Spalanie 1.6 204 ps

forum użytkowników modelu ProCeed
sebaseba
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2021, 20:08
model samochodu: Kia

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: sebaseba »

dejmieno pisze: 26 lis 2021, 09:46
Oczywiście, że się da. 7-8 litrów w trasie to z palcem w nosie zrobisz. A przy stałej prędkości około 120km/h będziesz miał jakieś 6,6 albo i mniej. Ogólnie to uważam spalanie GT za znakomite. Przecież jest porównywalne z pierwszym lepszym wolnossącym 1.6 albo nawet 1.4 od jakiegoś renault czy opla o mocy 100 koni. Nie wiem dlaczego utarła się fama o wysokim spalaniu w Kii. Pamiętam jak jeden kolega na youtubie nie chciał mi wierzyć, że przy 140km/h GT pali 8 litrów. Upierał się, że więcej niż 10 a autem jeździł przez godzinę gdzie ja swojego użytkuję już ponad pół roku i wiem jaka jest prawda. Spójrz na testy spalania od autocentrum. Śmiało można im wierzyć.
Jak idziesz na jazdę próbną to zazwyczaj jeździsz po mieście. A miasta a już w szczególności w zimie i na krótkich odcinkach to pięta achillesowa tego samochodu. Trzeba walczyć żeby komputer pokazał 12l. Ale fakt tak jak pisali poprzednicy wystarczy, że silnik się nagrzeje i powoli spalanie spada do 10l.
I faktycznie sprawdzałem u siebie podczas tankowania i komputer zawyża o około 0.9l.

Na trasie to naprawdę dobry wynik i tutaj nie można nic zarzucić. U mnie trasa Kraków - Gdynia średnio wyszło niecałe 8l, a samochód zapakowany do pełna plus 3 rowery na dachu. Oczywiście prędkość z rowerami około 120km/h. Niestety ale z rowerami na dachu opory strasznie rosną. Pamiętam jak tą samą trasę robiliśmy bez rowerów i na autostradzie prędkość 160km/h i spalanie wyszło również około 8l.... według mnie to jest dobry wynik.

Nie wiem czy u was jest tak samo ale u mnie dużo lepsze spalanie wychodzi podczas jazdy na tempomacie. I mówię tutaj o jeździe po mieście. Jak sam przyśpieszam to widzę, że komputer przez dłuższy czas pokazuje maksymalne spalanie 30l na liczniku. Tempomat jakoś lepiej to wszystko ogarnia i spalanie podczas przyśpieszania szybciej spada z 30l.
Moze wiekszosc po prostu cisnie tym autem przez wiekszosc czasu. Ja chce miec mocniejsze auto, ale jezdzic nim normalnie, podoba mi sie spokojna jazda i wyglad w gt, czerwone akcenty dodatki, zderzaki, kola, to jak wyglada w srodku z czerwonymi akcentami, basowy wydech i mozliwosc jego ustawienia, ale chce z drugiej strony miec auto w ktore wsiade w sobote i polatam jak hothatchem. Chce miec ta mozliwosc pozapierdzielania kiedy tylko mam ochote, ale na codzien jezdze normalnie :) chyba czas skladac zamowienie :)
Mam dokładnie takie samo podejście. Na codzień jeżdżę tym samochodem jak poprzednią Astrą 120km. Po prostu lubię mieć zapas mocy i możliwość żeby od czasu do czasu się pobawić samochodem. Moim pierwszym samochodem był 3-drzwiowy Proceed z wolnossącym silnikiem 1.4 o zawrotnej mocy 90km :). Mniejsza moc oznacza że człowiek częściej jeździe w granicach możliwości samochodu.

Często widzę na mieście ludzi w samochodach o ogromnej mocy co sobie pierdzą spokojnie prawym pasem ;).
Jezdzac gt jak astra ile masz srednio miasto korki/bez korkow i jakie miasto?
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: dejmieno »

ezdzac gt jak astra ile masz srednio miasto korki/bez korkow i jakie miasto?
Miasto Kraków, średnie spalanie tylko w mieście jest pomiędzy 11l -12l. Styl jazdy taki sam jak w Astrze, Opel palił mi około 8l w mieście.
Przejazd wieczorem bez korków to około 10l w GT.

Nie wiem, może nie potrafię jeździć automatem, ale nie potrafię w mieście zejść poniżej 10L. Już nie wiem czy lepiej przyśpieszać powoli, czy lepiej szybko dynamicznie żeby jak najszybciej osiągnąć prędkość przelotową.
MiRasW
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:28
model samochodu: Leon ST 3 FR ->Kia Proceed GT

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: MiRasW »

Ograniczaj korzystanie z hamulca i to na początek wystarczy aby zejść ze spalaniem.
Oczywiście nie ma tu mowy o jakiejkolwiek rekuperacji itp. ale płynna jazda ma bardzo pozytywny wpływ na wyniki.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Marek3003 »

Dejmieno...bardzo się cieszę, że komuś pali tyle co mi. Już myślałem, że mam felerny egzemplarz. Moje średnie spalanie w manualu ciągle bliżej 11 litrów. Gratulacje dla spalających na powiedzmy 200 km miasto i jakaś trasa średnio 7l. Może ktoś prześle zdjęcie z komputera z przebiegiem i średnim spalaniem......i z tymi rekordami poniżej 6 litrów? Tylko nie na dystansie 2 kilometrów bo takie to ja też mogę z górki na 6 biegu przy prędkości 60km/h osiągnąć przez moment :D
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Niko123 »

