Spalanie 1.6 204 ps

forum użytkowników modelu ProCeed
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: dejmieno »

Oczywiście, że się da. 7-8 litrów w trasie to z palcem w nosie zrobisz. A przy stałej prędkości około 120km/h będziesz miał jakieś 6,6 albo i mniej. Ogólnie to uważam spalanie GT za znakomite. Przecież jest porównywalne z pierwszym lepszym wolnossącym 1.6 albo nawet 1.4 od jakiegoś renault czy opla o mocy 100 koni. Nie wiem dlaczego utarła się fama o wysokim spalaniu w Kii. Pamiętam jak jeden kolega na youtubie nie chciał mi wierzyć, że przy 140km/h GT pali 8 litrów. Upierał się, że więcej niż 10 a autem jeździł przez godzinę gdzie ja swojego użytkuję już ponad pół roku i wiem jaka jest prawda. Spójrz na testy spalania od autocentrum. Śmiało można im wierzyć.
Jak idziesz na jazdę próbną to zazwyczaj jeździsz po mieście. A miasta a już w szczególności w zimie i na krótkich odcinkach to pięta achillesowa tego samochodu. Trzeba walczyć żeby komputer pokazał 12l. Ale fakt tak jak pisali poprzednicy wystarczy, że silnik się nagrzeje i powoli spalanie spada do 10l.
I faktycznie sprawdzałem u siebie podczas tankowania i komputer zawyża o około 0.9l.

Na trasie to naprawdę dobry wynik i tutaj nie można nic zarzucić. U mnie trasa Kraków - Gdynia średnio wyszło niecałe 8l, a samochód zapakowany do pełna plus 3 rowery na dachu. Oczywiście prędkość z rowerami około 120km/h. Niestety ale z rowerami na dachu opory strasznie rosną. Pamiętam jak tą samą trasę robiliśmy bez rowerów i na autostradzie prędkość 160km/h i spalanie wyszło również około 8l.... według mnie to jest dobry wynik.

Nie wiem czy u was jest tak samo ale u mnie dużo lepsze spalanie wychodzi podczas jazdy na tempomacie. I mówię tutaj o jeździe po mieście. Jak sam przyśpieszam to widzę, że komputer przez dłuższy czas pokazuje maksymalne spalanie 30l na liczniku. Tempomat jakoś lepiej to wszystko ogarnia i spalanie podczas przyśpieszania szybciej spada z 30l.
Moze wiekszosc po prostu cisnie tym autem przez wiekszosc czasu. Ja chce miec mocniejsze auto, ale jezdzic nim normalnie, podoba mi sie spokojna jazda i wyglad w gt, czerwone akcenty dodatki, zderzaki, kola, to jak wyglada w srodku z czerwonymi akcentami, basowy wydech i mozliwosc jego ustawienia, ale chce z drugiej strony miec auto w ktore wsiade w sobote i polatam jak hothatchem. Chce miec ta mozliwosc pozapierdzielania kiedy tylko mam ochote, ale na codzien jezdze normalnie :) chyba czas skladac zamowienie :)
Mam dokładnie takie samo podejście. Na codzień jeżdżę tym samochodem jak poprzednią Astrą 120km. Po prostu lubię mieć zapas mocy i możliwość żeby od czasu do czasu się pobawić samochodem. Moim pierwszym samochodem był 3-drzwiowy Proceed z wolnossącym silnikiem 1.4 o zawrotnej mocy 90km :). Mniejsza moc oznacza że człowiek częściej jeździe w granicach możliwości samochodu.

Często widzę na mieście ludzi w samochodach o ogromnej mocy co sobie pierdzą spokojnie prawym pasem ;).
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Jak mawia znany youtuber przemo, egzakli god dammit!
Niko123
Posty: 495
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Niko123 »

Te spalanie nie jest takie niskie, malo to mazda pali a kia normalnie.
Oba auto troche wieksze od procreed
Moje 2 auto mazda 6 194 ps w automacie na odcinku 300 km
120 km /h tempomat 5,9l
140 km/ 7,5 l

Mondeo ecobust 2,0 204 ps w automacie
120 km/h 7,2/
140 km/h 9,1l
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Niko123 pisze: 27 lis 2021, 08:38 Te spalanie nie jest takie niskie, malo to mazda pali a kia normalnie.
Oba auto troche wieksze od procreed
Moje 2 auto mazda 6 194 ps w automacie na odcinku 300 km
120 km /h tempomat 5,9l
140 km/ 7,5 l

Mondeo ecobust 2,0 204 ps w automacie
120 km/h 7,2/
140 km/h 9,1l
A spalanie w kia proceed gt twoim zdaniem? Ile wychodzi?
Niko123
Posty: 495
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Niko123 »

Bliżej mazdy oczywiście, ale jak czytam że sa osoby co nie moga uwuiezyć ze procreed pali tak mało to raczej mało maja doświadczenia z innymi autami.
Moim zdaniem spalanie w procreed jest dobre , tyle i tylko tyle, nazwanie go super oszczędnym czy paliwożernym to nieprawda w obie strony.

