ tak ma - dlatego odłączyli mi to w KIA;):)
Wymienili mi w serwisie nakładki w głośniczku na ponoć "lepsze", ale to nic nie dało.

Dźwięk, tak jakby coś rezonowało, gdzieś z przodu. Pojawia się w momencie dodawania gazu i znika w momencie puszczania. No nic pojadę jeszcze raz, może do innego serwisu i niech mi powiedzą czy mam się tym przejmować.

Zastanawiam się co może tam rezonować, dziwne jest to że nie słychać tego na postoju, wyłącznie podczas jazdy. Posprawdzam jeszcze przewody może coś poprzegryzało przewody....

A jeszcze zapytam, rozumiem, że u was również silnik wydaje charakterystyczny dźwięk, takie "cykanie"? To chyba zawory tak grają?
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Daniel_76 »

A jeszcze zapytam, rozumiem, że u was również silnik wydaje charakterystyczny dźwięk, takie "cykanie"? To chyba zawory tak grają?
potwierdzam - u mnie jest tak samo ;)

co do Twojej wizyty w ASO, to jeżeli nadal cos ci rezonuje to najlepiej podjechać do nich, zabrać serwisanta na małą przejażdżkę i na żywo niech sam osądzi czy to przypadłość tego modelu czy coś jednak należy skorygować/naprawić.

Czekać jak pojawi się kolejna akcja serwisowa w tym wypadku na to "głośniczek" ;);)
mors certa hora incerta
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: vladi »

U mnie rezonowanie w okolicy środka deski jest troszkę inaczej słyszalne - samo przyspieszanie nic nie generuje, ale jak obok na światłach stoi Sebix w golfie 2 i basem nawala, to wyraźnie słychać brzęczenie w środku (w przypadku stania obok Kamaza jest taki sam efekt jak doda gazu). Póki co nie jest to w ogóle przeszkadzające, a wręcz powoduje, że mam odczucie, że samochód czuje to samo co ja jak obok wieśniaka stoi ;)
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

co do Twojej wizyty w ASO, to jeżeli nadal cos ci rezonuje to najlepiej podjechać do nich, zabrać serwisanta na małą przejażdżkę i na żywo niech sam osądzi czy to przypadłość tego modelu czy coś jednak należy skorygować/naprawić.
Tak też zrobię :). Chociaż z tego co widzę to raczej nie są zbyt chętni na takie czynności.
U mnie rezonowanie w okolicy środka deski jest troszkę inaczej słyszalne - samo przyspieszanie nic nie generuje, ale jak obok na światłach stoi Sebix w golfie 2 i basem nawala, to wyraźnie słychać brzęczenie w środku (w przypadku stania obok Kamaza jest taki sam efekt jak doda gazu). Póki co nie jest to w ogóle przeszkadzające, a wręcz powoduje, że mam odczucie, że samochód czuje to samo co ja jak obok wieśniaka stoi ;)
Ja dość głosne rezonowanie słyszę podczas jazdy w trybie sport, przy prędkościach powyżej 100 km/h, gdy wcisnę gaz w podłogę i skrzynia robi redukcję to pojawia się dźwięk ze środka deski, trwa on tylko chwilkę w momencie największych drgań czyli redukcja i moment wyrwania samochodu do przodu.
Ethelgore
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 22:32
model samochodu: Ceed III GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Ethelgore »

W temacie drgań pozwolę sobie podlinkować swój post z działu Ceed. Mam Ceeda więc piszę tam, ale w dziale Proceed jest więcej użytkowników GT, może pomoże. ;)

viewtopic.php?f=20&t=5526

Natomiast cykanie to pompa wysokiego ciśnienia. W środku jest blaszka i mocna sprężyna odbijająca ową blaszkę, rezultat jest oczywisty. Znajduje się ona pod plastikową osłoną, ściągnij, przyłóż rękę i będziesz miał potwierdzenie. Po prawej stronie, wygląda jak cylinder zakończony kopułką. Dużo wyraźniej jest słyszalna na zimnym silniku. Poszczególne egzemplarze mogą być cichsze lub głośniejsze. Niestety "ten typ tak ma", nie ważne ile męczyłem ASO, nic z tym nie zrobią. Jak chciałem na własny koszt to powiedzieli że ta część około 3k pln i nie dają gwarancji że będzie lepiej bo słyszeli też dużo głośniejsze. Jest to element który współdzieli wiele modeli Kii. Ja mam jeden z tych głośniejszych egzemplarzy, ale jeszcze nie najgorszy bo porównywałem cztery sztuki Ceedów i Proceedów GT.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Natomiast cykanie to pompa wysokiego ciśnienia. W środku jest blaszka i mocna sprężyna odbijająca ową blaszkę, rezultat jest oczywisty. Znajduje się ona pod plastikową osłoną, ściągnij, przyłóż rękę i będziesz miał potwierdzenie. Po prawej stronie, wygląda jak cylinder zakończony kopułką. Dużo wyraźniej jest słyszalna na zimnym silniku. Poszczególne egzemplarze mogą być cichsze lub głośniejsze. Niestety "ten typ tak ma", nie ważne ile męczyłem ASO, nic z tym nie zrobią. Jak chciałem na własny koszt to powiedzieli że ta część około 3k pln i nie dają gwarancji że będzie lepiej bo słyszeli też dużo głośniejsze. Jest to element który współdzieli wiele modeli Kii. Ja mam jeden z tych głośniejszych egzemplarzy, ale jeszcze nie najgorszy bo porównywałem cztery sztuki Ceedów i Proceedów GT.
Dzięki za wyjaśnienie, ja mam raczej jeden z tych, które tykają ciszej, więc nie zamierzam z tym nic robić w szczególności jeśli mówisz, że to koszt 3k. Jest teraz zima i faktycznie to cykanie słychać głośniej zaraz po odpaleniu.
W temacie drgań pozwolę sobie podlinkować swój post z działu Ceed. Mam Ceeda więc piszę tam, ale w dziale Proceed jest więcej użytkowników GT, może pomoże. ;)

