Dźwięk tłumika

forum użytkowników modelu ProCeed
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: vegeciak »

M3ntoR pisze: 30 wrz 2019, 11:54 Po wrzuceniu na Normal, dźwięk praktycznie zanika i jedziemy tym jak zwykłym "cywilnym" samochodzikiem :)
No chyba jednak nie...

W zwykłym, cywilnym, nowoczesnym samochodzie na wolnych obrotach (gdy stoisz np. na światłach) silnika ani wydechu kompletnie nie słychać. Dla porównania w Ceedzie/Proceedzie GT cały czas dochodzi do nas wtedy wyraźne buczenie z tyłu. Jeszcze gorzej jest przy dodawaniu gazu podczas normalnej, miejskiej jazdy. W normalnym aucie do 2-3 tysięcy obrotów silnika nadal praktycznie nie słychać. Dopiero powyżej, przy bardziej agresywnej jeździe w kabinie robi się głośniej. W Ceedzie/Proceedzie GT nawet przy spokojnej, miejskiej jeździe buczenie z tyłu z różnym nasileniem słychać non stop. Tragicznie robi się w wersji z automatem, który bez przerwy wachluje biegami, a każda redukcja na 1, 2, 3 bieg to dodatkowe, niechciane doznania akustyczne. W Ceedzie/Proceedzie GT w trybie Normal w miarę komfortowa jest jedynie jazda z jednostajną prędkością 120-130km/h na autostradzie - wtedy nieznaczne szumy powietrza zagłuszają głośny wydech, którego tylko w takich warunkach przestajemy słyszeć.

Z jednym się zgadzam - tym samochodem trzeba się przejechać i samemu ocenić dźwięk wydechu na żywo. Jeden jego buczenie nazwie miłym pomrukiem, dla innego będzie to odpustowe pierdzenie rodem z 20-letniego Golfa z dziurawym wydechem. Ja zaliczam się niestety do tych drugich i nawet krótka, półgodzinna, spokojna jazda testowa Proceedem GT była dla mnie dość męcząca. Zresztą samo uruchomienie tego auta rano na zimnym silniku przypomina odpalenie starego Golfa, któremu od rdzy urwał się wydech zaraz za silnikiem i dlatego tak pierdzi:
https://youtu.be/F2RNU4y4-jo?t=496
M3ntoR
Posty: 74
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39
model samochodu: ProCeed GT 1.6
Lokalizacja: Rokietnica

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: M3ntoR »

Hehe, właśnie dlatego mamy setki modeli aut na rynku :) Dla każdego coś dobrego, od wyboru do koloru itd. itp. :) Mi osobiście ten pomruk bardzo się podoba, ale może to być spowodowane tym, że moje 2 poprzednie auta to 3-cylindrowce z silinikami 1.0. Paradoksalnie mój aktualny s-cross z tym silnikiem jeździ świetnie i ten silnik do masy 1050 kg jest bardziej niż odpowiedni, ale Proceed z 204 końmi to po prostu dla mnie osobiście strzał w 10 :D
pabel84
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2019, 17:18
model samochodu: Proceed GT

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: pabel84 »

Kia znaja temat zbyt głośnego buczenia wydechu w kabinie dlatego jak tylko wspomniałem o tym w serwisie zaproponowali mi odpięcie kostki do modułu który sztucznie przenosi dźwięk wydechu przez subwoofer do kabiny. Bardzo duża poprawa zwłaszcza w trybie sport . Kolejna rzecz jeśli komuś przeszkadza można niewielkim kosztem wyciszyć bagażnik oraz miejsce pod tylnia kanapa. Jak sobie wyciągnięcie polki bagażnika to widać tam gołą blachę . Jestem umówiony , koszt około 800zl , dam znać czy się poprawiło 8-)
Robas
Posty: 137
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:08
model samochodu: Proceed GT max

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Robas »

nie wiem o co Wam chodzi z tym glosnym wydechem, szczegolnie w trybie sport, mnie sie ten dzwiek podoba, w trybie troche mnie j bo troche pierdzi ale auto swiadomie kupowalem bo dzwiek mi sie podobal. poza tym w trybie sport wydech brzmi glosno nie tylko ze wzgledu na wzmocnienie z glosnikow ale z zewnatrz auta tez slychac basowe brzmienie. slyszalem, ze wzmocnienie z glosnikow ma stinger a proceed ma normalny dzwiek z tlumika
metmat
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:40
model samochodu: Proceed GT

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: metmat »

vegeciak pisze: 30 wrz 2019, 13:35
W zwykłym, cywilnym, nowoczesnym samochodzie na wolnych obrotach (gdy stoisz np. na światłach) silnika ani wydechu kompletnie nie słychać.
Nie wiem co to za modelem jeździłeś ale zarówno w sport jak i normal mode na wolnych obrotach na postoju WEWNĄTRZ auta nic nie słychać - raz zastanawiałem się czy nie zapomniałem odklikać systemu S&S bo myślałem że zgasł...
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: murgal »

Kupujesz GT bo chcesz auto usportowione, jak ktoś chce ciszy zapraszamy po zwykłego Ceeda w Kombi albo xCeed. Tam nie ma takich doznań ;)
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Ryba »

Szczerze byłem tego świadomy przed zakupem i nawet myślałem że mnie to będzie irytować - na szczęście po odbiorze stwierdzam, że jednak jest wszystko OK z tym wydechem :-)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: waciach »

murgal pisze: 06 gru 2019, 13:21 Kupujesz GT bo chcesz auto usportowione, jak ktoś chce ciszy zapraszamy po zwykłego Ceeda w Kombi albo xCeed. Tam nie ma takich doznań ;)
Albo wybierasz silnik inny niż 1.6 ;) U mnie to się sprawdza idealnie :)
enigma20
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2019, 21:08
model samochodu: Kia ProCeed GT 1.6 (2020)

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: enigma20 »

pabel84 pisze: 23 lis 2019, 11:33 Jak sobie wyciągnięcie polki bagażnika to widać tam gołą blachę . Jestem umówiony , koszt około 800zl , dam znać czy się poprawiło 8-)
I pomoglo?

Probowalem kontaktowac sie z paroma serwisami KIA, ale wszedzie mowia ze nic nie mozna zrobic z tym wydechem. Ale troche mnie to dziwi. XCeed ma tez silnik 1.6 i 204 ps, i nie buczy. Nie mozna by po prostu wymienic czesci ukladu wydechowego?
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Dźwięk tłumika

Post autor: Ryba »

Mozna zrobic co sie chce - wymiana tlumika na 'cichy' pewnie zalatwi sprawe jesli komus to az tak bardzo przeszkadza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”