Spalanie 1.6 204 ps

forum użytkowników modelu ProCeed
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Oni by dali oczywiscie, ale nie maja GT... Gt line 1.5 dostalem, ale potrzebuje pojezdzic GT chwile dluzej...
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: dejmieno »

W kontekście spalania zapytam jeszcze, jak dokładnie zmierzyć realne spalanie z dystrybutora? Bak zatankowany do pełna mogę uznać po pierwszym odbiciu? Tam niby jeszcze jest sporo miejsca ze 4 litry jeszcze wejdzie po pierwszym odbiciu.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Do 1 odbicia traktuj jako 50 litrow... inaczej nie zmierzysz trzeba by bylo laboratoryjnie chyba xD teoria tankujac do pelna do odbicia powinien byc pelny. Ja to traktuje jako 50 litrow. Wiadomocze bufor jest itd. Ale normalny czlowiek nie jest w stanie tego sprawdzic... ile ci wychodzi? Trasa/miasto?
MiRasW
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:28
model samochodu: Leon ST 3 FR ->Kia Proceed GT

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: MiRasW »

Pozwolę się podzielić moim doświadczeniem po przebiegu 15tyś.
Od początku nie kasowałem wskazań komputera z zakresu spalania - wskazanie samo co prawda po 10tyś się wyzerowało ale od przejechania pierwszego tysiąca km średnie wskazanie jest u mnie na poziomie 8,6-8,7km.
Z moich obliczeń w oparciu o pomiary z dystrybutora wnioskuję, iż komputer delikatnie zawyża spalanie w moim egzemplarzu - o około 0,5-0,7l.
Auto użytkuję w cyklu mieszanym tj. dojazdy do pracy 25km po trójmieście ( z przystankami na przedszkole, pół na pół miasto plus obwodnica) plus 1 lub 2 razy w miesiącu trasa 400km po lokalnych drogach.
Moje użytkowanie miejskie pozwala na spalanie w okolicach 10l.
Trasa jadąc dość dynamicznie ale bez wariactwa ~7,5l, da się zejść nawet do 6,7l ale to już jest jazda "tylko +10km/h" w stosunku do ograniczeń.
Ogólnie samochód po uruchomieniu dość długo pokazuje spalanie powyżej 10l ale po dłuższej chwili spokojnie schodzimy w dół.

"Plusem" całej sytuacji jest dość mały zbiornik (od zasięgu 0 km do odbicia wchodzi 44l) także pomimo obecnych cen częste wizyty na stacjach nie bolą aż tak bardzo jakby miało wchodzić 20l więcej.
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: vladi »

Korzystam z takiej apki FUELIO na telefonie i notuję każdy wydatek. Jeśli chodzi o spalanie to u mnie w GT mam przejechane 12500km, średnie spalanie 9,76l, najlepsze 7,53l, najgorsze 12,97l.
z czego niecałe 4k w trasie, reszta głównie miasto (Łódź) na zimnym silniku.

Tankuję zazwyczaj na jednej z 2 stacji (BP/Shell) do drugiego odbicia, więc pomiary są w miarę podobne, a z ponad 30 tankowań można już średnią dość dobrze policzyć.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

MiRasW pisze: 25 lis 2021, 12:12 Pozwolę się podzielić moim doświadczeniem po przebiegu 15tyś.
Od początku nie kasowałem wskazań komputera z zakresu spalania - wskazanie samo co prawda po 10tyś się wyzerowało ale od przejechania pierwszego tysiąca km średnie wskazanie jest u mnie na poziomie 8,6-8,7km.
Z moich obliczeń w oparciu o pomiary z dystrybutora wnioskuję, iż komputer delikatnie zawyża spalanie w moim egzemplarzu - o około 0,5-0,7l.
Auto użytkuję w cyklu mieszanym tj. dojazdy do pracy 25km po trójmieście ( z przystankami na przedszkole, pół na pół miasto plus obwodnica) plus 1 lub 2 razy w miesiącu trasa 400km po lokalnych drogach.
Moje użytkowanie miejskie pozwala na spalanie w okolicach 10l.
Trasa jadąc dość dynamicznie ale bez wariactwa ~7,5l, da się zejść nawet do 6,7l ale to już jest jazda "tylko +10km/h" w stosunku do ograniczeń.
Ogólnie samochód po uruchomieniu dość długo pokazuje spalanie powyżej 10l ale po dłuższej chwili spokojnie schodzimy w dół.

