ProCeed GT Manual vs Automat

forum użytkowników modelu ProCeed
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Po co ta dyskusja, jeden lubi ogórki drugi wodę po ogórkach. Na tym forum już wałkowano zalety a przede wszystkim wady skrzyń DCT wystarczy poszukać :D
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

Zastanawiam się na zakup proceed’a właśnie ze skrzynia manualna, i w końcu doczytałam się do tego ze przycisk „Sport” to jest właśnie opcja do DCT
Teraz takie pytanie, czy generator dźwięku to jest tez również tylko z skrzynią DCT? A jak nie, to jak generator się włącza / wyłącza ze skrzynia manualna?
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Na to teraz ciekawostka mam manuala i o dziwo przycisk SPORT :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

No tak jest napisane w katalogu :D
Screenshot_20200705-215553.png
Screenshot_20200705-215828.png
Dlatego zacząłem zastanawiać się jak to w ogóle wygląda.

Czy ten przycisk coś zmienia w przypadku MT, oprócz dźwięku?
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

CEED GT jak I PROCEED GT w wersji manualnej jak i z automatyczną skrzynią biegów mają przycisk sport i tyle w temacie. Tryb sport opis z katalogu - tryb umożliwiający zmianę charakterystyki pracy silnika i skrzyni biegów na sportową, charakteryzuje się
szybszą reakcją na pedał przyspieszenia, szybszą zmianą biegów. Tryb dostępny jest dla wersji GT Line ze
skrzynią 7DCT oraz GT dla skrzyni 6MT i 7DCT. Jak widać przy silniku 1.4 - 140 KM (wyłącznie wersja GT Line) tylko w automacie - jest stosowany tryb sport.

Tak przycisk sport w 6MT też zmienia charakterystykę jazdy i pracy silnika i jest to odczuwalne (daje kopa :lol: :lol: :lol: :lol: ). Niestety praktycznie podczas jazdy próbnej w salonie nie można tego sprawdzić. Po prostu salony nie mają samochodów demo w wersji GT ze skrzynią manualną i ja kupowałem auto trochę "w ciemno".
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

No faktycznie. Pan na jazdie testowej powiedział że 95% sprzedaży GT to jest wersja z 7DCT i nie udało by się przejechać się 6MT . Dla tego trochę trudno zrozumieć na czym polega różnica.

Czy komfortowo jeździć autostradą z 6MT na 140-160 ?
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

W CEED GT z 6AT te 140-160 km/h to nie jest prędkość zauważalna. Jadąc 140-160 km/h wciskając tryb sport nawet nie wiesz kiedy masz 180 km/h i więcej. To są odczucia z CEED GT niestety nie wiem jak jest w PROCEED GT. Te samochody mają rożne masy własne : CEED GT 6MT 1311 kg; PROCEED GT 6MT/7DCT odpowiednio 1336 kg/ 1363 kg oraz rozstawy osi więc też może być różnie z dynamiką (masa) i właściwościami jezdnymi (rozstaw osi).
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Fahrenheit »

Phaust pisze: 05 lip 2020, 21:58 No tak jest napisane w katalogu :D

Dlatego zacząłem zastanawiać się jak to w ogóle wygląda.

Czy ten przycisk coś zmienia w przypadku MT, oprócz dźwięku?
Moim zdaniem jest dokładnie tak, jak napisali: wybór trybu jazdy DMS* funkcja ta współpracuje z przekładnią DCT.

To nie znaczy, że nie ma trybu Sport w wersji z manualem. Jest, ale ma wpływ na pracę silnika a nie na skrzynię. Manual, to manual - czlowiek robi tutaj za DMS i zmiania biegi jak chce :) Natomiast w automacie komputer jest w stanie sterować jego pracą. To tak samo jak z adaptacyjnym tempomatem między AT a MT. Przecież tempomat w nie zmieni ci biegów w manualu a z automatem owszem.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Tak to jest oczywiste :) niestety przy manualu nie montują jeszcze przycisku sport u kierowcy :D
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

W tym wszystkim mi chodziło tylko o generator dźwięku, chyba już mam trochę stażu za kierownicą i rozumiem różnice między AT i MT.

Niestety z tego czego przeczytałem to chyba 7DCT ma swoi wady a 6MT swoi, i w końcu raczej planuje zostawić samochód jaki już mam jako drugi w rodzinie i z tego powodu zdecydowalem w stronę 6MT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”