Olej do 1.6 T-gdi z gpf

forum użytkowników modelu ProCeed
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: zarathos »

Hyundai/KIA nie mają własnych norm. To po prostu marketingowa wstawka.

Co do dziwnych marek to niektórzy lubią kombinować po prostu i tyle. Jak ktoś się lepiej czuje to czemu nie? Jeden kupi jakieś nakładki, drugi inny olej a trzeci choinkę zapachową :) Samochód ma sprawiać przyjemność i jak komuś inny olej ją poprawi to niech leje. Kiedyś AGIP robił dla japońskich klientów olej Hello Kitty, nawet puszka odpowiednio wyglądała i była pomalowana jak ten zwierzak :D

No i zawsze można oszczędzić, zalać np. olej Orlenu za 3/4 ceny tego Totala :P
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Box »

ASO Kraķów po dotarciu 2000km zalali takim olejem:
Total 5W30 Quartz 9000 Energy HKS G-310.

Następna wizyta przy 15000km.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Marek3003 »

W sumie to dziwne. Ten olej ma ACEA A5. Jest podobno wpisany w instrukcję obsługi Kia-Hyundai ale od 2010roku.
A do naszych podobno musi mieć ACEA C2, C3. Chodzi podobno o normę emisji Euro 6 i układ oczyszczania spalin. W 2010 roku nie było jeszcze takiej normy. Ale pewnie nikt na to nie zwraca uwagi. Leją taki jaki mają,
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: randri »

Lejcie ten - VALVOLINE SYNPOWER ENV C2 5W30 ACEA A5/B5, ACEA C2 - ma wspomniane normy.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Box »

To co leją w ASO dla mnie w sumie nie ma znaczenia.

Jak się coś spie....mam FV - to laliście, teraz naprawiajcie.

Odpalam i jadę.

Autem nie będę jeździł 20 lat to nie te czasy...po 7 będzie wymiana.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Marek3003 »

Ale wiesz w sumie wszystkie używane auta właśnie kupowałem takie. Jaki olej, obojętnie jaki. Płyn we wspomaganiu? Producent nie przewiduje wymiany a tam bagno. Płyn w chłodnicy? Co 10 lat. Olej w skrzynie? Po co. A potem dłubanie i koszty koszty. Teraz mam nowy i nie powinienem nic robić. Ja mam się martwić? Niech się martwi jeleń co po mnie kupi auto! Muszę się przestawić. Olej to olej, każdy taki sam. Do smażenia pół życia kupuje kujawski i żyje. Kokosowy, słonecznikowy, ratyfikowany czy nie …bzdura :D
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Box »

To jest moje 3 nowe auto i za każdym razem tak samo postępowałem. Około 5-7 lat jazdy, serwis w ASO. Pełna książka.

Czy po 5-7 latach kupując auto od pierwszego włąściciela z pełnym serwisem i FV jesteśmy Jeleniami ?! Ze sprzedażą nigdy problemu nie miałem. Dziwnych telefonów po też nie 🤭.

Na Nowy Rok Życzę każdemu Jeleniowi takiego pojazdu 💥🧨🤣
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: omar77 »

Marek3003 pisze: 31 gru 2021, 14:38 Ale wiesz w sumie wszystkie używane auta właśnie kupowałem takie. Jaki olej, obojętnie jaki. Płyn we wspomaganiu? Producent nie przewiduje wymiany a tam bagno. Płyn w chłodnicy? Co 10 lat. Olej w skrzynie? Po co. A potem dłubanie i koszty koszty. Teraz mam nowy i nie powinienem nic robić. Ja mam się martwić? Niech się martwi jeleń co po mnie kupi auto! Muszę się przestawić. Olej to olej, każdy taki sam. Do smażenia pół życia kupuje kujawski i żyje. Kokosowy, słonecznikowy, ratyfikowany czy nie …bzdura :D
Najbardziej uśmiałem się z płynu we wspomaganiu xD Najlepszego w Nowym Roku
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Pulares »

Tak ogólnie to chodziło w wypowiedzi o wspomaganie hydrauliczne nie elektryczne układu kierowniczego (zatem w nazewnictwie płyn/olej). Żeby się z kogoś śmiać to trzeba najpierw coś poczytać lub coś wiedzieć. Czego wszystkim życzę w nowym roku. :roll:
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Radlik »

Cześć, teraz ja mam pierwszy raz w życiu problem z olejem, druga nowa kijanka ale teraz z 1.5 T-GDI i chcą mi lać 0w20 API Sn plus/SP Lub C2 ale chciałbym 0w30 lub 5w30 ale w tej specyfikacji pod GPF low saps to jakiś dramat w wyborze. Co wybrać, ten Total MDC 5W30 czy MC3 MC3 5W30 a może lepiej RAVENOL DXG 5W30 USVO i Millers Oils XF Premium LSPI 5W30?

Już 500 km zrobione także czas nagli

Pozdrawiam
R.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”