ProCeed GT Manual vs Automat

forum użytkowników modelu ProCeed
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Czy jest głośno? Hm. Cywilnie bez sport raczej nie ale ja przez ostatnie 9 lat jeździłem Lancerem 1.8 a to jest samochód uważany przez użytkowników raczej za głośny (a dla mnie nie). Natomiast przy trybie sport robi się już dość głośno ale taki urok sport i dla mnie jest super :lol: :lol:, chociaż tu na forum niektórym to przeszkadza i kombinują jak pozbyć się tego"hałasu" (albo przez wyciszenie samochodu albo przez odłączenie generatora dźwięku).
sarathin
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2019, 13:32
model samochodu: KIA ProCeed GT

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: sarathin »

No ja właśnie tego nie rozumiem. Jest samochód GT, fajnie brzmi i jest ta jazda próbna żeby wszystko sprawdzić. Po jaką cholerę kupować samochód z głośnym wydechem jeżeli kogoś to irytuje to od początku :D
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Phaust »

nie będzie jedynym użytkownikóm samochodu. Nie wszystkim dźwięk się podoba
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Różne są gusta i dźwięk w trybie sport może przeszkadzać. Myślę, że nie po to kupuje się wersję GT (namiastka hot hatcha - no bo nie jest to przecież samochód w typie VW Golf GTI czy Honda Civic Type-R) żeby potem coś w nim grzebać z tym elektronicznym gangiem silnika. Jazda próbna powinna przesądzać o ewentualnym kupnie takiego auta. A tak na marginesie ten dźwięk małżonce się podoba :o :o :o
rafalg1
Posty: 84
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:31
model samochodu: ProCeed GT. 2020 Deluxe white +PSN
Lokalizacja: Warszawa

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: rafalg1 »

Ja kupilem automat. Jezdze w 90% po Warszawie . Automat jest super. Szybki i precyzyjny. Na trasie w połączeniu z aktywnym tempomatem idealny .
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: KaReS »

Zawsze kupowałem samochód z manualną skrzynią. Tym razem kupując auto, od początku wiedziałem, że chcę DCT. Gdy wczoraj odebrałem auto i ruszyłem to skończyłem jazdę po 140km. Jakiż święty spokój jest z tym automatem podczas jazdy :) Gdy wsiadłem do swojego starego Ceeda to... :?
piomic
Posty: 55
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:53
model samochodu: ProCeed
Lokalizacja: Kielce

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: piomic »

Pulares pisze: 06 lip 2020, 16:48 Czy jest głośno? Hm. Cywilnie bez sport raczej nie ale ja przez ostatnie 9 lat jeździłem Lancerem 1.8 a to jest samochód uważany przez użytkowników raczej za głośny
Ta, na pewno. Mam Lancera 1,8 od 2008 i jedyne co jest głośne to lusterka na autostradzie. Szum powietrza przeszkadza a silnika prawie nie słychać, początkowo na światłach miałem wrażenie że zgasł.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Czy napisałem, że ja uważam lancera 1.8 (140 KM) za głośnego otóż nie napisałem (jeździłem nim 9-10 lat całkiem zadowolony :shock: :shock: ), nadmieniłem jednak, że użytkownicy tych samochodów tak uważają (szczególnie ci posiadający samochód w wersji z silnikiem 1.8 (143 KM) przy obrotach pow. 3500). A jak przedmówca ma problem z tym co napisałem to zapraszam na forum Mitsumaniaki a tam można sobie poczytać o wyklejankach drzwi, bagażnika i innych "przestrzeni" matami butylowymi i innymi cuda - wiankami technologii wygłuszającej :lol: :lol: :lol:
piomic
Posty: 55
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:53
model samochodu: ProCeed
Lokalizacja: Kielce

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: piomic »

Wiem, wiem, znam mitsumaniaków od lat. Rozumiem co napisałeś, "ta na pewno" nie było do Ciebie tylko do tych co uważają że jest głośny. Z wygłuszaniem goście szaleją w każdej marce, może poza premium. Poczytaj u suzuków o vitarze - to samo. Zasadniczo ludzie kupują tanie samochody i się dziwią że jest głośno, drzwi się źle zamykają czy plastiki twarde -- no sorry, cena czyni jakość.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Pulares »

Zgadza się :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”