Światła drogowe w trybie 'auto'

forum użytkowników modelu ProCeed
massiwo
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2021, 13:52

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: massiwo »

w trybie auto jak jedzie auto z naprzeciw to wyłączają się całkowicie światła czy wyłączają się jedynie strefowo jak np w mazdzie?
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: randri »

Włączają się mijania
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: Światła drogowe w trybie 'auto'

Post autor: mar77 »

Przeczytałem instrukcje i sprawdziłem to w praktyce :)

Jeśli przesunie się dźwignie długich do przodu, wtedy włączają się automatyczne światła długie. Jeśli da się jeszcze raz do przodu, wtedy włączają się normalne długie (bez automatu, który będzie je wyłączał).

Jadąc na automatycznych długich, aby je wyłączyć trzeba pociągnąć dźwignię do siebie. Uwaga! Wyłączą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy aktualnie jedziemy na długich! Jeśli automat jedzie w danym momencie na światłach mijania, to pociąganie dźwigni do siebie nic nie da. Dalej będziemy jechali w trybie automatycznych długich.

Żeby jednak wyłączyć tryb automatycznych długich, gdy jedzie się na światłach mijania, trzeba przekręcić pokrętłem świateł do góry a następnie na dół, zmienimy tryb z AUTO na pokrętle (to jest inny tryb AUTO niż automaczyne długie), na światła postojowe a następnie wrócimy do AUTO. Tym sposobem przez chwilę będziemy jechali na postojowych, ale innego sposobu nie znazałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”