Olej do 1.6 T-gdi z gpf

forum użytkowników modelu ProCeed
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: randri »

To odpowiedź na mój mail"
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że Kia Motors Polska do modeli wyposażonych w filtr cząstek stałych dla silników benzynowych, rekomenduje oleje o specyfikacji ACEA C2/C3.

Producent dopuszcza możliwość zastosowania olejów o specyfikacji ACEA A5/B5.

Zachęcamy do korzystania z usług i produktów smarnych oferowanych przez ASO KIA. Obecnie zalecanymi przez KMP produktami smarnymi do samochodów marki KIA, są oleje z grupy Orlen Platinum.

Z wyrazami szacunku, Patryk Trzmiel Konsultant
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: lukasmasdes »

Tylko, że u mnie po zalaniu 3,5 l na bagnecie pokazuje F. Zastanawiam się zatem, czy nie umiem z tego bagnetu dobrze odczytywać poziomu, a jeśli tak, to czy powinienem dolać trochę oleju?
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Yanos »

Jeśli weszło Ci 3.5l to znaczy, że ktoś nie przyłożył się do roboty i cały olej nie został dobrze spuszczony.
Normalnie wchodzi 4l.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: dejmieno »

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale rekomendacja ASO na nasze rodzime oleje Orlen to tylko ze względu na zapewne podpisaną umowę pomiędzy KIA i Orlen? Jeśli umowa byłaby inna to pewnie rekomendowaliby inny olej.

Rozumiem, że to tylko zalecenie i wlać można własny olej bez utraty gwarancji, należy się tylko trzymać parametrów czyli 0w30 C2?

Osobiście jakoś mnie nie przekonują oleje Orlena, wydaje mi sie że już lepiej dołożyć trochę i kupić coś lepszego.
Już lepszą opcją jest chyba Motul https://www.motul.com/pl/pl/products/81 ... clean-0w30
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: randri »

5W30 C2/C3
OD nowego roku podobno serwisy wracają do Totala.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Marek3003 »

Tak będzie Total ale na koniec stycznia najwcześniej. W innych postach widziałem ceny Orlenu za 70,- za litr itd. Kupiłem 5 l Total Ineo MDC C2 C3 w Inter Carsie za 123,- Wleje go na pierwsza dodatkowa wymianę. Będę miał jakieś 1500 km przebiegu.
Kopytko
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:39
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Kopytko »

llcooljozek pisze: 12 sty 2020, 17:44 a jakaś propozycja z mniej niszowej marki?
Taki olej ja używam do KIA STONIC T-GDI rocznik 2017
https://www.midland.ch/en/products/econ ... P21731-V55
Radziundzio
Posty: 54
Rejestracja: 14 sty 2020, 20:34
model samochodu: Proceed GT

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: Radziundzio »

Niszowe marki mają swoje zalety, nie są podrabiane, przynajmniej nie na taką skalę jak Castrole itp.

Osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z marką Meguin (fabryki kupione przez Liqui Molly, receptury 1:1, ceny niższe) oraz z australijskim Penrite.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: zarathos »

Dowolny olej z pewnego źródła. W wypadków niszowych marek dystrybutorzy są często na aledrogo, resztę można kupić w sklepach internetowych.

Ja nadal polecam Orlen, dostępny wszędzie, jakość na poziomie zachodnich olejów, cena odpowiednio niższa. Bez sensu kupować Pro, można lać MaxExperta. Robiliśmy na OilClubie porównanie, podstawowe parametry są identyczne. To nie są te same oleje, ale MaxExpert spokojnie sobie poradzi. Po diabła przepłacać? Gdyby nie to, że kupuję oleje do analiz to pewnie sam jeździłbym na Orlenie.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej do 1.6 T-gdi z gpf

Post autor: KaReS »

zarathos pisze: 13 sty 2021, 13:19 Ja nadal polecam Orlen, dostępny wszędzie, jakość na poziomie zachodnich olejów, cena odpowiednio niższa. Bez sensu kupować Pro, można lać MaxExperta. Robiliśmy na OilClubie porównanie, podstawowe parametry są identyczne. To nie są te same oleje, ale MaxExpert spokojnie sobie poradzi. Po diabła przepłacać? Gdyby nie to, że kupuję oleje do analiz to pewnie sam jeździłbym na Orlenie.
Czy to jest dokładnie ten?
https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/ ... 5W-30.aspx
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”