Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

forum użytkowników modelu ProCeed
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Witam,

Jestem aktualnie na etapie szukania nowego samochodu. Aktualnie jeżdżę Astrą K hatchback 125km. Niestety samochód przestał spełniać moje wymagania.

Ogólnie szukam samochodu dla zespołu 2 dorosłych + roczne dziecko + średniej wielkości pies ;).
Duży bagażnik, moc nie mniej niż 190 km, automat.

Pro Ceed bardzo mi się podoba, w tej klasie cenowej ciężko znaleźć coś fajnego. Jest jeszcze focus ST, ale tam wnętrze jest paskudne, tak samo Toyota Corolla i inne.

Byłem dzisiaj przymierzyć się do samochodu (narazie bez jazdy próbnej), trochę mnie czas gonił więc nie zdążyłem się dobrze poustawiać. Samochód wygląda lepiej niż na zdjęciach, wydech znośny, podejrzewam że przy 140 km/h będzie ciszej niż w mojej astrze.
Jest tylko jeden problem... mam 192 cm wzrostu i nie wiem czy to kwestia ustawienia fotela, ale linie wzroku mam na łączeniu szyby i dachu. W sensie trochę to dziwne ponieważ po wejściu do samochodu mam więcej miejsca niż w astrze, cały kokpit jest wyżej postawiony bardziej masywnyw, miejsca na nogi więcej, pozycja za kierownicą super, ale widocznośc przez przednią szybę strasznie mała. Czy jest tu ktoś wyższy? Czy to kwestia ustawienia fotela? Czy można się do tego przyzwyczaić?

Dodatkowo czy polecicie ten samochód dla rodziny? Zapewne dowiem się dokładnie podczas jazdy próbnej, ale zastanawia mnie również to zawieszenie czy nie będzie zbyt twarde.

Na chwilę obecną potrzebuję chyba kubeł zimnej wody bo jestem zbyt podekscytowany tym samochodem i obawiam się że mogę zbyt optymistycznie podchodzić do pewnych wad tego samochodu.

pozdrawiam
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Phaust »

Mam 188 i nie mam problemy z wysokością. Myślę że możesz jeszcze raz pójść do salonu i usiąść pobawić się z krzesłem żeby zrozumieć do końca
Zawieszenie trochę usportowane i tut po prostu abo kupujemy abo nie kupujemy. Ale świetnie się prowadzi, i to jest typowo to za co słucham od żony, nie o zawieszeniu tylko o stylu jazdy
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: huri_khan »

dejmieno pisze: 15 paź 2020, 20:50 Ogólnie szukam samochodu dla zespołu 2 dorosłych + roczne dziecko + średniej wielkości pies ;).
Duży bagażnik, moc nie mniej niż 190 km, automat.
Co rozumiesz pod pojęciem duży bagażnik ?
Wiem, że niektórzy są tutaj mistrzami pakowania ale prawa jest taka, że wielkość bagażnika dupy nie urywa (bez wyciągania schowków).
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Mam 188 i nie mam problemy z wysokością. Myślę że możesz jeszcze raz pójść do salonu i usiąść pobawić się z krzesłem żeby zrozumieć do końca
Zawieszenie trochę usportowane i tut po prostu abo kupujemy abo nie kupujemy. Ale świetnie się prowadzi, i to jest typowo to za co słucham od żony, nie o zawieszeniu tylko o stylu jazdy
Najlepiej będzie się umówić na jazde próbną i zobaczyć na ile to będzie uciążliwe podczas jazdy. A jak wygląda sprawa ze szklanym dachem? Dużo się traci na wysokości? Myślę, że szklany dach sprawi że w samochodzie będzie można się czuć bardziej przestronnie plus w moim przypadku można patrzeć na światła przez dach ;).
Co rozumiesz pod pojęciem duży bagażnik ?
Wiem, że niektórzy są tutaj mistrzami pakowania ale prawa jest taka, że wielkość bagażnika dupy nie urywa (bez wyciągania schowków).
Prawda dupy nie urywa, ale teraz mam 300L bagażnik, więc dla mnie te 580L w ProCeed to coś pięknego.

Ciężko jest w tej cenie znaleźć coś o podobnych parametrach... co wygląda tak samo dobrze. Myślałem również nad Fordem ST 280KM, ale tutaj już mówimy o cenie 160 tys. plus automat w focusie ma raczej słabe opinie. No i nie wiem, czy 280 km to nie jest zbyt dużo jak na samochód który ma nie tylko bawić ale i być rodzinnym ;).
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Phaust »

Nie kupowałem szklanego dachu że względu na to że możliwe w przyszłości będzie potrzebne zamontowanie bagażnika na dach. Niestety stanem na teraz możliwość zamontowania bagażnika istnieje tylko dla wersji z zwykłym dachem
Chyba można skonfigurować Fokus ST kombi z silnikiem diesla (190km) i skrzynia manualna, ale byłem na jazdę próbnej i fotele mi się kompletnie nie przyszli do gustu
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: Wolan86 »

Pamietajcie ze szklany dach znaczaco zmniejsza przestrzen nad glowa :)
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: KaReS »

Dużo się traci na wysokości?
Dużo.
Mam znajomego o wzroście około 185cm i niestety musiał kupić Procka bez szklanego dachu. Przez weekend miał do testowania ze szklanym dachem i niestety wyszło, że jest za wysoki. Aczkolwiek jest jedna uwaga: ważne też są proporcje ciała. Jeśli ktoś ma krótsze nogi, a tułów dłuższy to niestety szklany dach odpada. Przy odwrotnej proporcji można się wpasować ale koniecznie trzeba to sprawdzić przed zakupem.
czy 280 km to nie jest zbyt dużo jak na samochód który ma nie tylko bawić ale i być rodzinnym
Moim zdaniem nie KM są istotne, bo wykorzystujemy tyle ile w danej chwili chcemy (nie trzeba wszystkich gdy jedziemy z Rodziną), tylko funkcjonalność i komfort zawieszenia. Chyba, że w Fordzie jest zawieszenie regulowane to wtedy tylko funkcjonalność.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

Mam znajomego o wzroście około 185cm i niestety musiał kupić Procka bez szklanego dachu.
No to trudno nie będę płakał za szklanym dachem.
Moim zdaniem nie KM są istotne, bo wykorzystujemy tyle ile w danej chwili chcemy (nie trzeba wszystkich gdy jedziemy z Rodziną), tylko funkcjonalność i komfort zawieszenia. Chyba, że w Fordzie jest zawieszenie regulowane to wtedy tylko funkcjonalność.
Czy Pro Ceed posiada komfortowe zawieszenie? Nie wiem jak z Fordem. Zresztą co do Forda to mam mieszane uczucia, bo to Ford... marka raczej nie cieszy się uznaniem w Polsce.

Niestety czytam coraz wiecej komentarzy że Pro Ceed jest dla osób maks 185 cm wzrostu. Straszna szkoda. Może rocznik 2021 będzie miał niżej położone siedzisko...

Dostałem dobrą ofertę na Peugeot 508SW z silnikiem 180KM, również kusząca opcja. 508 w środku wygląda naprawdę fajnie.
jacenty
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2020, 19:09
model samochodu: Procced 1.6 GT

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: jacenty »

Nie wiem czy psa zmieścisz przy drugim dziecku, jeśli takowe będzie ;)
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Pro Ceed GT będzie dla mnie?

Post autor: dejmieno »

przy drugim dziecku
Boże chroń ;).

To się go deportuje do bagaznika i będzie trzeba jeździć z odsłoniętą zasłoną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”