ProCeed GT Manual vs Automat

forum użytkowników modelu ProCeed
nomader
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:56

ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: nomader »

Witam,
Z racji tego, że planuję w najbliższej przyszłości zakup ProCeeda GT chciałbym zapytać was o wrażenia z jazdy tym autem zarówno ze skrzynią automatyczną jak i manualną. Szczególnie interesują mnie wasze opinie związane z dynamiką jazdy oraz wyniki spalania. Interesuje mnie również kwestia jazdy autostradowej, a dokładniej poziom obrotów silnika przy ok. 140 km/h i hałasu panującego w kabinie. Mam nadzieję, że wasze opinie pomogą mi zdecydować czy warto dopłacać do przekładni automatycznej ;)
Memek66
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2019, 10:41
model samochodu: Proceed GT

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Memek66 »

Na jeździe testowej miałem automat i jakoś nie przekonał mnie do siebie. Wziąłem manuala i ogólnie jestem zadowolny. Jedyny minus to właśnie jazda autostradowa przy 140km jest ok 3750 rpm i spalanie komputer pokazuje na poziomie ok 10l. W automacie jest 7 biegów i przy tej prędkości masz 3250 rpm, ale jak to się przekłada na spalanie to nie wiem :) Jeżeli chodzi o hałas to w normalnym trybie jest ok, w trybie sport jest głośniej ale tak ma być :D
Robas
Posty: 137
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:08
model samochodu: Proceed GT max

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Robas »

podejrzewam, ze ma to byc Twoj pierwszy automat skoro zastanawiasz sie co brac :D ja mam chyba 7 automat wiec nie mialem takich rozterek i raczej kto jezdzil automatem tez nie ma :D dynamika jazdy jest pewnie taka sama w automacie i manualu, ale komfort wiekszy w automacie. poza tym masz przeciez lopatki do zmiany biegow wiec mozesz sie bawic do woli biegami szczegolnie przy agresywnej jezdzie. przy 140 nie wiem ile pali ale patrzylem przy 180 i bylo okolo 10 no i napewno ciszej w automacie niz w manualu bo 7 biegow i obroty kolo 4 tys przy 180. zdecydowanie polecam automat
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: hitman047 »

Jeździłem ze skrzynią dct7 I jest rewelacyjna. Przy normalnej jeździe zmienia płynnie biegi bez szarpnięć, przy sport potrafi być bardzo szybki (przy okazji z wydechu dochodzą nas tzw dsg farts :D ).
Oczywiście nie ma się co spodziewać aż takiej płynności jak przy wysokiej klasy skrzyni hydrokinematycznej, ale coś za coś - dct/dsg itp. palą mniej paliwa.

Poza tym - jak raz będziesz mieć automat, to już nigdy nie wrócisz do manula, przynajmniej w aucie codziennym :)
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: marcin-proceed »

Moim zdaniem nie ma odpowiedzi na to pytanie bo to kwestia bardzo indywidualna. Automat z pewnością = wygoda. W manualu masz oldschool i to coś co potrafią docenić tylko stare zgredy :D
babypanamera
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:08
model samochodu: Proceed 204hp (full spec)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: babypanamera »

Zastanów po co Ci to auto i gdzie nim będziesz jeździł, a będziesz wiedział, co brać.
Chociaż jestem fanatykiem MT, to wziąłem AT, bo w korkach bym się pochlastał, a dwa to nie jest jakiś diabeł, żeby czerpać garściami doznania.
Gdybyś mnie pytał o ZR1 albo M2, to inna gadka..
:arrow: 11000 km | 6-m | brak usterek :ugeek:
Marcin74
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2020, 14:36
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Marcin74 »

Procek to mój drugi automat i jeśli chodzi o auto do codziennej jazdy to już zawsze wybiorę AT. Bierz AT, jeśli dotąd nie jeździłeś, bardzo szybko się przestawisz i docenisz. Pozdrawiam.
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: Fahrenheit »

Tak się teraz przy okazji tego wątku zastanowiłem jak działa adaptacyjny tempomat przy skrzyni manualnej? Chyba nie ma możliwośći pełnej pracy, o ile w ogóle jest dostępny? Ok, wyhamuje/przyspieszy ale biegów nie zmieni takze na autostradzie przejdzie, ale ruszanie i jazda w mieście na tempomacie już raczej odpada. W takim wypadku wziąłbym to też pod uwagę przy wyborze skrznyni.
Tak jak napisał jeden z przedmówców. Jeśli auto do jazdy po mieście, to tylko automat. Dopiero wtedy się go naprawdę decenia. Człowiek odpoczywa zamiast machać biegami 1- 2 -1 -2 przy 5km/h w korku aż stopa boli od ciągłego manewrowania sprzęgłem :)
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: murgal »

Adaptacyjny tempomat w MT to proteza.
piomic
Posty: 55
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:53
model samochodu: ProCeed
Lokalizacja: Kielce

Re: ProCeed GT Manual vs Automat

Post autor: piomic »

Fahrenheit pisze: 24 kwie 2020, 15:18jak działa adaptacyjny tempomat przy skrzyni manualnej?
Mam w Vitarze. Przyspiesza i zwalnia ale biegi sam zmieniać musisz, samo sprzęgło bez gazu i nawet trafia z obrotami, nie wyje. Wyłącza się przy 40km/h z ostrzegawczym gongiem. Sprawdza się w trasie bo i tak zwykle na piątce się leci, na powiatowych jest ok - zwalnia w wioskach ze wszystkimi. W mieście raczej bez sensu chociaż ja czasem używam na niektórych odcinkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”