"Plusem" całej sytuacji jest dość mały zbiornik (od zasięgu 0 km do odbicia wchodzi 44l) także pomimo obecnych cen częste wizyty na stacjach nie bolą aż tak bardzo jakby miało wchodzić 20l więcej.
I takie posty mnie zachecaja do zakupu. Tymbardziej ze sam bede po miescie jezdzil. 7,5 trasa, 10 miasto to dla mnie normalne spalanie. Wiem ze moze spalic wiecej, ale to akurat nie jest jakos mega duzo. Zakladam ze kazde auto bedzie palilo wiecej od obecnego, bo szukam czegos mocniejszego, ale umiem tez zrobic 5.8 na trasie chorwacja gdansk, wiec jesli gt sie da zrobic w trasie 7-8, to nie widze problemu, nawet gdy w korkach bedzie srednia 12.
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Kemp »

Bugaloo pisze: 24 lis 2021, 18:09 ^ A gdzie pytałeś? Na Kartuskiej poszukaj gościa (Marcin Kuchta). Myślę, że udostępni auto do testów bez problemu.
W Interbisie jest chyba aktualnie niebieski GT Line
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Tak jest, ale gt nie ma.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Impress »

sebaseba pisze: 25 lis 2021, 16:03
MiRasW pisze: 25 lis 2021, 12:12 Pozwolę się podzielić moim doświadczeniem po przebiegu 15tyś.
Od początku nie kasowałem wskazań komputera z zakresu spalania - wskazanie samo co prawda po 10tyś się wyzerowało ale od przejechania pierwszego tysiąca km średnie wskazanie jest u mnie na poziomie 8,6-8,7km.
Z moich obliczeń w oparciu o pomiary z dystrybutora wnioskuję, iż komputer delikatnie zawyża spalanie w moim egzemplarzu - o około 0,5-0,7l.
Auto użytkuję w cyklu mieszanym tj. dojazdy do pracy 25km po trójmieście ( z przystankami na przedszkole, pół na pół miasto plus obwodnica) plus 1 lub 2 razy w miesiącu trasa 400km po lokalnych drogach.
Moje użytkowanie miejskie pozwala na spalanie w okolicach 10l.
Trasa jadąc dość dynamicznie ale bez wariactwa ~7,5l, da się zejść nawet do 6,7l ale to już jest jazda "tylko +10km/h" w stosunku do ograniczeń.
Ogólnie samochód po uruchomieniu dość długo pokazuje spalanie powyżej 10l ale po dłuższej chwili spokojnie schodzimy w dół.

"Plusem" całej sytuacji jest dość mały zbiornik (od zasięgu 0 km do odbicia wchodzi 44l) także pomimo obecnych cen częste wizyty na stacjach nie bolą aż tak bardzo jakby miało wchodzić 20l więcej.
I takie posty mnie zachecaja do zakupu. Tymbardziej ze sam bede po miescie jezdzil. 7,5 trasa, 10 miasto to dla mnie normalne spalanie. Wiem ze moze spalic wiecej, ale to akurat nie jest jakos mega duzo. Zakladam ze kazde auto bedzie palilo wiecej od obecnego, bo szukam czegos mocniejszego, ale umiem tez zrobic 5.8 na trasie chorwacja gdansk, wiec jesli gt sie da zrobic w trasie 7-8, to nie widze problemu, nawet gdy w korkach bedzie srednia 12.
Oczywiście, że się da. 7-8 litrów w trasie to z palcem w nosie zrobisz. A przy stałej prędkości około 120km/h będziesz miał jakieś 6,6 albo i mniej. Ogólnie to uważam spalanie GT za znakomite. Przecież jest porównywalne z pierwszym lepszym wolnossącym 1.6 albo nawet 1.4 od jakiegoś renault czy opla o mocy 100 koni. Nie wiem dlaczego utarła się fama o wysokim spalaniu w Kii. Pamiętam jak jeden kolega na youtubie nie chciał mi wierzyć, że przy 140km/h GT pali 8 litrów. Upierał się, że więcej niż 10 a autem jeździł przez godzinę gdzie ja swojego użytkuję już ponad pół roku i wiem jaka jest prawda. Spójrz na testy spalania od autocentrum. Śmiało można im wierzyć.
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

Moze wiekszosc po prostu cisnie tym autem przez wiekszosc czasu. Ja chce miec mocniejsze auto, ale jezdzic nim normalnie, podoba mi sie spokojna jazda i wyglad w gt, czerwone akcenty dodatki, zderzaki, kola, to jak wyglada w srodku z czerwonymi akcentami, basowy wydech i mozliwosc jego ustawienia, ale chce z drugiej strony miec auto w ktore wsiade w sobote i polatam jak hothatchem. Chce miec ta mozliwosc pozapierdzielania kiedy tylko mam ochote, ale na codzien jezdze normalnie :) chyba czas skladac zamowienie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”