Dźwięk tłumika

forum użytkowników modelu ProCeed
Derido
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:26
model samochodu: Proceed GT

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Derido »

Silnik jak ciepły to odpala fajnie
darek byd
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:20
model samochodu: PROCEED GT

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: darek byd »

Derido pisze: 02 wrz 2019, 12:57 Silnik jak ciepły to odpala fajnie
W poście chodzi o dźwięk tłumika...

P.S Webasto grzeje wnętrze auta a nie silnik.
Derido
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:26
model samochodu: Proceed GT

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Derido »

W moim przypadku wygląda to tak że jak jest zimny silnik to wydech brzmi bardzo głośno
Po niecałej minucie już jest ok
A pomysł z webasto dlatego że są wersje spalinowe co ogrzewaja wodę w silniku następnie przez dmuchawy środek
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: waciach »

Między innymi dla tego też odpuściłem sobie 1.6. To nie jest pojemność i silnik, który może ładnie brzmieć więc bez sensu robiono wydech w stylu sport. Nie miałem przyjemności się przejechać testowo tą wersją (może i lepiej bo jeszcze by mnie moc otumaniła i bym brał) ale jak oglądałem filmiki z pokazem dźwięku to dramat bo strasznie ten wydech pierdzi. Na początku to nawet fajnie brzmi ale po minucie słuchania zaczyna drażnić bo brzmi fatalnie, jest głośny ale nie ma w sobie tej głębi, ryku, agresji. Mam nadzieję że w środku nie słychać tego tak jak na zewnątrz. Szkoda że na siłę szli w ten niby sport bo mogli zrobić to jak w optimie GT gdzie w środku masz tylko głośnik, wiesz że masz moc pod butem a z zewnątrz nadal wszystko na spokojnie.
Na wszystkich nagraniach po odpaleniu silnik na początku jest jeszcze głośniejszy, tak jakby trzymał wyższe obroty aby szybko doprowadzić silnik do optymalnego stanu więc to raczej norma.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Adrian88 »

waciach pisze: 06 wrz 2019, 08:09 Między innymi dla tego też odpuściłem sobie 1.6. To nie jest pojemność i silnik, który może ładnie brzmieć więc bez sensu robiono wydech w stylu sport. Nie miałem przyjemności się przejechać testowo tą wersją (może i lepiej bo jeszcze by mnie moc otumaniła i bym brał) ale jak oglądałem filmiki z pokazem dźwięku to dramat bo strasznie ten wydech pierdzi. Na początku to nawet fajnie brzmi ale po minucie słuchania zaczyna drażnić bo brzmi fatalnie, jest głośny ale nie ma w sobie tej głębi, ryku, agresji. Mam nadzieję że w środku nie słychać tego tak jak na zewnątrz. Szkoda że na siłę szli w ten niby sport bo mogli zrobić to jak w optimie GT gdzie w środku masz tylko głośnik, wiesz że masz moc pod butem a z zewnątrz nadal wszystko na spokojnie.
Na wszystkich nagraniach po odpaleniu silnik na początku jest jeszcze głośniejszy, tak jakby trzymał wyższe obroty aby szybko doprowadzić silnik do optymalnego stanu więc to raczej norma.
Ja jeździłem obiema wersjami. Dla mnie ok. Z kolei jeśli nie jezdziles 1.6 tgdi to może nie wciskaj zaslyszanej ideologii. Wszystko zależy czym ktoś nagrywał filmik. To jest tak samo jak z robieniem zdjęć, wszystko zależy czym. Z jednym się zgodzę, jak się nie ma silnej woli to nie ma co się pchać w większą moc, dlatego ja wziąłem 1.6 204km, bo umiem nad sobą zapanować.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: waciach »

Cieszę się że jesteś taki opanowany.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Adrian88 »

Czasami lepiej puścić jakiegoś debila na drodze., albo innego rycerza ortalionu. Niech jedzie jak najszybciej i najdalej ode mnie, a ja spokojnie i sprawnie dotrę do celu. Często znając życie to i tak stanę za nim w korku lub skrzyżowaniu, tyle że ja mniej się zestresuje i spale paliwa😎😊
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: vegeciak »

waciach pisze: 06 wrz 2019, 08:09 Mam nadzieję że w środku nie słychać tego tak jak na zewnątrz.
Jeździłem Proceedem GT 1.6 204KM i niestety w środku słychać to praktycznie tak samo jak na zewnątrz. Wydech buczy i po rozgrzaniu silnika jest wyraźnie słyszalny w kabinie nawet na wolnych obrotach. Przy miejskiej jeździe ze zmiennymi prędkościami/obrotami jest tylko gorzej. Najgorzej jest, gdy przy nieco mocniejszym wciśnięciu pedału skrzynia postanowi zredukować bieg - wtedy aż boli głowa. To był jedyny powód, dla którego odpuściłem sobie Ceeda/Proceeda GT, bo poza tym (jakość wykonania, design, działanie multimediów, prowadzenie, relacja cena/jakość) auto jest genialne.

Moim zdaniem akceptowalnie od strony akustycznej jest wyłącznie przy jednostajnej jeździe z prędkościami w okolicach 100-140km/h - wtedy niewielki szum wiatru zakłóca ciche, rytmiczne buczenie i w kabinie jest do zniesienia.
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: x10crmo »

A więc lepiej kupić 1.4 ;)
Albo jeździć w stoperach. Slabo to zrobili z tym wydechem.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Adrian88 »

Słabo nie słabo.... Moje 2letnie dziecko śpi nawet przy jeździe w mieście. Mam manual 1.6 tgdi.
Tak Naprawdę Każdy zainteresowany Powinien się Sam przejechać Obiema wersjami i ocenić. To jest rzecz czysto Subiektywna i to będzie Dopiero Zdroworozsadkowy Wybór, bo każdy wybierze to co Mu indywidualnie pasuje, czyli 1.6 tgdi lub 1.4 tgdi. 😎
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”