W mojej aktualnej mazda 6 2,5 mam ciagle fabryczne tarcze przednie i tylne , przebieg 75tys km.
Na forum mazdy nie slyszalem by ktos zmienial tarcze wczesniej jak 40tys km a ty po 10? Jakies czary :roll:
Klocki juz wymienialem na Power Stop Z23 , ceramiczne nie pyla i super sa ostre.
Power Stop wykazuje stabilną efektywność w temperaturze 650°C. Wskaźnik współczynnika tarcia utrzymuje się w zakresie 0,46 - 0,55.
MiRasW
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2020, 12:28
model samochodu: Leon ST 3 FR ->Kia Proceed GT

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: MiRasW »

Marek3003 pisze: 02 gru 2021, 08:59 Dejmieno...bardzo się cieszę, że komuś pali tyle co mi. Już myślałem, że mam felerny egzemplarz. Moje średnie spalanie w manualu ciągle bliżej 11 litrów. Gratulacje dla spalających na powiedzmy 200 km miasto i jakaś trasa średnio 7l. Może ktoś prześle zdjęcie z komputera z przebiegiem i średnim spalaniem......i z tymi rekordami poniżej 6 litrów? Tylko nie na dystansie 2 kilometrów bo takie to ja też mogę z górki na 6 biegu przy prędkości 60km/h osiągnąć przez moment :D
Na wartości poniżej 6 litrów to chyba nawet algorytm odpowiedzialny za spalanie nie jest przewidziany:)
Wartości poniżej 7 bez problemu da się zrobić poza miastem (bez autostrad oczywiście).
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: dejmieno »

Wartości poniżej 7 bez problemu da się zrobić poza miastem (bez autostrad oczywiście).
Czy spokojnie to nie wiem. Co tydzień przejeżdżam trasę do rodziny, Kraków - Zator. 65km drogi poza miastem, większość to prędkości około 60km/h.
Znam tą trasę na pamięć, wiem kiedy przyśpieszać, kiedy hamować silnikiem. Mam ją zoptymalizowaną do granic możliwości i udaje mi się zejść na średnie poniżej 7l. Ale pod koniec tej trasy jest piękna droga, poza terenem zabudowanym, pełna fajnych zakrętów, praktycznie bez innych samochód... No aż prosi się żeby włączyć tryb sport i pocisnąć... efekt tego jest taki , że trasę kończę ze średnim prawie 8l :) :). Ten samochód, podczas agresywnej jazdy ma straszny apetyt na paliwo, kiedyś nawet się zastanawiałem czy czasem gdzieś nie wycieka ;).

Długo bawiłem się w agresywny ECO driving. Teraz już mi się znudziło i jak jadę do rodziny to się nie spinam o jak najniższe spalanie. Zauważyłem, że podczas bardziej dynamicznej jazdy na trasie, wcale nie zwiększa mocno spalania. Litr więcej na trasie nie zrobi mi różnicy a przyjemność z jazdy jest dużo większa niż ciągłe obserwowanie spalania.
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: primal »

Niko123 pisze: 02 gru 2021, 09:32 W mojej aktualnej mazda 6 2,5 mam ciagle fabryczne tarcze przednie i tylne , przebieg 75tys km.
Na forum mazdy nie slyszalem by ktos zmienial tarcze wczesniej jak 40tys km a ty po 10? Jakies czary :roll:
Klocki juz wymienialem na Power Stop Z23 , ceramiczne nie pyla i super sa ostre.
Power Stop wykazuje stabilną efektywność w temperaturze 650°C. Wskaźnik współczynnika tarcia utrzymuje się w zakresie 0,46 - 0,55.
na tym forum jest duzo tematów
https://mazda6forum.pl/viewforum.php?f=69
ludzie nawet big brake kity montują tarcze min. 320mm bo dluzsze trasy niszczą strasznie tarcze na przedniej osi.

mi dopiero komfort jazdy poprawily nawiercane tarcze, niestety mimo felgi 19' chłodzenie było słabe
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Niko123 »

Znam wszystko bo co dzien jestem na forum mazdy
Nikt nie marudzi na to ze tarcze szybko sa do wymiany, wrecz przeciwnie.
Mazda miala problemy ale w starszej wersji 2012 - 2016, dlatego tyle jest o hamulcach, najnowsze nie msja zadnych problemow jak moja.
Najwielej ludzi ma mazde stary model 2012-2016 dlatego watek o hamulcach ciagle goracy a poczytaj o czym pisze i jakie auta maja z jakiego rocznika.
Po to sa liftingi mazda 6
Mazda 6 2012-2015
Mazda 6 FL .2015-2016
Mazda 6 FL 2. 2016-2018
Mazda 6 Fl 3 2018-2021

Sam widzisz sa 4 wersje , dwie pierwsze miala problemy z wyciszeniem i hamulcami, ja mam 3 wersje z 2017 i juz nie mam problemow.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Spalanie 1.6 204 ps

Post autor: Marek3003 »

Ok w środę mam trasę 130 km. Po tym jak wyjadę z miasta nie przekroczę 100 km/h ....poświęcę się. W miejscowościach zgodnie z przepisami. Ale nie będę jechał 50-60 na 6 biegu, bez przesady. Wyzeruje komputer. Zrobię zdjęcie co pokarze. Napisze ile miałem najwięcej obrotów bo czasem przyjdzie wyprzedzić ciężarówkę. Pojadę jak emeryt skodą Felicią albo Fiatem Uno. Trzeba się przyzwyczajać do nowej rzeczywistości po 1.01.2022 w mandatach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”