Olej do 1.6 T-gdi z gpf

forum użytkowników modelu ProCeed
Radziundzio
Posty: 54
Rejestracja: 14 sty 2020, 20:34
model samochodu: Proceed GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Radziundzio »

zarathos pisze: 13 sty 2021, 13:19 Dowolny olej z pewnego źródła. W wypadków niszowych marek dystrybutorzy są często na aledrogo, resztę można kupić w sklepach internetowych.

Ja nadal polecam Orlen, dostępny wszędzie, jakość na poziomie zachodnich olejów, cena odpowiednio niższa. Bez sensu kupować Pro, można lać MaxExperta. Robiliśmy na OilClubie porównanie, podstawowe parametry są identyczne. To nie są te same oleje, ale MaxExpert spokojnie sobie poradzi. Po diabła przepłacać? Gdyby nie to, że kupuję oleje do analiz to pewnie sam jeździłbym na Orlenie.
OK, a badaliscie oleje po 10 tys km?
Akurat parametry nowego oleju są mało miarodajne, ważniejsze jest to jakie olej spełnia parametry po przepracowaniu.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: zarathos »

Testy zużytego oleju nic nie mówią o jakości oleju, nie wiem skąd przekonanie o tym że te analizy robi się żeby sprawdzić olej. One są tylko i wyłącznie do kontroli silnika oraz w wypadku użytkowników flotowych/przemysłu optymalizacji wymian oleju. Na dodatek jeden test kompletnie nic nie powie, nawet o silniku, trzeba wykonywać je ciągle i analizować zmiany. Dlatego nie robimy, jako forum, analiz zużytego oleju.

Nawet analizy nowych olejów są dość drażliwym tematem jeżeli chodzi o kontrolę, ale można przynajmniej się dowiedzieć jak bardzo ogólnie wygląda skład (stare/nowe pakiety dodatków), kontrola jakości (zgodność z wymogami norm jeżeli chodzi o lepkości) czy potwierdzić obecność różnych olejów bazowych, jeżeli robimy FTIR. Daje to jakiś pogląd na jakość oleju i samej firmy je produkującej, ale to mocno poglądowe jest.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: zarathos »

KaReS pisze: 13 sty 2021, 15:06 Czy to jest dokładnie ten?
https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/ ... 5W-30.aspx
Tak, to ten.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: dejmieno »

Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Konan »

Tak ale EFE nie ten co wrzuciłeś
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: dejmieno »

Zapewne to ten: https://oil-land.pl/pl/p/Motul-8100-X-C ... m=referral

Widze że cena praktycznie ta sama.
bart_2204
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2020, 15:30
model samochodu: Proceed GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: bart_2204 »

dejmieno pisze: 26 sty 2021, 09:21 Lał ktoś z was może motula? https://oil-land.pl/pl/p/Motul-8100-X-C ... m=referral
Mi w ASO go wlali na początku stycznia
Kefir
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2020, 21:55
model samochodu: Proces gt

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Kefir »

Duży przegląd 2 dni temu, ( u mnie interwał ustawiony co 10k ) zalany Total 5w30 c3 ASO.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: waciach »

A tak z innej beczki - ile wam w ASO leją oliwy ? 2 razy wymieniałem w ASO i 2 razy zalali mi tak że cała plastikowa miarka jest w oleju. Ja rozumiem że dużo się płaci za ten olej ale żeby od razu lać ponad maksa....
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Pulares »

No i wywołałeś kolego temat bo:
- mam Ceed GT 1.6 z filtrem cząstek - rok modelowy 2020 - lali 4,5 litra na fakturze (4,5 napełnienie suche; napełnienie serwisowe 4,2 tyle przynajmniej wskazują "dobierarki oleju" ale nie wszystkie),
- na bagnecie wskazywało zawsze powyżej górnej granicy ????
- mówiłem, że chyba za dużo leją, ale brak odzewu i reakcji serwisu - tak ma być i tyle.
I teraz najciekawsze podczas ostatniego rocznego przeglądu 29 stycznia 2021 r. pan z serwisu rozbrajająco zakomunikował, że KMP oświeciła ich, że zalewać trzeba w ilości 3,7 - 4,0 litra a nie jak dotychczas, tzn. że przelewali w takich silnikach jak mój.
Teraz krótkie wyjaśnienie 4,2 - 4,5 litra to do silnika 1,6 bez filtra cząstek 3,7-4,0 silnik 1,6 z filtrem. No i teraz co :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”