Spalanie 1.6 204 ps

forum użytkowników modelu ProCeed
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Rafal91 »

Ale polecam frajda z jazdy jest :D
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Impress »

evo1 pisze: 24 lis 2021, 10:39 Potrafisz pocieszyć... A już prawie zdecydowany byłem...
Jeździj normalnie a nie non stop z gazem w podłodze jak inni (bo tylko takie zachowanie uzasadnia tak wysokie spalanie) i gwarantuje Ci ze spalanie w mieście będziesz mial na poziomie 8,5 litra.
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Rafal91 »

Uważasz, że każdy komu pali 10 i więcej gniecie gaz w podłogę ? , raczej nie to normalne spalanie
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Lunarek »

Przejechałem 20 tys km. Miasto - trasa pół na pół. Średnie spalanie mam niecałe 9 litrów.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: dejmieno »

Uważasz, że każdy komu pali 10 i więcej gniecie gaz w podłogę ? , raczej nie to normalne spalanie
Powiedziałbym że to nawet bardzo dobre spalanie :).
Przejechałem 20 tys km. Miasto - trasa pół na pół. Średnie spalanie mam niecałe 9 litrów.
Faktycznie przy trasach pół na pół można spokojnie zejść poniżej 10l. Ale nie wiem jak jeździć żeby w zimie robiąc krótkie trasy 8km tylko po mieście zejść poniżej 10l. No musiałbym chyba połowę trasy pchać ten samochód. Faktycznie jeśli po mieście jeździ się rzadziej ale na dłuższe dystanse to ta średnia spada.
Jeździj normalnie a nie non stop z gazem w podłodze jak inni (bo tylko takie zachowanie uzasadnia tak wysokie spalanie) i gwarantuje Ci ze spalanie w mieście będziesz mial na poziomie 8,5 litra.
Jeśli mówisz o wersji GT to spalanie 8.5 litra uzyskuję na mieście tylko wieczorami jak ruch jest mały. Bardzo pomaga tutaj pomaga tempomat.
Nie wiem jak Pertyn w swoim teście na YT uzyskał spalanie 6.5l w mieście, ktoś wie? :)
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

W miescie to nie, on taka podmiejska jazde mial i wyszlo 6.0. Mysle ze taka jazda dziadkowa, tzn takie przemieszczanie sie zwykle. On czesto tak jezdzi. Tylko na probach przyspieszenia cisnie. Mysle ze jadac jak do kosciola spokojnie, niespieszac sie mozna zejsc na taki wynik. Ostatnio jezdzilem testowka 2400km przebiegu i srednie 9.1 z takiego przebiegu, a testowka wiadomo, sprawdzana pod wzgledem przyspieszenia pewnie czesto... Chcialbym gdzies dostac auto na godzine lub dwie do jazdy testowej ale nie ma takiej opcji zeby sobie sprawdzic spalanie...
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: evo1 »

Ja dostałem na godzinę bez niczego na Zakopiance w Krakowie, Proceed GT polift. Jeździłem bez nikogo z salonu, sam z żoną. Niby za tę godzinę wyszło mi spalanie poniżej 9l po Krakowie, ale nijak się to ma do mojego (żony) codziennego stylu jazdy. Tam jechałem kawałek Zakopianką do miasta, w mieście jada ciągła, trochę korków, trochę normalnej jazdy, trochę obwodnicy, trochę szybkich manewrów na trybie sport, potem powrót do salonu. Zapomniałem sprawdzić ile kilometrów to było w sumie ale obstawiam 30-40.
Normalne użytkowanie do jakiego potrzebuję auto, to małe miasto (120 tys), krótkie odcinki, sporo świateł, rond i korków, często niedogrzany silnik. Taka praca... Jak wspomniałem wcześniej nasze dotychczasowe auto (Fiesta Mk8 1.0 EB manual 143KM i 220Nm) pali w takich warunkach średnio 9l. Nie uwierzę że Ceed GT zamknie się w 10l...
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

No u mnie bym obnizal spalanie trasami.. srednia 1200 miesiecznie, 600 miasto, 600 trasa, niech spali 13 w miescie i 7 delikatna jazda w trasie przy 120 i wyjdzie okolo 10, a to juz moglbym zaakceptowac. W trojmiescie nie chca uzyczyc samochodu... :(
Ostatnio zmieniony 24 lis 2021, 16:12 przez sebaseba, łącznie zmieniany 1 raz.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Aa no i ta 9 podobno zawyzona na kompie o okolo 0.8 litra, tak zawyza, fajnie by bylo zmierzyc z dystrybutora... ale testowki sie nie da...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Bugaloo »

^ A gdzie pytałeś? Na Kartuskiej poszukaj gościa (Marcin Kuchta). Myślę, że udostępni auto do testów bez problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”