Dźwięk tłumika

forum użytkowników modelu ProCeed
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: vegeciak »

Adrian88 pisze: 07 wrz 2019, 06:02 Moje 2letnie dziecko śpi nawet przy jeździe w mieście.
Dziecko pewnego "motoryzacyjnego muzyka" z YT spało nawet przy bulgocie V8 Mustanga z wymienionym wydechem, także nie jest to dla mnie żaden wyznacznik. Z resztą posta się zgadzam - najlepiej żeby każdy przed zakupem przejechał się osobiście i samemu ocenił, na ile dźwięk wydechu mu przeszkadza (i czy przeszkadza).

Ja przywykłem jednak do aut, których np. na postoju nie słyszę. W Ceedzie/Proceedzie GT cicho jest tylko wtedy, gdy go zgasimy. Przy dodawaniu gazu również chciałbym słyszeć silnik/wydech tylko dopiero powyżej pewnych obrotów, ewentualnie w trybie sportowym. W wersji GT nawet przy spokojnej jeździe, już od 1500 obrotów, słychać dudnienie. Auto genialne, ale z tym wydechem przesadzili. Ale co kto lubi... Ja rozważałem Ceeda GT po prostu jako "dynamicznego hatchbacka" do codziennej jazdy (i do tego celu z racji głośnego wydechu moim zdaniem słabo się nadaje), a nie zabawki do "szpanowania" na mieście.
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: x10crmo »

Dokładnie. Przesadzili z tym wydechem. Trochę wstyd rano odpalać auto pod blokami z takim wydechem. Jak małolat w "stjuningowanym" tico hehe
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: waciach »

x10crmo pisze: 07 wrz 2019, 05:51 A więc lepiej kupić 1.4 ;)
Albo jeździć w stoperach. Slabo to zrobili z tym wydechem.
To nie jest tak że lepiej. Jak ktoś chce mieć moc, wyróżniać się i to akceptuje to spoko, można brać. Ja jednak celuje w komfort bo mimo że gdzieś tam w środku krzyczy małolat żeby brać więcej koni (pewnie większość idzie za tym głosem) to rozsądek i doświadczenie mówi mi że komfort na lata jest ważniejszy i tą drogą idę. Gdybym brał to auto z myślą że będę sprzedawał za 2-3 lata to pewnie dla samego testu bym wziął taką zabawkę ale kupuję z targetem 6-7 lat a to już za duże jak dla mnie ryzyko życia z taką uciążliwością. Słabo zrobili czy nie, taki był target KIA aby zrobić takie zadziorne, wyróżniające sie autko a jak widać na naszym forum, klienta na to nie brakuje :)
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Adrian88 »

U mnie leasing gt na5 lat, ale żonie za 1.5roku zmienię yariske 100km na mazda 3 2.0 165km.😎
Kwestia gustu, a nie chęć posiadania głośnego Tico. 😎
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Adrian88 »

x10crmo pisze: 07 wrz 2019, 11:45 Dokładnie. Przesadzili z tym wydechem. Trochę wstyd rano odpalać auto pod blokami z takim wydechem. Jak małolat w "stjuningowanym" tico hehe
Wstyd to kraść i z baby spaść Drogi Panie, a reszta to kwestia gustów, o których się dyskutuje.. 😎
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: dziabi3 »

Derido pisze: 30 sie 2019, 08:40 Ja jadę z tym do servisu
Przy odpaleniu z rana aż wstyd nowe auto a ludzie się oglądają co tak brzeczy

U mnie po sekundzie jak odpale załącza sie coś i dźwięk jest beznadziejny może to te klapy w wydechu ale to raczej powinno byc tylko przy przelaczeniu na sport

Po niecałej minucie obroty spadają i jest ok i wtedy nawet jak sam dodaje gazu to nie ma tego dźwięku jakby coś w rezonans wchodzilo.
Ta pierwsza minuta jest straszna nie wiem czy to u każdego czy u mnie tylko
Kolego nie liczyłbym na to że coś ci poradzą bo z rana gdy odpalasz auto :
- kat zapłonu jest tak ustawiony że auto chodzi bardziej basowo.
- klapy w tłumiku otwierają się aby jak najszybciej pozbyć się wilgoci i wody z tłumika.

Mam tak samo w moim 3 litrowym BMW ale w moim przypadku dźwięk silnika jest boski ( niski mruczący bas ).
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: dziabi3 »

waciach pisze: 06 wrz 2019, 08:09 Między innymi dla tego też odpuściłem sobie 1.6. To nie jest pojemność i silnik, który może ładnie brzmieć więc bez sensu robiono wydech w stylu sport. Nie miałem przyjemności się przejechać testowo tą wersją (może i lepiej bo jeszcze by mnie moc otumaniła i bym brał) ale jak oglądałem filmiki z pokazem dźwięku to dramat bo strasznie ten wydech pierdzi. Na początku to nawet fajnie brzmi ale po minucie słuchania zaczyna drażnić bo brzmi fatalnie, jest głośny ale nie ma w sobie tej głębi, ryku, agresji. Mam nadzieję że w środku nie słychać tego tak jak na zewnątrz. Szkoda że na siłę szli w ten niby sport bo mogli zrobić to jak w optimie GT gdzie w środku masz tylko głośnik, wiesz że masz moc pod butem a z zewnątrz nadal wszystko na spokojnie.
Na wszystkich nagraniach po odpaleniu silnik na początku jest jeszcze głośniejszy, tak jakby trzymał wyższe obroty aby szybko doprowadzić silnik do optymalnego stanu więc to raczej norma.
Kolego ja też sie napalałem na to auto ale odpuściłem bo za przeproszeniem wydech brzmi jak chrumkając świnia.
Odnośnie czy w 1,6 można zrobić aby ten silnik ładnie brzmiał to tak, miałem golfa 1,6 na sportowym wydechu i było cicho w środku a na zewnątrz przyjemny nie za głośny basik i marchewki z tłumika przy 6tyś obr :o
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: huri_khan »

dziabi3 pisze: 23 wrz 2019, 18:16 - klapy w tłumiku otwierają się aby jak najszybciej pozbyć się wilgoci i wody z tłumika.
Klapy w tłumiku?
Czyli ewentualna wymiana tłumika może być problemem?
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: dziabi3 »

No o ile mi wiadomo ceed GT i pro ceed GT ma klapkę w tłumiku która się otwiera aby dźwięk był bardziej donośny w trybie sport.
Widziałem to na jednym z przed premierowych filmów, jak auto śmigało jeszcze oklejone w pstrokate naklejki.
M3ntoR
Posty: 74
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39
model samochodu: ProCeed GT 1.6
Lokalizacja: Rokietnica

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: M3ntoR »

Witam forumowiczów pierwszym postem :)
jako, że czekam własnie na odbiór Proceeda GT 204 km to chciałbym tylko dodać od siebie pewną opinie.
Jak już napisał prędzej Adrian88, na prawdę najlepiej jest się autkiem przejechać osobiście. Oglądanie filimów na YT na telefonie nie odzwierciedla tego jak na prawdę brzmi ten samochdów, ba, jakikolwiek zresztą. Sam przejechałem się tym samochodem zanim go kupiłem i tryb sport jest na prawdę świetny, co do dźwięku to mi osobiście bardzo się podobało jak sobie popiarduje lekkim basem, ale nigdy w życiu nie powiedziałbym, że w jakikolwiek sposób było to dla mnie męczące z poziomu kierowcy. Po wrzuceniu na Normal, dźwięk praktycznie zanika i jedziemy tym jak zwykłym "cywilnym" samochodzikiem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”