ProCeed GT Manual vs Automat

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: KaReS »

Na marginesie - hot hatch to raczej skrzynia manualna z definicji. Tak więcej fanu
Zawsze można użyć łopatek albo drążka zmiany biegów dla zabawy. Aczkolwiek ja w pewnych sytuacjach używam ręcznej zmiany biegów z powodów czysto praktycznych.
Więc ten automat daje swobodę wyboru.
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

No tak, użyć łopatek można... Tylko tut nie chodzi o możliwość ręcznie sterować biegami, tylko emocje powiazanie z używaniem sprzęgła i przełączaniem biegów ręcznie, ewentualnie o tym kopie który odczuwasz przy odpuszczeniu sprzęgła i tp
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: marcinek82 »

Tak czytam i czytam ten watek, i zaciekawily mnie posty dotyczace predkosc vs obroty. Mam ceed3 1,4tgdi dct, i w moim przy 3000obr/min jade 160km/h. Nie myslalem ze w 1,6 sa tak krotkie przelozenia. Czyli jakby tak spiac 1,4 ze skrzynia z 1,6 to osiagi bylyby podobne(?).
piomic
Posty: 55
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:53
model samochodu: ProCeed
Lokalizacja: Kielce

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: piomic »

Phaust pisze: 12 paź 2020, 15:52zona Proceeda chyba boi się i nie bardzo chce nim jeździć.
To jak moja.
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

marcinek82 pisze: 14 paź 2020, 02:20 Mam ceed3 1,4tgdi dct, i w moim przy 3000obr/min jade 160km/h. Nie myslalem ze w 1,6 sa tak krotkie przelozenia.
Myślę ze nie da się tego zrobić z punktu widzenia większego momentu ofertowego silnika 1.6
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Impress »

Apropo automatu. Wkrótce odbieram swoją procę i będzie to pierwszy mój samochód z automatem. Czy stając na światłach jedyną zdrową dla skrzyni opcją jest włączenie auto hold (chodzi mi o to żeby nie stać non stop z wcisnietym pedalem hamulca) ? Czytałem że tryb N nie jest zalecany. Drugie pytanie. Czy stojąc na D i wciskajac elektroniczny ręczny samochod ruszy po puszczeniu pedalu hamulca?
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pyjter »

Impress pisze: 20 kwie 2021, 23:04 Apropo automatu. Wkrótce odbieram swoją procę i będzie to pierwszy mój samochód z automatem. Czy stając na światłach jedyną zdrową dla skrzyni opcją jest włączenie auto hold (chodzi mi o to żeby nie stać non stop z wcisnietym pedalem hamulca) ? Czytałem że tryb N nie jest zalecany. Drugie pytanie. Czy stojąc na D i wciskajac elektroniczny ręczny samochod ruszy po puszczeniu pedalu hamulca?
Po to masz automat, żeby nie mieszać biegami na światłach. Auto-hold zaciąga ręczny, więc nie musisz trzymać stopy na pedale hamulca. Zwalnia się przy dodaniu gazu. Swoją drogą dlaczego stanie z wciśniętym hamulcem miałoby w jakikolwiek szkodzić skrzyni? Bez auto-holda miałbyś machać D/P na każdych światłach? :D

Wyjeżdżasz spod domu, wrzucasz z P na D, dojeżdżasz do miejsca docelowego przerzucasz na P i tyle, nic więcej nie kombinujesz, po to masz automat. Auto-hold to dodatek, żeby nie musieć trzymać nogi na hamulcu w czasie zatrzymania w korku czy na światłach
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: kon »

Autohold nie zaciąga ręcznego. Autohold podtrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym - jest zamiennikiem nogi opartej na pedale.
Zaciąganie ręcznego na światłach jest bezsensu.
Generalnie automat jest bardzo prosty w obsłudze. Są dwa pedały, które reprezentują dwa polecenia: jedź i stój. I to wystarczy do wygodnej obsługi pojazdu.
Jak chcesz jechać, to naciskasz prawy, a jak zwolnić lub stać to lewy.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Impress »

Nie chodziło mi, że trzymanie nogi na hamulcu jest niezdrowe dla skrzyni, tylko przełączanie na N przy postoju. Dlatego pytałem o możliwości zwolnienia nogi z pracy. Ogólnie kumam temat ale mam stare przyzwyczajenie z manuala. Po prostu włączałem elektroniczny hamulec ręczny i nogi odpoczywały. Tak czy siak wygląda, że auto hold jest właśnie tym czego szukałem.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: TomX’d »

Jak wyżej auto hold nie jest ręcznym. Ale zmiana na N na światłach jest bezsensowna ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”