Moim zdaniem aktualnie Procreed jest najlepsza propozycja z nowych aut z tym wyposazeniem i moca, octavia z identycznym wyposazeniem kosztuje duzo więcej i slabiej wyglada i slabiej sie prowadzi, wnetrze octavia tez juz ma fajne z alkantara na desce i wyglada lepiej jak wiesmageny.
Skoda i kia daja podobne rabaty a mimo tego na ulicach widze wiecej nowej octavi jak procreeda - nie rozumiem tego, mozliwe ze wiekrzość jest kupowana na firme bo skoda daje lepsze finansowanie od Kii.
Gdzieś widziałem statyskiki kupna nowych aut dla osob prywatnych i octavia juz nie byla na 3 miejscu tylko chyba na 10, co nie zmiania faktu ze procreed byl bardzo nisko.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: goldenguti »

Niko123 pisze: 27 lis 2021, 10:50 Bliżej mazdy oczywiście, ale jak czytam że sa osoby co nie moga uwuiezyć ze procreed pali tak mało to raczej mało maja doświadczenia z innymi autami.
Moim zdaniem spalanie w procreed jest dobre , tyle i tylko tyle, nazwanie go super oszczędnym czy paliwożernym to nieprawda w obie strony.

Moim zdaniem aktualnie Procreed jest najlepsza propozycja z nowych aut z tym wyposazeniem i moca, octavia z identycznym wyposazeniem kosztuje duzo więcej i slabiej wyglada i slabiej sie prowadzi, wnetrze octavia tez juz ma fajne z alkantara na desce i wyglada lepiej jak wiesmageny.
Skoda i kia daja podobne rabaty a mimo tego na ulicach widze wiecej nowej octavi jak procreeda - nie rozumiem tego, mozliwe ze wiekrzość jest kupowana na firme bo skoda daje lepsze finansowanie od Kii.
Gdzieś widziałem statyskiki kupna nowych aut dla osob prywatnych i octavia juz nie byla na 3 miejscu tylko chyba na 10, co nie zmiania faktu ze procreed byl bardzo nisko.
Octavia ma dużo większy bagażnik i miejsca w środku jest jak w autobusie ;p 2 metrowiec sobie za sobą siądzie i nogami pomacha, w proceedzie niestety nie ma na to opcji
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Marek3003 »

Dziwny jest ten temat. Jak ktoś na ostatnim biegu będzie jechał 70-80 na trasie to mu średnio spali może 7 może 6,5 a może i 6. Można nie wyprzedzić TIR-a by nie stracić 1 litra. I tak się toczyć a potem opowiadać dyrdymały. 200 koni musi spalić i pali średnio 9-10 litrów ale bardzo łatwo spalić więcej. Po co się licytować ? Spalanie generalnie jest uważam duże! Pali praktycznie tyle samo co Audi A6C5 2.4 benzyna z 1999r. Z tą różnica że jak każdy silnik turbo Kia jest wrażliwa na operowanie gazem więc rozpiętość jest od 6 do 15 a Audi miało od 8-11. Mówię o normalnej dla mnie jezdzie nie zgodnie z przepisanie gdzie wyprzedzam wszędzie gdzie mogę i rzadko się zdarza by mnie ktoś wyprzedził no chyba że większy wariat ode mnie czyli na podwójnej ciągłej i w miejscowości. W miejscowości zawsze zwalniam poniżej 70! Do teraz było to w razie czego 50,- i 2 punkty karne,
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: kon »

goldenguti pisze: 27 lis 2021, 19:03 Octavia ma dużo większy bagażnik i miejsca w środku jest jak w autobusie ;p 2 metrowiec sobie za sobą siądzie i nogami pomacha.....
No way.
Z doświadczenia dwumetrowa powiem ci, że Octavia nie jest żadnym autobusem.
Taki numer, żeby "usiąść za sobą" to możliwy jest w Optimie i Superbie (W Superbie jest chyba trochę więcej miejsca) przy czym tu i tak nie mowy o komforcie i machaniu nogami. Tylko jakkolwiek z tyłu usiąść.
Octavia jest większa od przeciętnego samochodu z segmentu C, ale bez przesady.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: goldenguti »

kon pisze: 28 lis 2021, 11:52
goldenguti pisze: 27 lis 2021, 19:03 Octavia ma dużo większy bagażnik i miejsca w środku jest jak w autobusie ;p 2 metrowiec sobie za sobą siądzie i nogami pomacha.....
No way.
Z doświadczenia dwumetrowa powiem ci, że Octavia nie jest żadnym autobusem.
Taki numer, żeby "usiąść za sobą" to możliwy jest w Optimie i Superbie (W Superbie jest chyba trochę więcej miejsca) przy czym tu i tak nie mowy o komforcie i machaniu nogami. Tylko jakkolwiek z tyłu usiąść.
Octavia jest większa od przeciętnego samochodu z segmentu C, ale bez przesady.
No cóż, Zachar jakoś za sobą w teście 2 metrowca siada :P Fakt faktem nogami nie pomacha, tu pomyliłem z superbem, ale i tak miejsca ma dość, w proceedzie nie ma o tym mowy :)
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: primal »

pytanie do kierowców którzy maja spalanie ~10l/100

jak Wasze hamulce? spaliliście tarcze? na przedniej ośce w Proceed są tarcze 297mm? auto niby lekkie 1350kg...powinny byc ok.

w mojej bylej mazdzie 6 zwykle gładkie tarcze 297mm przy masie ~1600kg potrafily mi nie dożyc 10k km...(osobiscie uwazam ze były z za przeproszeniem z gównolitu bo zamienniki dawały radę)
jeździcie na OEMach czy lepiej zainwestować w tarcze Zimmermany nawiercane i klocki EBC zielone lub żółte?
ASO Kia montują materiał powierzony? w Maździe mozna bylo sie dogadac....ale co ASO to inne obyczaje a z tego co czytam na forum to ASO KIA są dośc nierówne w świadczonych usługach....

dzięki za info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”