Światła drogowe w trybie 'auto'

forum użytkowników modelu ProCeed
babypanamera
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:08
model samochodu: Proceed 204hp (full spec)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: babypanamera »

Tryb auto wyłącza się dźwignią do siebie. Gdy zrobimy to do przodu to włączymy komuś długie ręcznie, a potem wyłączamy je znowu do siebie, więc po co?
Jeśli chodzi o mruganie od innych, bo rzekomo ich oślepiamy, to też miałem zagwostkę, póki nie przypomniałem sobie, że nie wszystko jest automatyczne w tym aucie, tj. wysokości świateł! W zależności od ilości osób i ładunku w bagaju:
- do 2 os. = '0'
- do 2 os. + bagażnik = '1'
- 3 os. = '2'
- 3 os. + bagaznik / 4 os. = '3'
:arrow: 11000 km | 6-m | brak usterek :ugeek:
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: Ryba »

babypanamera pisze: 28 sty 2020, 12:59 Tryb auto wyłącza się dźwignią do siebie.
Mam MY2020 i niestety tak to nie działa. Co muszę zrobić jest opisane we wcześniejszych postach.
Robas
Posty: 137
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:08
model samochodu: Proceed GT max

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: Robas »

tak, mruganie przez innych zalezy od ilosci osob... po to wlasnie jest reczna regulacja. ja jesli jezdze do 3 os. jest ok, ale ostatnio jechalem w 5 i na trasie pare osob mi mrugnelo a swiatla bily faktycznie bardzo daleko co bylo widac
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: murgal »

M3ntoR pisze: 25 sty 2020, 23:42 Ogólnie to też sie spotkałem z tym że ludzie mi mrugają jak jadę bez długich. To dlatego że fabrycznie ustawienie świateł jest w poziomie maks góra. Jeździ się tak super w nocy ale ja często o jeden klik pokrętła sobie obniżam. Jedzie się troszkę gorzej ale ludzie się nie denerwuja :D
Po odbiorze auta od razu pojechałem na ustawienie świateł, Tobie też polecam. Na stacji diagnostycznej 10zł lub free.
sarathin
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2019, 13:32
model samochodu: KIA ProCeed GT

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: sarathin »

murgal pisze: 28 sty 2020, 15:03
Po odbiorze auta od razu pojechałem na ustawienie świateł, Tobie też polecam. Na stacji diagnostycznej 10zł lub free.
Ledy same się nie poziomują? Nie wiedziałem, że trzeba to ustawiać tak jak zwykłe halogeny. Dzięki za info :)
babypanamera
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:08
model samochodu: Proceed 204hp (full spec)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: babypanamera »

babypanamera pisze: 28 sty 2020, 12:59 Tryb auto wyłącza się dźwignią do siebie.
Sorry źle napisałem, u mnie (2019) jest tak:
1) przesuwam dźwignię do przodu raz: włączają się drogowe na automacie
2) przesuwam dźwignię drugi raz w przód: nadal świecą się drogowe, ale znika tryb auto
3) przesuwam dźwignię trzeci raz w przód: drogowe się wyłączają
*dźwignia do siebie (w tył) służy w każdym trybie do przytrzymania drogowych lub do mrugania kierowcom
:arrow: 11000 km | 6-m | brak usterek :ugeek:
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: murgal »

sarathin pisze: 28 sty 2020, 22:26
murgal pisze: 28 sty 2020, 15:03
Po odbiorze auta od razu pojechałem na ustawienie świateł, Tobie też polecam. Na stacji diagnostycznej 10zł lub free.
Ledy same się nie poziomują? Nie wiedziałem, że trzeba to ustawiać tak jak zwykłe halogeny. Dzięki za info :)
Nie, nie poziomują się. W KIA są bieda halogeny, bez spryskiwaczy i bez samoregulacji, regulacja jest ręczna - po lewej stronie za kierownicą.
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: Ryba »

babypanamera pisze: 29 sty 2020, 01:34
babypanamera pisze: 28 sty 2020, 12:59 Tryb auto wyłącza się dźwignią do siebie.
Sorry źle napisałem, u mnie (2019) jest tak:
1) przesuwam dźwignię do przodu raz: włączają się drogowe na automacie
2) przesuwam dźwignię drugi raz w przód: nadal świecą się drogowe, ale znika tryb auto
3) przesuwam dźwignię trzeci raz w przód: drogowe się wyłączają
*dźwignia do siebie (w tył) służy w każdym trybie do przytrzymania drogowych lub do mrugania kierowcom
OK, ma to sens:-) a teraz sprawdz jeszcze jak jedziesz trybie 'auto', ale drogowe się nie świecą, np jak jedzie samochód z przeciwka lub jest pełno latarni - jak wtedy wyłączyć 'auto' bez (krótkotrwałego) uruchamiania drogowych :D
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: waciach »

Przekręcamy pokrętłem lewej manetki jednym ruchem na pozycję świateł mijania (tryb auto wyłączony) i cofamy pokrętło na pozycję auto. Nie ma obaw, nie będzie tak że przez moment zapalą się postojowe jeżeli przeskoczymy o te dwie pozycje jednym ruchem.
babypanamera
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:08
model samochodu: Proceed 204hp (full spec)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: babypanamera »

Ryba pisze: 29 sty 2020, 10:14 OK, ma to sens:-) a teraz sprawdz jeszcze jak jedziesz trybie 'auto', ale drogowe się nie świecą, np jak jedzie samochód z przeciwka lub jest pełno latarni - jak wtedy wyłączyć 'auto' bez (krótkotrwałego) uruchamiania drogowych :D
Fajna zagadka, ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Najlepiej pokrętłem zresetować światła, tak jak kolega wyżej napisał.
:arrow: 11000 km | 6-m | brak usterek :ugeek:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”