viewtopic.php?f=20&t=5526
Przeczytałem temat i obejrzałem filmik. Fakt w moim samochodzie występuje ten sam dźwięk, co prawda nie tak bardzo jak na filmiku, ale to ten sam dźwięk. Pojawia się raczej przez chwilę w trybie sport przy redukcjach powyżej prędkości +100 km/h, ale to ten sam dźwięk. Tak, więc wykorzystam twój post żeby trochę naprowadzić ludzi w ASO :).
Zastanawia mnie tylko, czy ten dźwięk podczas dodawaniu gazu to również z tego powodu czy coś innego. Raczej coś innego, wydaje mi się że tamten dźwięk wychodzi bardziej z silnika. Może to cykanie o którym mówiłeś po prostu zaczęło być słyszalne. Tylko nie wiem czemu pojawiło się to teraz. Szczęście nie jest to jakoś upierdliwe.
Ethelgore
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 22:32
model samochodu: Ceed III GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Ethelgore »

Uściślając żeby wszystko było jasne. Mamy do czynienia z dwoma osobnymi dźwiękami.

1. Cykanie/tykanie - tak jak wspomniałem, pompa wysokiego ciśnienia. W ramach gwarancji lub w rozsądnych pieniądzach tego nie zrobisz.

2. Trzeszczenie słyszane na filmiku, zazwyczaj sprawiające wrażanie jakby dochodziło z głębi deski rozdzielczej - to możesz załatwić tak jak pokazane jest to w przypadku Velostera. Kiedy ono występuje? Bardzo różnie i z różną intensywnością. Tak jak większość dźwięków w pojazdach. Każda sztuka inaczej, raz przy zwalnianiu, raz przy przyspieszaniu.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Ok, jestem po wizycie w serwisie.
Trzeszczenie słyszane na filmiku, zazwyczaj sprawiające wrażanie jakby dochodziło z głębi deski rozdzielczej - to możesz załatwić tak jak pokazane jest to w przypadku Velostera. Kiedy ono występuje? Bardzo różnie i z różną intensywnością. Tak jak większość dźwięków w pojazdach. Każda sztuka inaczej, raz przy zwalnianiu, raz przy przyspieszaniu.
Oczywiście winny brzęczyk, zdecydowałem się na demontaż, 15 minut roboty i zero dziwnych dźwięków w kabinie. Jak już ktoś wspominał dźwiek jest dużo lepszy niż z brzęczykiem, nadal w trybie sport jest głośniej niż w normal, ale przez to że ten dźwięk dochodzi z tyłu to całość brzmi lepiej.

Przy okazji rozwiązali problem z hałasującą klapą bagażnika o czym nawet nie zdawałem sobie sprawy, dopiero jak mechanik mi powiedział to zacząłem zauważać ;).
Cykanie/tykanie - tak jak wspomniałem, pompa wysokiego ciśnienia. W ramach gwarancji lub w rozsądnych pieniądzach tego nie zrobisz.
Jeśli chodzi o dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu, to jest on raczej cichy i nie zawsze występuje. Dostałem informacje od mechanika żeby się tym nie przejmować, to ponoć jakiś element turbiny wydaje taki dźwięk. Sprawa jest im znana i podobno jako pierwsi zgłosili ten problem do KIA, jednak nadal czekają na rozwiązanie tej kwestii przez centrale.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś jest z Krakowa i okolic to polecam serwis KIA Wadowscy na Zakopiance.
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: geegles »

Zadam pytanie z innej beczki, czy ktoś porównywał audio JBL z Harman Kardon w Stingerze? Mam słabe wspomnienia z JBL w Sportage, za to w Stingerze HK grał wyśmienicie, więc proszę o opinię.
I pytanie drugie, jak latem na tych skórach bez wentylowanych foteli? Idzie wytrzymać?
M3ntoR
Posty: 74
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39
model samochodu: ProCeed GT 1.6
Lokalizacja: Rokietnica

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: M3ntoR »

Te fotele pod dupkom i plecami nie są skórzane więc bardzo fajnie w lato, nic nie przeszkadza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”