Czujnik deszczu

forum użytkowników modelu ProCeed
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Czujnik deszczu

Post autor: Kemp »

Czesc,
Ostatnio trochę pada i jest okazja do sprawdzenia wycieraczek na automacie. Niestety u mnie działa trochę kiepsko, mimo ustawienia czujności na maxa wycieraczki chodzą sobie jak chcą, nawet jak leje to są przerwy np 10 sekund :( Jak jest u Was?

Pozdr
darek byd
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:20
model samochodu: PROCEED GT

Re: Czujnik deszczu

Post autor: darek byd »

U mnie różnie...czasami fajnie dostosowują się do intensywności deszczu a czasami przerwy są za długie..
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Czujnik deszczu

Post autor: huri_khan »

Dzisiaj także miałem okazję po testować i miałem wrażenie, że czujnik jest bardziej wrażliwy na najmniejszej czułości niż na największej.
TomsonR
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2019, 19:49
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Czujnik deszczu

Post autor: TomsonR »

Witam,

dołączam się do uwag dotyczących czujnika deszczu, u mnie również czujnik żyje swoim życiem i nie reaguje na zmianę czujności. Zastanawiam się czy jest to do jakiegoś wyregulowania w ASO czy już tak jest i zostanie, zawsze można przełączyć na tryb stały ale to nie rozwiązanie problemu w nowym aucie.

Pozdrawiam
Niko
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2019, 10:29

Re: Czujnik deszczu

Post autor: Niko »

Mam ten sam problem w tegorocznej Kia Stonic. Czujnik deszczu, niezależnie od ustawienia czułości włącza wycieraczki jak chce. Czasami przy dużym deszczu machnie raz na 15 sekund (na maksymalnej czułości), a czasami na suchej szybie trze wycieraczkami jak głupi. Chętnie bym przeszedł na ręczną regulację częstotliwości, ale w Stonicu nie ma takiej możliwośći (!)

Czy ktoś jakoś ten problem rozwiązał?
Redbull
Posty: 35
Rejestracja: 29 paź 2019, 00:28
model samochodu: Proceed 1.6 GT 204km

Re: Czujnik deszczu

Post autor: Redbull »

Też jestem niezadowolony z działania czujnika deszczu. Nie potrafię znaleźć żadnej prawidłowości w jego działaniu poza hasłem, że czasem działa jak chce.

Jeżdżę bardzo dużo po autostradach więc zainwestowałem w niewidzialną wycieraczkę i to rozwiązało mój problem - jakość jazdy w deszczu, w nocy - wprost nie do opisania.
proceed
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:41
model samochodu: ProCeed GT 2019

Re: Czujnik deszczu

Post autor: proceed »

Potwierdzam. Również nie rozumiem na jakich zadach działają wycieraczki w trybie auto. Przy ustawieniu największej czułości raz mam całą mokrą szybę, a wycieraczka raczy zgarnąć po 6ciu sekundach, a czasem przy kilku kroplach chodzi jak dzika.
Zgłaszałem ten problem na serwisie. Podłączyli do kompa i stwierdzili, że błędów nie ma, a oprogramowanie mam najbardziej aktualne - na tę chwilę nic więcej nie są w stanie zrobić.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Czujnik deszczu

Post autor: waciach »

Nie miałem zbyt wielu możliwości jazdy w deszczu ale jak do tej pory funkcja działa normalnie, tak jak w innych pojazdach, które do tej pory użytkowałem (z tą funkcją).

Ja od razu po zakupie oddałem auto do dokładnego wyczyszczenia, zaimpregnowania skóry, woskowania i nałożenia niewidzialnej wycieraczki - możliwe że niewidzialna wycieraczka tutaj pomaga bo na szybie, mimo że nic nie widać, znajduje się osad, który może wpływać na działanie kamery i czujników a niewidzialna wycieraczka działa jak wosk i wszystko spływa z szyby.
Robas
Posty: 137
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:08
model samochodu: Proceed GT max

Re: Czujnik deszczu

Post autor: Robas »

waciach pisze: 18 gru 2019, 14:58 Nie miałem zbyt wielu możliwości jazdy w deszczu ale jak do tej pory funkcja działa normalnie, tak jak w innych pojazdach, które do tej pory użytkowałem (z tą funkcją).

Ja od razu po zakupie oddałem auto do dokładnego wyczyszczenia, zaimpregnowania skóry, woskowania i nałożenia niewidzialnej wycieraczki - możliwe że niewidzialna wycieraczka tutaj pomaga bo na szybie, mimo że nic nie widać, znajduje się osad, który może wpływać na działanie kamery i czujników a niewidzialna wycieraczka działa jak wosk i wszystko spływa z szyby.
bardzo dobre posuniecie. gdzie i za ile to robiles?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Czujnik deszczu

Post autor: waciach »

W Warszawie na myjni AutoCleanica. Koszt to 300 pln za komplet ale czy polecam to nie wiem bo nie mam zbyt dużego porównania:D Nie miałem czasu szukać super polecanej myjni, typowo detailingowe firmy mają bardzo wysokie stawki i długi czas wykonania usługi a ta myjnia ma spoko opinie w goglach więc pojechałem i efekt po niecałych 3 godzinach pracy był taki że na aucie zostało trochę zacieków z wody która wyszła z szczelin (wnęki wymyte tak sobie), trochę niedotartego wosku plus jakieś resztki w okolicach lamp a na skórze było widać smugi jednak wieczorkiem otworzyłem piwko w garażu, wziąłem mikrofibrę i po dotarciu wszystkiego jest elegancko, błyszczy się jak trzeba, skórka na kierownicy jest mięciutka (nie taka papierowa jak w salonie) a woda kropelkuje się należycie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”